Ir iespēja piedalīties izstādē – gadatirgū „Amatniecība Pleskavā”03.07.2015.

Evita APLOKA,
Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Alūksnes novada uzņēmējiem un amatniekiem 24. un 25. jūlijā ir iespēja piedalīties izstādē – gadatirgū “Amatniecība Pleskavā”.

Pasākumā, kas ir jau tradicionāls, piedalās amatnieki no Pleskavas, Pleskavas apgabala, kā arī citiem Krievijas reģioniem un pārrobežu sadarbības pilsētām vai novadiem, kas ir gatavi parādīt savas prasmes, realizēt produkciju, dalīties pieredzē un piedalīties meistarklasēs. Šoreiz izstādei – gadatirgum būs trīs tematiskie virzieni, kurus vieno koncepcija – viss, kas gatavots ar rokām.

Viens no virzieniem saistīts ar tradicionālo amatniecību un te gaidīti pinumu meistari, kokgriezēji, keramiķi, audēji, pērļotāji, tekstilmozaīku meistari, izšuvēji, rokdarbnieki (adītāji, tamborētāji), mākslinieciskās akmeņu, ādas, metāla, stikla apstrādātāji. Otrs virziens veltīts modernajai mākslai - dekupāža, ar rokām izgatavotas mēbeles un interjera priekšmeti, dizaineru apģērbs, bodyart un aerogrāfija, nestandarta pārvietošanās līdzekļi, jaunatnes māksla, bērnu jaunrade. Savukārt trešais virziens būs vērsts uz pārtikas produktiem, kas gatavoti turpat uz vietas Pleskavā – notiks konditorejas, maizes un piena produktu izstrādājumu meistarklases.

Izstādes - gadatirgus laikā tiks veidots unikāls amatnieku un mākslinieku veidots mākslas objekts – Pleskavas reģiona amatniecības simbols.

Alūksnes novada amatniekus un uzņēmējus, kas vēlētos piedalīties pasākumā, aicinām sazināties ar Alūksnes novada pašvaldības uzņēmējdarbības atbalsta speciālisti Sanitu Ausēju pa epastu sanita.auseja@aluksne.lv vai tālruni 25425222.

 

 Alūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv