http://www.aluksne.lv/
 | LAT | ENG | EST | RUS |
Kultūras pasākumi mēnesimKultūras, atpūtas un sporta pasākumi Alūksnes novadā martā

 

 


Sporta pasākumi novadā


3. martā 20.30 Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas sporta zālē LBL 3. divīzijas spēle basketbolā Alūksne/BJSS – Krāslava.
3. un 5. martā 11.00 Ziemas sporta centrā „Mežinieki” Latvijas čempionāts biatlonā.
4. un 5. martā 10.30 Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas sporta zālē Alūksnes novada čempionāts basketbolā.
11. un 12. martā 10.30 Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas sporta zālē Alūksnes novada čempionāts basketbolā.
18. martā 12.00 Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas sporta zālē Alūksnes novada čempionāts basketbolā.

Alūksnes Kultūras centrā
3. martā 19.00 Alūksnes Kultūras centra Lielajā zālē “MELO-M” Latvijas koncerttūre “Ūdens mūzika”. Ieeja: 10, 12, 15 un 18 EUR.
4. martā 19.00 Alūksnes Kultūras centra Lielajā zālē grupa “Tango Sin Quinto” ar Aiju Vītoliņu koncertprogrammā “Atgriezties Dienvidos/ Vuelvo al sur”. Ieeja: 10 EUR.
5. martā 14.00 Alūksnes Kultūras centra Lielajā zālē Alūksnes pilsētas un novada bērnu un jauniešu ansambļu sadziedāšanās koncerts “Pasaule ir pilna krāsu”. Piedalās: Alūksnes Kultūras centra bērnu un jauniešu ansambļi, Alsviķu kultūras nama bērnu un jauniešu ansambļi, Jaunannas Tautas nama bērnu vokālais ansamblis “Pipariņi” un jauniešu vokālais ansamblis “Mūza”, Malienas pamatskolas meiteņu vokālais ansamblis “Marmelādes”, Alūksnes pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes “Cālis” vokālais kvartets u.c. dalībnieki.
8. martā 13.00 Alūksnes Kultūras centra Lielajā zālē biedrības “Teātris un es” teātra izrāde bērniem “Toms pret superpelēm”. Ieeja: 3 EUR.
9. martā 19.00 Alūksnes Kultūras centra Mazajā zālē ģitārists Mārcis Auziņš koncertprogrammā “Viens”. Ieeja: 7 EUR.
11. martā 17.00 Alūksnes Kultūras centra Mazajā zālē Alūksnes Kultūras centra skolotāju kora “Atzele” dzimšanas dienas koncerts “Etīdes par latvieti”. Ieeja: bez maksas.
12. martā 17.00 Alūksnes Kultūras centra Lielajā zālē Alūksnes un Apes novadu deju kolektīvu skate. Ieeja: 2 EUR.
18. martā 18.00 Alūksnes Kultūras centra Lielajā zālē Māras Zālītes teātra dziesmu gadatirgus “Sapnis un mīlestība”. Piedalās: Andris Ērglis, Normunds Rutulis, Antra Stafecka, Dainis Skutelis, Anmary, Oranžo meiteņu trio – Olga Stupiņa, Anita Levša, Inta Gudovska un instrumentālā grupa Jāņa Strazda vadībā. Ieeja: 15 un 18 EUR.
24. martā 13.00 Alūksnes Kultūras centra Lielajā zālē Valmieras Kinostudijas izrāde bērniem “Smurfiņi un meža olimpiāde”. Ieeja: 4, 5, 6 EUR.
24. martā 19.00 Alūksnes Kultūras centra Lielajā zālē grupa “Otra puse” un Dināra Rudāne koncertā “Es tev”. Ieeja: 8, 10 un 12 EUR.
25. martā 10.00 pie Mātes tēla Komunistiskā genocīda upuru piemiņas brīdis. Pēc piemiņas brīža, aptuveni 10.40, aties autobuss no autoostas uz Alūksnes Lielajiem kapiem, kur aptuveni 11.00 atceres mirklis pie piemiņas akmens, pēc tā koncerts Alūksnes novada vidusskolā.
31. martā 19.00 Alūksnes Kultūras centra Lielajā zālē “Ilgas Bērziņas Jazz trio”. Piedalās: Ilga Bērziņa (klavieres), Reinholds Bērziņš (kontrabass), Armands Bērziņš (sitaminstrumenti), koncerta īpašais viesis no Somijas – Pekka Toivanen (saksofons). Ieeja: 6, 8, 10 un 12 EUR.

Alūksnes muzejā

Izstādes:
Latvijas Mākslas akadēmijas Metāla dizaina katedras vadītāja - metālmākslinieka Arvīda Endziņa gaismas objektu personālizstāde “Gaisma”. Izstāde apskatāma līdz 31.03.2017.
Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības veidotā izstāde “Gaismas pils un Gaismas tīkls”. Arhitektoniski izteiksmīgākās Latvijas bibliotēkas ceļojošā fotoizstādē un katalogā „Gaismas pils un Gaismas tīkls. Birkerta projektētā Latvijas Nacionālā bibliotēka un 9 Latvijas arhitektoniski izteiksmīgākās publiskās bibliotēkas“. Gaismas saliņas, gaismas punkti, gaismas pilis – tā dēvē Latvijas bibliotēkas. Lai kādu nosaukumu tām dotu, bibliotēkas ir nozīmīgas vietas. Izstāde veltīta arhitektūrai, bet interjers, ārskati un detaļas fotogrāfijās izstāsta TIK daudz. Par vietu, cilvēkiem, būtisko un ikdienišķo, gaumi un ambīcijām, vēsturi un nākotni.
Izstāde līdz 10.03.2017.
Alūksnes muzeja veidotā izstāde “Alūksnes rūpkombināts. 1946. – 1963. gads”. Lai pēckara gados attīstītu Alūksnes un tās apriņķa ekonomiku, sākot ar 1946. gadu pilsētā notika sagrautās rūpnieciskās ražošanas atjaunošana un sadzīves pakalpojumu nodrošināšana. Viens no tā laika vadošajiem rūpniecības uzņēmumiem Alūksnē bija LPSR Alūksnes apriņķa (vēlāk rajona) PBS Rūpkombināts. Rūpkombināta pakļautībā atradās ražotnes/darbnīcas, kas aptvēra dažādas jomas, sākot no sadzīves pakalpojumiem, līdz pat specializēto darbnīcu ražojumiem. 50. – 60. gados Alūksnē darbojās veikals, šuvēju, mehāniskā, galdnieku, kokapstrādes, drēbnieku, podnieku darbnīcas, frizētavas, ādu mītuves, krāsotavas, dzirnavas, bezalkoholisko dzērienu un konfekšu ražotne.


Pasākumi:
16. martā 10.00 16. marta atceres diena - ziedu nolikšana pie Mātes tēla, filmas “Cēdelgēmas nometne” skatīšanās muzejā.


23. martā 10.00 skolēnu pētniecisko un radošo darbu konkurss “Latviešu pēdas Sibīrijā un Tālajos austrumos”.


28. martā 12.00 sadarbībā ar Latvijas Kara muzeju lektora Jāņa Tomaševska tematiskā lekcija “Latviešu leģions: vēsturisks atskats un mūsdienu konteksts”.
Pastāvīgās ekspozīcijas:
“Asaru senkapi”. Jaunajā ekspozīcijā iespēja redzēt unikālus priekšmetus, kuri atrasti Asaru senkapos un atvesti no restaurācijas Lietuvā.
Alūksnes vēsturiskā un arheoloģiskā ekspozīcija „Laikmetu mielasts”. Ekspozīcija, kas sadalīta sešās tematiskās daļās, apmeklētāji var iepazīties ar Alūksnes vēsturi no aizvēstures līdz mūsdienām.
„Leo Kokle. Mākslinieka istaba”. Gleznotājs, portretists, jauno mākslinieku darbu izstāžu tradīcijas iniciators, tautā populārs un iemīlēts mākslinieks, viens no talantīgākajiem sava laika gleznotājiem.
„Totalitārā režīma cietušo piemiņas istaba”. 1941., 1949. gada represiju atceres ekspozīcija.
„Skulptūras un citi nesenās pagātnes liecinieki”. Atmiņas par laiku, kad Alūksnes parkā bija skulptūrdārzs, kurā atradās tēlnieču L. Līces, V. Mikānes, G. Grundbergas veidotie darbi.


Muzejpedagoģiskās programmas:
“7. Siguldas Kājnieku pulka mantojums Alūksnē”. Veido priekšstatu par 7. Siguldas kājnieku pulka izveidošanos un kara gaitām Brīvības cīņu laikā un darbību Alūksnē 20. gs. 20. - 30. gados.
“Naudas vēsture”. Veido priekšstatu par naudas attīstību no aizvēstures līdz mūsdienām, iepazīstina ar naudas īpašībām, palīdz izprast naudas nozīmi mūsdienās.
“Arheoloģija. Laikmetu mielasts”. Veido izpratni par arheologu darbu, arheoloģiskajiem izrakumiem Alūksnē.
“Livonijas ordeņa pils”. Veido priekšstatu par Livonijas ordeņa pils vēstures attīstības gaitu un notikumu likumsakarībām, veicina interesi par pilsētas vēsturi, sekmē pilsonisko izaugsmi.
“Ko ēda, kur dzīvoja un ar ko nodarbojās Alūksnes iedzīvotāji aizvēsturē”. Veido priekšstatu par aizvēstures periodiem – dzīvesvietām, augiem, dzīvniekiem, pārtiku un kultūru.
“Iepazīsti Alūksni”. Iepazīstina ar Alūksnes pilsētas kultūrvēsturisko mantojumu.
Kāzu programma.
Muzejpedagoģiskajām programmām un apmeklējumiem grupās lūdzam iepriekš pieteikties pa tālruni 25665538, 64381321 vai e-pastu muzejs.info@aluksne.lv.


Alūksnes pilsētas bibliotēkā

Literatūras izstādes: “Pavasara mākslinieks” /Vilhelmam Purvītim – 145/(01. – 31.03. abonementā); “Sievietes daiļums literatūrā” /Grāmatas, kuru nosaukumos ir sieviešu vārdi/(01. – 31.03. abonementā); “Centrālā un citu reģionu prese 2016 – ar Alūksnes un Apes novadiem saistīti raksti par cilvēkiem, vietām, notikumiem”(01. – 31.03. lasītavā); “Ar ūdeni klātā planēta” /22. marts – Pasaules ūdens diena/ (01. - 31.03. abonementā).


Pasākumi, izstādes:
01.03. – 20.03. Dainas Rudzītes un Dinas Rudzītes gleznu izstāde (bērnu literatūras nodaļā).
28.03. – 28.04. Igora Kolosova gleznu izstāde (bērnu literatūras nodaļā).
10.03. – 31.03. Izstāde “Ūdens uzziedināšana” strūklaku meistaram Albertam Grīvniekam - 100 (lasītavā).
16.03. plkst. 17.00 Tematisks pasākums ciklā “Ar šodienas acīm” – teātra spēlēšanas tradīcijas Zeltiņos (lasītavā).
08.03. plkst. 17.00 Tikšanās Bibliotēkas draugu klubiņā ar NBS Kājnieku skolas kapelānu Gintu Poli: Misija Indijā (lasītavā).
10.03. Lasīšanas stunda ar sunīti Džazu (bērnu literatūras nodaļā).
13.03. – 17.03. Multfilmu rīti. Veltīti animācijas filmu režisorei Rozei Stiebrai (bērnu literatūras nodaļā).
15.03. Radošā darbnīca “Gatavojamies pavasarim” (bērnu literatūras nodaļā).
27.03. Jauno grāmatu diena. Plkst. 12.00 jauno grāmatu apskats (abonementā).


Alsviķu pagastā

1., 7., 22. martā 9.00 Alsviķu bibliotēkā senioru grupas „Par prieku sev un citiem” tikšanās.
4. martā 19.00 Alsviķu kultūras namā Ģimeņu vakars “Ar un par mīlestību…” ar radošo apvienību “Krelles”. Pieteikšanās līdz 1. martam pa tālruni 28330421. Ieeja: 6 EUR (no ģimenes).
11. martā 15.00 Alsviķu kultūras namā viesojas Ulda Sedlenieka Alūksnes Tautas teātris “Slieksnis” ar M. Kamoleti komēdiju II daļās “Pidžama sešiem”. Ieeja: 1,50 EUR.
15. martā 10.00 Alsviķu kultūras namā senioru kopas “Noskaņa” ikmēneša tikšanās.
16. martā 17.00 Alsviķu bibliotēkā skolēniem „Nakts bibliotēkā”.
22. martā 9.45 Alsviķu kultūras namā viesojas leļļu teātris “Pārsteiguma tēli” ar muzikālo lielo leļļu izrādi bērniem “Kas par desām!”. Ieeja: 1,50 EUR.
27. - 31. martā Alsviķu bibliotēkā individuālas apmācības darbā ar datoru interesentiem un iesācējiem e-prasmju nedēļas ietvaros.
29. martā 9.00 Alsviķu bibliotēkā e-prasmju nedēļas ietvaros tiekas senioru grupa „Par prieku sev un citiem” apmācības darbā ar datoru, portāls latvija.lv, filmas.lv, letonika.lv, news.lv., drošība internetā un citi neskaidrie jautājumi.
Alsviķu bibliotēkā literatūras izstādes: karikatūristam Ērikam Ošam - 90; tematiskās izstādes: „Ar skaudru sāpi sirdī” - Komunistiskā terora upuru piemiņas diena, pulkveža O. Kalpaka piemiņai, atzīmējot teātra dienu, „Ūdens dziedinošais spēks” - veltīta Pasaules ūdens dienai.
Strautiņu bibliotēkā literatūras izstādes: rakstniekam Jānim Plotniekam - 85, rakstniekam Kārlim Pamšem - 100, dzejniekam Mārim Melgalvam - 60; tematiskā izstāde: “Pavasara vēstnesī – gājputni atgriezušies”; “E – prasmju nedēļas aktivitātes”.


Annas pagastā

8. martā 10.00 Annas bibliotēkā tradicionālais pasākums „Sieviete. Marts. Pavasaris”.
10. martā 10.00 Annas kultūras namā pagasta iedzīvotāju sapulce. Tikšanās ar Annas pagasta pārvaldes un struktūrvienību vadītājiem - pārskats par 2016. gada darbību, ieceres 2017. gadā un dažādi jautājumi.
24. martā Ezeriņu kapos sveču aizdegšana Komunistiskā genocīda upuru piemiņas vietā, godinot represijās cietušo piemiņu.
26. martā 12.00 Annas kultūras namā viesosies Liepnas pagasta dramatiskais kolektīvs „Troksnis” ar A. Brodeles izrādi „Maiga Rudzupuķe” un jautriem skečiem. Režisore Inese Toka. Ieeja: 1,50 EUR.
Annas bibliotēkā izstādes: „Annas teātris laiku lokos”, novadniekam, režisoram Jānim Simsonam – 130; „Ir atkal sērīgais 25. marts”.


Ilzenes pagastā

3. martā 13.00 SKIIM centrā “Dailes” klaunu šovs “OKI – DOKI”. Izklaidējoša cirka programma. Ieeja: 1,50 EUR.
4. martā 19.00 SKIIM centrā “Dailes” Annas amatierteātra izrāde “Tapiņa atgriešana”. Ieeja: 2 EUR, skolēniem līdz 12 gadu vecumam un pensionāriem – 1,50 EUR.
10. martā 19.00 SKIIM centrā “Dailes” radošās apvienības “Krelles” koncerts. Ieeja: 2 EUR, skolēniem līdz 12 gadu vecumam - 1,50 EUR.
24. martā Komunistiskā genocīda upuriem veltīts novadpētniecības pasākums “Mums bija tas jāizstāsta...” (organizē Ilzenes kultūras un izglītības iestādes).
Ilzenes bibliotēkā literatūras izstādes: “Ir jāvar zaļus asnus dzīt” (M. Melgalvam - 60), “Sāp neizziedējis pavasaris” (veltīta Komunistiskā genocīda upuru piemiņai).


Jaunalūksnes pagastā

11. martā 16.00 Kolberģa tautas namā Teātra pēcpusdiena: Annas amatierteātris ar Edvarda Vulfa komēdiju “Tapiņa atgriešana”, Kolberģa teātra studija ar Ritas Missūnes viencēlienu “Trīs vītušas rozes” un Žaņa Ezīša skeču “Dabas likums”.
18. martā 12.00 Bejas novadpētniecības centrā Seno amatu darbnīcā nodarbība “Apaļo grīdas paklāju aušana”. Dalības maksa 2 EUR.
18. martā 19.00 Kolberģa tautas namā jauktā kora “Ezerlāse” 5. dzimšanas dienas koncerts “Ziedēt dziesmā”, koncertu kuplinās Krimuldas vīru koris “Vecie draugi”.
18. martā 21.00 Kolberģa tautas namā balle kopā ar grupu “Rolise”.
22. martā Bejas bibliotēkas lasītāju klubiņā pasākums “Laiks katra dzīvē ir burvis, un katra diena veras kā durvis”.
23. martā 13.00 Bejas novadpētniecības centrā tematiska pēcpusdiena “Jaunalūksnes pagasts pēckara periodā (1945. - 1988.).
Bejas bibliotēkā literatūras izstādes: gleznotājam, mākslas pedagogam Vilhelmam Purvītim – 145, “Galvenais, lai tevī pašā uzplaukst sapumpurots zars” - dzejniekam Mārim Melgalvam – 60, “Marts ir kā vīrietis, tikai ar sievietes dabu. Te raud, te smejas. Te saulīte muguru glāsta, te ziemeļvējš sniegu bārsta”.
Jaunalūksnes bibliotēkā literatūras izstādes: “Ja mana dzīve būtu tik mana vien…” K. Pamšem - 100            (20.03.), “Atmiņās un dzejā tērptas izsūtījuma sāpes”; e-prasmju nedēļas pasākums “Mans draugs dators”; pasākums bērniem “Iztēles spēks – lācis bērnu literatūrā”; Mazo lasītāju klubiņa “Pūcīte” nodarbība.


Jaunannas pagastā

8. martā 10.00 Jaunannas tautas namā senioru tikšanās ar Jaunannas pagasta pārvaldes vadītāju Vēsmu Čugunovu un citiem pagasta pārvaldes darbiniekiem. Aicināts ikviens pagasta iedzīvotājs.
9. martā 18.00 Jaunannas tautas nama mazajā zālē „Rokdarbu darbnīca savam priekam”. Tēma - dažādas zeķes.
17. martā 19.00 Jaunannas tautas namā Jaunannas bērnu teātra „Ejam!” jauniešu grupas pirmizrāde „Raganiņu klapatas”. Viesos arī Alūksnes Bērnu un jauniešu centra teātra „Snullis” dalībnieki. Ieejas maksa: EUR 1,50.
22. martā 10.00 Jaunannas Tautas nama lielajā zālē Dzintras Gekas dokumentālā filma „Tālā zeme Sibīrija”.
Jaunannas bibliotēkā  izstādes: „Dejas virs bezizejas” – Mārim Melgalvam 60, „Cīrulis uz saules stara” – Jānim Plotniekam 85.


Jaunlaicenes pagastā

4. martā 20.00 Jaunlaicenes tautas namā atpūtas vakars “KO? Mm! Jauniešu pilnsapulce!”. Muzikālais noformējums - grupa “Otto”, par izklaidi gādās atraktīvs vakara vadītājs. Dress code: laika periods no 20. gs. 1940. gadiem līdz 20. gs. 1980. gadiem. Labai omai lieti noderēs līdzpaņemtais “groziņš”. Ieeja: 3 EUR. Iespējama galdiņu rezervācija. Tālrunis 29123994.
11. martā 19.00 Jaunlaicenes tautas namā “Danču vakars tautiešiem”. Par mūziku un danču soļu ierādīšanu gādās folkloras kopa “Ore”. Veldzējošs ūdens malks un silta tēja pasākuma organizatoru ziņā. Dejotprieks – jūsējais! Ieeja: 1,50 EUR.
18. martā 12.00 Jaunlaicenes tautas namā “Prāta spēle gudrajiem un atjautīgajiem”. Aicinātas pieteikties bērnu komandas. Komandā ne mazāk kā divi un ne vairāk kā pieci cilvēki. Minimālais vecums 8 gadi, maksimālais 16 gadi. Pieteikšanās līdz 15. martam. Tālrunis 29123994 vai tn.jaunlaicene@aluksne.lv.
1. aprīlī 13.00 Jaunlaicenes tautas namā atpūtas pēcpusdiena Jaunlaicenes pagasta pensionāriem “Smejies vesels”.
Jaunlaicenes muižas muzejā:
Pamatekspozīcijas: Jaunlaicenes muiža, Malēnieši Opekalna draudzē;
Izstāde: „Sporta gadi, ceļi, atmiņas” stāsta par sportu Opekalna draudzes teritorijā, apskatāma tikai līdz 30. martam;
Izglītojošās nodarbības:
Jaunums: Rotaļas un blēņas (nodarbība pamatskolas vecuma un vecākiem apmeklētājiem). Skolēni iepazīstas ar četrām rotaļlietām, noskaidro, no kādiem materiāliem tās izgatavotas, vienu rotaļlietu izgatavo paši, apgūst spēlēšanās prasmi ar visām iepazītajām lietām.  Nodarbības laiks 30 - 40 min. / Līdz 30 dalībnieki;
Teatralizētas krustabu izdarības pēc sentēvu rituālu motīviem. Krustabām veltīto tautasdziesmu pētījumu iepazīšana, krustabu rituālu izspēlēšana lomu spēlēs. Literatūra 8. klasei, folklora.  Nodarbības laiks - divas mācību stundas, vēlams ne vairāk par 20 dalībniekiem;
Piedāvājam arī tradicionālās nodarbības: vāveru tīšana, malēniešu vārdu spēle, pastaliņu darināšana, skološanās ne pa jokam, sveču veidošana;
Mūžizglītības programmas (pieaugušajiem): “Zemnieku ēšanas paradumi”, “Kā baronese zeķes lāpīja”;
Lekcijas: “Lintenes meitu skola”, “Malēnieši un viņu valoda”.
Vairāk informācijas: http://www.aluksne.lv/03_01_04.php


Kalncempju pagastā

11. martā 19.00  Kalncempju pagasta sabiedriskajā centrā atpūtas vakars pagasta iedzīvotājiem. Pasākumu vadīs Aiga Mūrniece. Par mūziku gādās Andris Maks. Līdzi ņemiet labu omu un “groziņu”. Dalību pasākumā pieteikt līdz 9. martam pa tālruni 26365885 vai personīgi pie sabiedriskā centra vadītājas.
Kalncempju bibliotēkā literatūras izstāde: veltīta jubilāram rakstniekam Jānim Plotniekam – 85.
Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā:
14.02. - 22.04. Ilvas Ievānes zīda lakatu un filca šaļļu izstāde “Pārziemot saules ziedā”,
14.02. - 22.04. radošās studijas “Magone” zīda lakatu un gleznu izstāde “Mirkļu spēles krāsās”;
Izglītojošās programmas:
“Čaklā bitīte” - stāsts par bitēm un medu pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērnu grupām,
“Veļas diena” - sārma gatavošana, veļas mazgāšana ar koka veļas mazgājamo mašīnu, velēšana, gludināšana ar ogļu gludekli,
“Neba maize pati nāca” - stāsts par maizes ceļu no grauda līdz maizes kukulim, izmantojot muzeja krājuma priekšmetus,
“No linu pogaļas līdz kreklam” – stāsts par linu audzēšanu un apstrādi ar aktīvu līdzdarbošanos,
Kāzu programma „Darbi lauku sētā” – atraktīva programma jaunlaulātajiem un kāzu viesiem ar līdzdarbošanos.


Liepnas pagastā

1. martā 14.30 Liepnas tautas namā cirka izrāde “Oki – Doki” (Rīga).
11. martā 18.00 Liepnas tautas namā Ķeguma ģitārstudijas koncerts “...Par vēju, tevi un mani”.
23. martā 17.00 Liepnas tautas namā Dzintras Gekas filmas “Tālā zeme - Sibīrija. Tomskas apgabals 1949. Novonikolajevka un Baturina” un “Tālā zeme – Sibīrija. Tjuhteta”.
Liepnas pagasta bibliotēkā: rītausmas stunda Liepnas vidusskolas bērniem un bērnudārza bērniem “Sīki putni čivināja, pavasari gaidīdami”; literatūras izstādes: “25. marts - Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena” (16.03. - 27.03.), “Brīnumainais dārzā” (1.03. - 31.03.).


Malienas pagastā

4. martā 19.00 Malienas tautas namā deju kolektīvu sadancis “Pavasarim danci griezu!”. Sadancos “Maliena”, “Jaunanna”, “Oga”, “Beja”, “Atvasara” no Ludzas un Liepnas tautas nama jauniešu deju kolektīvs. Ieeja: 1,50 EUR.
4. martā 21.00 Malienas tautas namā balle ar grupu “Putukvass”. Ieeja: 2,50 EUR.
10. martā 10.00 Malienas tautas namā A. Burova multiplikācijas filmu programma, 13.00 Renāra Vimbas spēlfilma “Es esmu šeit”. Ieeja: 0,50 EUR.
22. martā 11.45 Malienas tautas namā apvienības “Pārsteiguma tēli” lielo leļļu teātra izrāde bērniem “Kas par desām!”. Ieeja: 1,50 EUR.
24. martā 13.00 Malienas tautas nama mazajā zālē Dzintras Gekas dokumentālā filma “Tālā zeme Sibīrija”.
26. martā 14.00 Malienas tautas namā viesosies Liepnas tautas nama dramatiskais kolektīvs “Troksnis” ar humoreskām, skečiem un A. Brodeles izrādi “Maiga Rudzupuķe”. Ieeja: 1,50 EUR.
31. martā 19.00 Malienas tautas namā koncerts “Uzdāvini man mēnessgaismu!”. Ielūdz Jaunannas tautas nama vokālie ansambļi “Mūza” un “Trallas”. Ieeja: 1,50 EUR.


Mālupes pagastā

1. martā 15.30 Mālupes Saieta namā radošā nodarbība – mauču adīšana - otrā daļa.
15. martā 9.30 Mālupes Saieta namā pasākums pirmsskolas un sākumskolas bērniem „Sēž uz sliekšņa pasaciņa”.
18. martā 19.00 Mālupes Saieta namā Mālupes pagasta sieviešu vokālā ansambļa 25 gadu darbības svētku koncerts „Dziedi kopā ar mums”.
18. martā 21.00 Mālupes Saieta namā balle kopā ar Lauri Neilandu.
25. martā Komunistiskā genocīda upuru piemiņai 10.00 Mālupes kapos – ziedu nolikšana, sveču aizdegšana, no 10.30 pagasta represēto iedzīvotāju apciemošana.
26. martā 16.00 Mālupes Saieta namā viesojas Liepnas dramatiskais kolektīvs „Troksnis” ar izrādi A. Brodele „Maiga Rudzupuķe”.
Mālupes bibliotēkā literatūras izstādes: dzejniekam Mārim Melgalvam – 60, rakstniekam Jānim Plotniekam – 85; tematiskās izstādes „Ak, sievietes, sievietes!” veltīta Sieviešu dienai, „Kad dvēselē sāp…” Komunistiskā genocīda upuru piemiņai, Armīna Janika fotogrāfiju izstāde „Kupravas stāsts”.


Mārkalnes pagastā

11. martā 21.00 Mārkalnes tautas namā atpūtas vakars kopā ar Lauri Neilandu.
15. martā 13.00 Mārkalnes tautas namā radošā darbnīca.
23. martā Mārkalnes pagasta represēto iedzīvotāju apciemošana un godināšana.
29. martā 13.00 Mārkalnes tautas namā senioru pēcpusdiena.
Mārkalnes pagasta bibliotēkā: pasākums: “Radošās darbnīcas, spēļu diena” (15.03.), literatūras izstādes dzejniekam Mārim Melgalvam – 60, karikatūristam Ērikam Ošam – 90, jaunākas literatūras izstāde “Pretī pavasarim”.


Pededzes pagastā

16., 23., 30. martā 11.00 Pededzes tautas namā rokdarbu pamatu apgūšana “Darbnīca  dvēselei”.
24. martā Pededzes muzejā padomju represiju atceres pasākums “Mēs dzērām no rūgtā vērmeļu kausa...”.
25. martā Pededzes tautas namā represēto dienai veltīts pasākums.


Veclaicenes pagastā

4. martā 19.00 Veclaicenes tautas namā viegla komēdija „Svingeri”.
17. martā 14.00 Veclaicenes tautas namā pensionāru pasākums „Laiks kā pulkstenis tikšķ”.
21. martā 14.00 Veclaicenes klubiņā meistardarbnīca „Aušana bez stellēm”. Veclaicenes pagasta muzejā veclaicenieša Jāņa Vīksnes koka darinājumu izstāde “Atnāca. Ieraudzīja. Izgatavoja” (apskatāma darba dienās no 10.00 līdz 14.00).


Zeltiņu pagastā

8. martā 19.00 Zeltiņu tautas namā skaistākās dziesmas par mīlestību grupas „Roja” izpildījumā koncertprogrammā „Es savu sirdi devu Tev”. Ieeja: 4 EUR. Biļetes iepriekšpārdošanā Zeltiņu tautas namā, informācija pa tālruni 29492284.
10. martā 22.00 Zeltiņu tautas namā jautra pavasara ieskaņas balle ar atrakcijām kopā ar grupu „Rolise” (galdiņus lūdzam rezervēt līdz 6. martam, zvanot pa tālruni 29492284). Ieeja: 2,50 EUR, pēc 23.00 ieeja 3 EUR.
1. aprīlī 18.00 Zeltiņu tautas namā ar koncertprogrammu „Uzdāvini man mēnessgaismu” viesosies Jaunannas vokālie ansambļi „Mūzas” un „Trallas”. Caur atraktīvu darbošanos, humoru un skaistām dziesmām tiks „cilātas” mūžam aktuālas tēmas - sievietes un vīrieša savstarpējās attiecības, mīlētāju būšanas un nebūšanas. Ieeja: 2 EUR, bērniem līdz 12 gadu vecumam ieeja brīva.
Zeltiņu bibliotēkā: literatūras izstādes “Atmiņu smeldze piemiņas gaismā” (25.03.), “Zēni, lasīt ir stilīgi!”, “Zeltiņu muzeja foto stāsts 2008/2009”, E-prasmju nedēļas aktivitātes (28.03. - 01.04.), aicinājums skolēniem iesaistīties Letonikas spēlē “Valodas vingrotava”.
Zeltiņu muzejā pastāvīgās ekspozīcijas „Nesenā pagātne”, „Novadnieku istaba”, „Mana skola Zeltiņos”, “Ziemeļu zvaigzne” (veltīta Edgaram Liepiņam); izstādes “Vēdera vai prieka pēc…”, “Pa ķēķa durvju šķirbu veroties”; foto ekskursijas “Gadsimtu vējos šūpojoties”, “Zeltiņi 2016”; ekskursijas uz padomju armijas raķešu bāzi Zeltiņos.


Ziemera pagastā

10. martā 18.00 Māriņkalna tautas namā pasākums “Pie tējas tases”.
15. un 22. martā 18.30 Māriņkalna tautas namā Hip – Hop un Break – Dance nodarbības.
18. martā 22.00 Māriņkalna tautas namā atpūtas vakars kopā ar grupu “Galaktika”. Ieeja: 3 EUR. Galdiņus pieteikt pa tālruni 26413370.
22. martā 12.00 Māriņkalna tautas namā senioru pēcpusdiena.
24. martā Ziemera pagasta represēto iedzīvotāju apciemošana un godināšana.
1. aprīlī 19.00 Māriņkalna tautas namā skeču vakars “Joku birums”. Ieeja: 1 EUR.
1. aprīlī 22.00 Māriņkalna tautas namā jautra ballīte kopā ar grupu “Rolise”. Ieeja: 3 EUR.
Māriņkalna bibliotēkā izstādes: publicistam, gleznotājam E. Brastiņam – 125, “Lai pavasaris uzplaukst Tevī” (6. - 10.03.), “No romāniem līdz dzejai…” (ieskats Dz. Žuravskas literārajos darbos), “Apstājies, atceries un piemini mūsu mazās tautas lielo sāpi” (20. - 30.03.); pasākums bibliotēkā  E-prasmju nedēļas ietvaros ,,Kā droši izmantot internetu” (28. - 29.03.).Pēdējās izmaiņas:
10-03-2017 14:12

Jaunākās ziņas
Marts 2017
P O T C P S Sv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

Eiro kalkulators


baneris

Alternative content

Alternative contentbaneris

baneris

baneris


banerisContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


banerisbaneris

baneris

baneris

baneris

baneris

baneris

baneris