Alūksne šobrīd 3. vietā sacensībās
„Latvijas spēcīgākā pilsēta”.

04.08.2015.

Reizē ar Alūksnes pilsētas svētkiem notika sacensību „Latvijas spēcīgākā pilsēta” Alūksnes posms, kur pilsētas iedzīvotāji kopā pacēla 165 120 kg. Kopā ir notikuši pieci sacensību posmi, un Alūksne patlaban ierindojas 3. vietā.

Sieviešu konkurencē Alūksnes posmā Marika Magaziņa, uzspiežot 20 kg svaru stieni 60 reizes, izcīnīja 1. vietu un pilsētas rezultātam pievienoja klāt 1 200 kg. Turpat līdzās turējās Linda Briediņa, kura sacensībās svaru stieni uzspieda 57 reizes, iegūstot 2. vietu. Regīna Rudzīte ar uzspiestajām 50 reizēm ierindojās 3. vietā. Arī 4. vietas ieguvēja Līga Slavika uzrādīja tādu pašu rezultātu, bet noteicošais godalgotas vietas iegūšanai bija sacensību kārtas numurs.

Alūksnes posmā starp jauniešiem līdz 18 gadu vecumam Jānis Kristaps Vasiļonoks ieguva godpilno 1. vietu, pārcilājot 20 kg svaru stieni 251 reizi un kopā paceļot 5 020 kg. Šobrīd šis ir otrs labākais jauniešu rezultāts sacensību kopvērtējumā. Svētdien Rēzeknes posmā Vladislavs Groms šo pašu svaru pārcilāja 300 reizes. Alūksnē Linards Hansovs kļuva par 2. vietas ieguvēju, uzspiežot 20 kg svaru stieni 140 reizes. Savukārt 3. spēcīgākais jaunietis bija Stīvens Logins, kura rezultāts ir 123 uzspiestās reizes.

Vīru grupā sacensību dalībnieki mērojās spēkiem ar 50 kg smago svaru stieni. Arvis Briediņš izcīnīja 1. vietu ar 90 uzspiestajām reizēm un pilsētas rezultātu papildināja ar 4 500 kg. Deniss Haritesku ieguva 2. vietu, paceļot 50 kg 87 reizes. Dmitrijs Bugajevs palika 3. vietā ar uzspiestajām 72 reizēm.

Šovasar sacensībās „Latvijas spēcīgākā pilsēta” ir piedalījušās jau piecas pilsētas. Šobrīd līderos izvirzās Bauskas iedzīvotāji, kopā paceļot 226 080. Rēzeknē tika uzspiesti 191 360 kg, Alūksnē – 165 120, Gulbenē - 145 880 kg un Cēsīs - 137 270 kg. Sacensību posmi vēl notiks Valmierā 7. augustā; Ventspilī 8. augustā; Liepājā 9. augustā; Siguldā 21. augustā; Saulkrastos 22. augustā, Ludzā 22. augustā; Rīgā 29. augustā. Rīgā 5. septembrī notiks Rekordu diena, kad sacensību dalībnieki varēs uzlabot savu sniegumu.

Pirmo reizi „Latvijas spēcīgākā pilsēta” notika 2014. gadā sociālā projekta „Es zinu, Tu to vari” ietvaros. Arī toreiz Alūksne piedalījās un 13 pilsētu konkurencē ierindojās 3. vietā ar kopā uzspiestajiem 158 460 kg. Šogad alūksnieši bija sasparojušies un kopā pacēla 165 120 kg.

Sacensības „Latvijas spēcīgākā pilsēta 2015” organizē Latvijas Pauerliftinga federācija. Sacensības atbalsta Latvijas Sporta federāciju padome, Izglītības un zinātnes ministrija un interneta veikals http://veikals.sp.lv/. Pasākums tiek līdzfinansēts kā sabiedriski nozīmīgs tautas sporta pasākums.