Tradicionālo prasmju skola 2009

23.10.2009.

Baiba Bože,
NKMVA komunikāciju un sabiedrisko attiecību speciāliste
67228985
28611731
baiba.boze@nkmva.gov.lv

Nemateriālā kultūras mantojuma valsts aģentūras (NKMVA) šoruden aizsāk unikālu projektu Tradicionālo prasmju skola 2009, kura mērķis ir veicināt tradicionālo amatu un prasmju pārmantojamību un popularizēšanu plašākā sabiedrībā. Projekts tapis Etniskās kultūras apzināšanas un dokumentēšanas programmas ietvaros.

Tā piedāvās Latvijas novados apgūt visdažādākās prasmes – Rucavā adīs cimdus, Alsungā audīs prievītes un lupatu segas, Dobelē taps slavenie Zemgales zvaigžņu deķi, Vabolē prasmīgākās saimnieces iepazīstinās ar latgaliešu kāzu galdu klāšanu, Medņevā un Otaņķos sievas mācīs daudzbalsīgo dziedāšanu, Salacgrīvā varēs uzzināt, kā top nēģu tacis un daudz ko citu.

Četras sestdienas (31.oktobrī, 7., 14., 21. novembrī) vairāk kā divdesmit Latvijas novados un pilsētās notiks nodarbības, kurās prasmju meistari savas zināšanas nodos jaunajiem mācekļiem. Savukārt 28.novembrī Rīgā, Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā būs prasmju skolas noslēgums – no visiem Latvijas novadiem ieradīsies gan meistari, gan mācekļi, gan organizatori un kopīgos svētkos rādīs savu māku. Skolas atklāšana - jau šo sestdien, 24.oktobrī, Jēkabpilī, Starptautiskā tautas mūzikas festivāla Dzīvā mūzika 2009 ietvaros.

Tradicionālo prasmju skolas norisi lauku pētījumos dokumentēs Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas etnomuzikoloģijas studenti. Vides Filmu Studija veidos DVD par Latvijas tradicionālo prasmju meistariem un viņu audzēkņiem.

Projekts tapis sadarbībā ar Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju, Latvijas novadu un pilsētu pašvaldībām, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju.

Pieteikšanās uz Tradicionālo prasmju skolas norisēm – pie amata meistariem (kontakti atrodami bukletā).

 

Tradicionālo prasmju skola 2009 buklets


Alūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv