http://www.aluksne.lv/
 | LAT | ENG | EST | RUS |
Novads Ziņas par pašvaldību Pašvaldības iestādes Kontakti Pakalpojumi Projekti Pašvaldības iepirkumi Izsoles Normatīvie akti un dokumenti "Alūksnes Novada Vēstis" Publikācijas un statistika Vakances Eiropas Savienība Sabiedrība Uzņēmējdarbība Konkursi Jauniešiem Zaļā gaisma Dzīvnieku patversme Saites Ziņu arhīvs

Lai pieteiktos jaunākajām ziņām, ievadiet savu e-pastuZaļā punkta skola

Mēs Zaļajā punktā esam pārliecināti, ka mācīties par vides saudzēšanu, resursu taupīšanu un zaļo dzīvesveidu var ļoti dažādos veidos – gan skolas solā, gan mājās kopā ar ģimeni, gan tiekoties ar domubiedriem īpaši organizētos pasākumos. Neskatoties uz to, kāda veida izglītošanos izvēlamies, svarīgākais ir no jauna gūtās zināšanas un iemaņas izmantot praktiski. Tikai tad zaļais dzīvesveids var kļūt par neatņemamu ikdienas normu. Arī programmas „Zaļā punkta skola” vadmotīvs ir piedāvāt praktiski izmantojamas zināšanas, kas noder gan skolā, gan dzīvē.

Vides izglītības programma "Zaļā punkta skola" darbojas vairāk nekā 10 gadus, tās projektos ir piedalījusies aptuveni viena trešā daļa Latvijas vispārizglītojošo skolu un pirmsskolas izglītības iestāžu. Ik gadu programmai pievienojas arvien jauni dalībnieki.

Programmai „Zaļā punkta skola” ir vairāki mērķi:
     • paaugstināt skolēnu zināšanu līmeni ekoloģijas jautājumos,
     • radīt spēcīgāku atbildības sajūtu par apkārtējo vidi,
     • rosināt uz dabai labvēlīgu dzīvesveidu, taupot neatjaunojamos dabas resursus, kas tiek izmantoti iepakojuma, elektropreču un videi kaitīgo preču, piemēram, bateriju, ražošanā,
     • attīstīt bērnos un jauniešos pašiniciatīvu zaļā dzīvesveida praktizēšanā un popularizēšanā vienaudžu vidū.

Bērniem
Jo agrāk mēs uzsākam mazos, zaļos darbiņus, jo noturīgāks ieradums veidojas. Veidojot grāmatu „Rūķis šķiro”, mēs domājām par to, kā bērnam saprotamā valodā runāt par it kā sarežģītiem vides saudzēšanas jautājumiem, un stāstāmo papildinājām ar praktiskiem padomiem.
http://www.zalais.lv/lv/vides_izglitiba/berniem/gramata-berniem-rukis-skiro/

Skolēniem
Katru mācību gadu skolēniem ir iespēja piedalīties dažādos ar vides aizsardzību, resursu taupīšanu un atkritumu šķirošanu saistītos projektos - izglītojošās nometnēs, radošo darbu vai pētniecības projektu konkursos, kā arī citos pasākumos. Uzzini vairāk par vides izglītības projektiem skolēniem:
http://www.zalais.lv/lv/vides_izglitiba/skoleniem/zala_punkta-idejas-projektu-nedelai-skola/

Studentiem
Studenti ir spēks! Mūsu pieredze rāda, ka studenti ir vieni no aktīvākajiem zaļā dzīvesveida piekritējiem. Lai atbalstītu viņu radošās idejas un darbus, mēs piedāvājam iesaistīties dažādos izglītojošos un radošos projektos. Uzzini vairāk par vides izglītības projektiem studentiem:
http://www.zalais.lv/lv/vides_izglitiba/studentiem/misija-studentiem-zala-nakts/

Skolotājiem
Tēma par atkritumiem un ar tiem saistītie jautājumi ir mācību priekšmetu standartu sastāvdaļa. Lai atvieglotu skolotāju darbu un padarītu mācību procesu interesantāku, mēs esam sagatavojuši noderīgus mācību materiālus – mācību grāmatas un darba burtnīcas skolēniem, rokasgrāmatu skolotājiem, video materiālus, uzskates līdzekļus un citus mācību materiālus. Tie bez maksas lejupielādējami e-Bibliotēkā vai saņemami Latvijas Zaļā punkta birojā. Mēs organizējam arī bezmaksas seminārus, lai iepazīstinātu skolotājus ar mācību materiāliem. Uzzini vairāk par vides izglītības projektiem skolotājiem:
http://www.zalais.lv/lv/vides_izglitiba/skolotajiem/bezmaksas-seminari-skolotajiem/

Kā kļūt par Zaļā punkta skolu?
Programmā „Zaļā punkta skola” var iesaistīties jebkura mācību iestāde, kas vēlas mācību procesā izmantot Zaļā punkta sagatavotos mācību materiālus un piedalīties mūsu organizētajos pasākumos. Lai skola regulāri un savlaicīgi saņemtu informāciju par Zaļā punkta projektiem, semināriem un apmācībām aicinām:
     • aizpildīt programmas „Zaļā punkta skola” reģistrācijas anketu,
     • reģistrēties e-jaunumu saņemšanai Zaļā punkta vēstkopā (reģistrācijas anketas beigās atzīmēt „Pieteikties e-jaunumiem”).
Pēdējās izmaiņas:
09-03-2015 15:39


Jaunākās ziņas
Novembris 2017
P O T C P S Sv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 baneris

Alternative content
Alternative contentbaneris

baneris

baneris


banerisContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


banerisbaneris

baneris

baneris

baneris

baneris

baneris

banerisbaneris