<<< Atpakaļ

Alūksnē atklāts ar LMT atbalstu tapušais velo parks “ALFO Diamond”31.08.2016.

Evita APLOKA,
Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālisteOtrdien, 30. augustā, Alsviķu pagasta “Dimantos 1” tika atklāts jaunais velo parks “ALFO Diamond”, kas tapis ar “Latvijas Mobilā Telefona” (LMT) finansiālu atbalstu projektu konkursa “LMT Latvijai” ietvaros.

Jaunais velo parks riteņbraucējiem ļaus uzlabot šķēršļu pārvarēšanas prasmes, pilnveidot fizisko sagatavotību un pavadīt brīvo laiku. Velosipēdistu ērtībām un inventāra uzglabāšanai iegādāts un aprīkots jūras konteiners.

- Šis ir ekstrēmais velo parks, kur braukšanai piemērotākie būs BMX un MTB riteņi, taču būs arī pa kādam mierīgākam nobraucienam. Lielā apļa garums ir ap 800 metru, bet kopā ar visām taciņām trase ir apmēram trīs kilometru gara. Velo parks būs atvērts ikvienam interesentam. Domājam arī par nākotnes plāniem – noteikti neapstāsimies pie izveidotā, bet centīsimies to papildināt ar jauniem elementiem. Domājam rīkot arī sacensības, - saka projekta iesniedzējs, alūksnietis Edgars Sināts.

- Šis projekts apliecina, ka jauniem cilvēkiem Alūksnes novadā ir idejas un arī apņēmība tās īstenot. Ikviena aktivitāte, lai cik tā liela vai maza būtu, palīdz augt mūsu novadam, tādēļ paldies “Latvijas Mobilajam Telefonam” par šo iespēju! Lai jaunais velo parks labi kalpo visiem tā lietotājiem! - vēl Alūksnes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Dzintars Adlers.

- Prieks, ka Alūksnes novadā diženas ieceres īsteno jaunieši, domājot un darot velosporta attīstībai un aktīvai brīvā laika pavadīšanai. Lai izdodas piesaistīt jaunus velo entuziastus un īstenot ieceres trases attīstīšanai nākotnē! - novēl LMT biznesa klientu centra “Valmiera” vadītāja Santa France.

Velo parka nosaukums atspoguļo tā atrašanās vietu. Parka veidotājs E. Sināts nosaukumā vēlējies uzsvērt saikni ar mežiem bagāto Alūksni. Tā nosaukumā “AL” pirmie burti ir no vārda Alūksne, “FO” – pirmie burti no vārda “mežs” tulkojuma angļu valodā “forest”. Savukārt “Diamond” ir zemesgabala nosaukuma “Dimanti” tulkojums angļu valodā.

Ideja par velo parka izveidi alūksnietim E. Sinātam radusies, jo pats aizraujas ar MTB riteņbraukšanu. Apsvēris vairākas vietas pilsētā, kas būtu piemērotas šādas trases izveidei, secinājis, ka dažādu apstākļu dēļ vispiemērotākā vieta ir ģimenei piederošais zemesgabals, kas atrodas tuvu pilsētai un ir ar piemērotu reljefu. Pirmie soļi ceļā uz rezultātu paveikti Alūksnes novada pašvaldības un Alūksnes Bērnu un jauniešu centra “Jauniešu iniciatīvu projektu konkursā”, kam sekoja iepriecinošā vēsts par saņemto 2000 EUR finansējumu LMT projektu konkursā.

- Es darba nebaidos. Kad uzzināju, ka projekts ir atbalstīts, un nauda piešķirta, biju ļoti priecīgs, - uzsver E. Sināts.
“Velo parka “ALFO Diamond” izbūve”, kas saņēma 2000 EUR finansējumu, ir viens no pieciem “LMT Latvijai” atbalstītajiem projektiem Alūksnes novadā. LMT projektu konkursā “LMT Latvijai” Alūksnes novada iedzīvotāji bija iesnieguši 33 projektu idejas, no kurām iedzīvotāju balsošanai otrajā kārtā tika izvirzītas 27.

Projekta “LMT Latvijai” mērķis ir veicināt sabiedrisko dzīvi Latvijas novados, atbalstīt privātpersonu, juridisku personu un nevalstisko organizāciju iniciatīvas novadu sabiedriskās dzīves izaugsmei, īpaši atbalstot vides uzlabošanas projektus, projektus ar plašu sabiedrības iesaisti un aktīva dzīvesveida popularizēšanu.

Projekta autors pateicas “Latvijas Mobilajam Telefonam”, Alūksnes novada pašvaldībai, Alūksnes Bērnu un jauniešu centram, kā arī citiem atbalstītājiem, bez kuru palīdzības šim projektam būtu grūti tapt: SIA “Alūksnes koks” un Indulim Kārkliņam, SIA „Sauleskalns” un Aldim Līcim, SIA „Lastens” un Aināram Ribakam, SIA “Pamati” un Jurim Ģērmanim, IK “Ceļavējš V.I.” un Vilnim Ikkeram, SIA „Rismus VK” un Ingum Ēvelem, veikaliem „Goba”, „Rota”, Ainim Stapkevičam un Jānim Korpam, kā arī SIA “ACK būve”, SIA „Lave” un SIA „Valdis”. Projekta īstenošanu administrē Alūksnes un Apes novada fonds.

Alūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv