<<< Atpakaļ

Alūksnes novada pašvaldība turpina pilnveidot videonovērošanas sistēmas21.04.2016.

Druvis MUCENIEKS
Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists

Pirmdien, 18. aprīlī Tirgotāju un Lielā Ezera ielas krustojumā tika novietota modernākā no Alūksnes novada pašvaldības uzstādītajām videonovērošanas kamerām.

Alūksnes novada pašvaldības Informācijas tehnoloģiju nodaļas vadītājs Juris Balandis informē, ka līdz ar šīs kameras uzstādīšanu pilsētā darbojas kopumā deviņas videonovērošanas kameras ar dažādām funkcijām. Ir kameras, kuras ierakstus veic drošības funkciju veikšanai, konkrēti, īpašuma aizsardzībai. Pilsētā izvietotas arī tiešraides kameras, kuras informāciju neieraksta, bet atļauj to skatīties tiešraidē, kā, piemēram Alūksnes novada pašvaldības mājaslapas apmeklētāju iecienītā kamera, kura atrodas uz administratīvās ēkas jumta. Vēl viena no tiešraides kamerām atrodas uz Alūksnes Jaunās pils jumta un no tās vērot pilsētu iespējams mājaslapā www.aluksnespils.lv.
Jaunā videonovērošanas kamera, kura atrodas Tirgotāju un Lielā Ezera ielu krustojumā, ir šobrīd modernākā kamera Alūksnes videonovērošanas sistēmā. Kamerai iespējams iestatīt dažādus režīmus, kas ļaus fiksēt pārkāpumus kā diennakts gaišajā, tā tumšajā laikā. Vieta kameras uzstādīšanai izvēlēta, vadoties no satiksmes un cilvēku plūsmas intensitātes. Nākotnē pilsētā plānots izvietot vēl vismaz četras šāda tipa kameras.
Alūksnes novada pašvaldības policijas priekšnieks Ardis Tomsons informē, ka videonovērošanas kameras pilsētā nepieciešamas, lai nodrošinātu sabiedrisko kārtību un drošību. Viņš uzskata, ka videonovērošanas sistēmas ir jāattīsta un maksimāli jāpilnveido sabiedrības drošības nolūkos.


Alūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv