Aicina uz audžuģimeņu apmācībām

24.03.2009.

Redzot mazu bērnu, savā nodabā rotaļājamies krustcelēs, jūs viņam pieietu klāt un pajautātu: „Kāpēc Tu esi viens? Kur ir Tavi vecāki?” Bet šis bērns ar nosmulētajiem vaigiem tikai paskatītos uz jums ar neizpratnes pilnām acīm, brīdi paklusētu un tad mulstot atteiktu: „Es negribu iet uz mājām, mamma jau sen ir ārzemēs, bet tētis, ir dusmīgs, kad iedzer, jo viņam nav darba.” To sakot, bērns uz jums lūkojas ar ilgu un cerību pilnu skatienu, kurā jaušamas ilgas pēc ģimenes, tās siltuma, mammas un tēta glāsta.

Varbūt pēc kāda laika šis jaukais bērns atkal atgriezīsies pie saviem īstajiem vecākiem. Iespējams, viņam tiks atrasts gādīgs aizbildnis vai arī ģimene, kas vēlētos viņu adoptēt. Taču jūs varat šo cerību un ilgu pilno laiku piepildīt ar savas sirds siltumu, pieņemot bērnu savās mājās un ģimenē.
Audžuģimene var būt gan precēts pāris, gan arī neprecēts cilvēks, kurš vēlas dāvāt savu mīlestību kādam bez vecāku gādības palikušam bērnam. Tāpat audžuģimenei ir tiesības izvēlēties, kāda vecuma bērnus tā vēlētos uzņemt savās mājās un iepazīties ar bērniem, pirms viņi nokļūst audžuģimenes aprūpē.
Visiem, kas izvēlas uzņemties gādību par audžubērniem, valsts nodrošina bezmaksas apmācības. Ja gadās, ka bērns ir līdzīgs mazam dadzītim un ar viņu ir grūti atrast kopīgu valodu, iespējams saņemt bezmaksas psihologa konsultācijas, un reizi mēnesī audžuvecāki var tikties atbalsta grupās. Ir iespēja piedalīties arī semināros un ikgadējā audžuģimeņu salidojumā, lai dalītos pieredzē un meklētu atbildes uz svarīgiem jautājumiem.
Pašreizējā ekonomiskajā situācijā ir svarīgi apzināties, ka būs nodrošināts arī pietiekams finansiālais atbalsts. Kļūstot par audžuģimeni, jūs saņemsiet atlīdzību 80 latus mēnesī neatkarīgi no audžubērnu skaita, kā arī bērna vajadzībām atbilstošu pabalstu uzturam un pabalstu apģērba un mīkstā inventāra iegādei, ko pašvaldība var izsniegt arī apģērba, apavu un citu bērnam nepieciešamu lietu veidā. Atbalstu un palīdzību problēmu risināšanā būs gatavi sniegt arī pašvaldības bāriņtiesas un sociālā dienesta darbinieki.
Lai kļūtu par audžuģimeni, jums būs jāvēršas dzīvesvietas bāriņtiesā, uzrādot personu apliecinošus dokumentus, jāiesniedz iesniegums noteiktā formā par audžuģimenes statusa piešķiršanu, kā arī ģimenes ārsta, psihiatra un narkologa izziņas par veselības stāvokli. Tad bāriņtiesa mēneša laikā izskatīs dokumentus, izvērtēs ģimenes dzīves apstākļus un motivāciju un sniegs savu atzinumu. Pozitīvas atbildes gadījumā jums bez maksas būs iespējams noklausīties mācību kursu, ko pasniegs kvalificēti speciālisti.
Šī gada pavasarī un rudenī audžuģimeņu apmācības sāksies arī Vidzemē, ja būs pieteikušies vismaz 15 dalībnieki.. Aicinām nebūt vienaldzīgiem un pieteikties!
Ja vēlaties uzzināt vairāk par apmācībām un audžuģimenes statusa iegūšanu, aicinām sazināties ar Bērnu, ģimenes un sabiedrības integrācijas lietu ministrijas Audžuģimeņu un aizbildņu nodaļas konsultanti Vidzemes reģionā Līgu Merginu (tālr. 4233587- pirmdienās un ceturtdienās, adrese: Valmierā, Meža ielā 7 (2.stāvā, 212.kab.); e-pasts: Liga.Mergina@bm.gov.lv). Papildu informāciju varat saņemt arī savas dzīvesvietas bāriņtiesā.


Alūksnes pilsētas dome
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv