Alūksnes pašvaldība piešķir 1000 latus Pasaules čempionam Bertukam

16.08.2012.

Evita APLOKA,
Alūksnes novada pašvaldības
sabiedrisko attiecību speciāliste

Alūksnes novada pašvaldība piešķīrusi 1000 latu naudas balvu orientieristam Edgaram Bertukam, kurš šovasar Šveicē kļuva par Pasaules čempionu orientēšanās sportā vidējā distancē. Lēmumu piešķirt minēto naudas balvu otrdien, 14. augustā ārkārtas sēdē pieņēma Alūksnes novada domes deputāti.

Edgars Bertuks, kurš ir orientēšanās kluba „Alūksne” biedrs, 17. jūlijā Šveicē notikušajā Pasaules čempionātā orientēšanās sportā uzvarēja vidējā distancē un izcīnīja Pasaules čempiona titulu, savukārt garajā distancē ieguva 3. vietu, bet kopā ar komandas biedriem stafetē – 7. vietu.
     Simbolisku čeku par piešķirto naudas balvu E. Bertukam sestdien, 18. augustā pulksten 12.15 orientēšanās sacensību „Malienas kauss” atklāšanas pasākumā, kas notiks Alūksnes novada Mārkalnes pagastā pie Meistara ezera, pasniegs Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Aivars Fomins. Par muzikālo priekšnesumu atklāšanas pasākumā gādās alūksniete, Latvijas pārstāve Bērnu Eirovīzijā Amanda Bašmakova.
     Orientēšanās sacensības „Malienas kauss” 18. un 19. augustā Alūksnes novadā notiks 31. reizi. Tās rīko Alūksnes novada pašvaldība un orientēšanās klubs „Alūksne”. Šogad sacensībās piedalīsies vairāk kā 400 sportisti no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, jo šis vienlaikus būs gan Latvijas kausa izcīņas posms, gan Igaunijas – Latvijas līgas sacensības.