Apes bērnudārza „Vāverīte” audzēkņi izlietoto bateriju vākšanā iesaista pilsētas iedzīvotājus, domi, bibliotēku un kori

24.01.2012.

Madara Skrastiņa,
SIA „Zaļā josta” mārketinga vadītājas asistente


     Šonedēļ noslēgusies otrā konkursa nedēļa uzņēmuma „Zaļā josta” organizētajam bateriju vākšanas dienasgrāmatas konkursam par tēmu Kur meklēt izlietotās baterijas. Par labāko stāstu, kas ilustrēts ar attēliem, atzīts Apes pirmsskolas izglītības iestādes „Vāverīte” ieraksts „Mazais apenietis bateriju vācējs”. Aizvadītajā nedēļā konkursa ietvaros „Zaļā josta” saņēma 24 stāstus par to, kur tiek vāktas izlietotās baterijas un kas izglītības iestādēm tās palīdz savākt.

     „Zaļā josta” ir ļoti gandarīta, ka ar izglītības iestāžu palīdzību izdodas iesaistīt ne tikai audzēkņus un izglītības iestāžu personālu bateriju vākšanā, bet, ka tiek iesaistīta visa tuvākā apkārtne. Lai savāktu pēc iespējas vairāk izlietotās baterijas, audzēkņi izvieto pašdarinātas bateriju izmešanas kastītes pagasta veikalos. Mazie bateriju vācēji apziņo radus, draugus un paziņas, kas ar lielāko prieku iesaistās šajā aizraujošajā nodarbē. Vairākas izglītības iestādes vietējā laikrakstā ievietoja ziņas par to, ka tiek vāktas izlietotās baterijas, tādējādi aicinot atsaukties visus, kas vēlas videi draudzīgā veidā utilizēt šos videi bīstamos atkritumus, kā arī palīdzēt vietējai izglītības iestādei uzvarēt konkursā. Novārtā netiek atstātas bibliotēkas, novada domes u.c. sabiedriski aktīvas vietas. Papildspēki tiek piesaistīti no tuvākas un tālākas apkaimes, jo mērķis taču visiem ir viens - nepieļaut, lai izlietotās baterijas nonāk apkārtējā vidē un piesārņo to, bet gan tiek pareizi apsaimniekotas un nodotas otrreizējai pārstrādei.
     Kā pastāstīja dienasgrāmatas konkursa aizvadītās nedēļas uzvarētāja, Apes bērnudārza „Vāverīte” audzinātāja Iluta Apine, tad viņu izglītības iestāde bateriju vākšanas konkursā piedalās pirmo gadu un jūtas gandarīti par paveikto. Bērnudārza audzēkņi izlietotās baterijas vāc ar lielu azartu un tādēļ pat ir izdomājuši saukli, kurš palīdz paziņot par bateriju vajadzību visiem novada iedzīvotājiem.

"Ja mājās tukšas baterijas,
Nav kur likt īsti viņas.
Droši kastē metiet tās.
Pateicīgs būs bērnudārzs.
Mēs mācām dzīvot zaļi,
Lai dabai būtu labi!"

     Kā stāsta I. Apine, baterijas uz bērnudārzu atceļo dažādi - mazākus daudzumus atnes paši bērni, bet lielākus daudzumus čaklie bateriju vācēju palīgi atgādā ar automašīnām vai velk ar ragavām.

     Dienasgrāmatas ierakstu konkurss vēl turpināsies divu nedēļu garumā līdz pat 7. februārim. Šajā laikā tiks noskaidrotas vēl divas izglītības iestādes, kas tiks pie uzņēmuma „Zaļā josta” sagādātām balvām.
Konkurss norisinās SIA „Zaļā josta” mājas lapā www.zalajosta.lv sadaļā „Bateriju vākšanas konkurss” – Konkursa dienasgrāmata. Konkursa iknedēļas rezultāti tiks paziņoti nākošās nedēļas otrdienā.
Alūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv