<<< Atpakaļ

Jaunlaulāto atslēgām Alūksnē izveidota īpaša vieta31.08.2016.

Evita APLOKA,
Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālisteŠovasar Alūksnē radīta īpaša vieta, kur jaunlaulātajiem pāriem, kuri to vēlas, pieslēgt savas atslēdziņas kā stipras laulības simbolu.

Šī īpašā vieta ir Mazā Prinča saliņa, kas atrodas muižas parka malā netālu no Ojāra Vācieša, Pilssalas un Skolas ielu krustojuma. Saliņā labiekārtots tās segums, iztīrīts un padziļināts apkārt esošais grāvis. Kaltās metāla arkas izrotātas ar ziedu kastēm. Savukārt tiltiņš, pa kuru var nokļūt uz saliņu, izgreznots ar smalkām, metālā kaltām margām. Līdzīgi kā Antuāna de Sent-Ekziperī stāstā par Mazo Princi, tilta margās atspoguļojas rozes, atgādinot visiem zināmo patiesību – būt atbildīgiem par tiem, ko esam pieradinājuši. Margas tapušas kalēja Laimoņa Bāliņa darbnīcā. Laika gaitā plānots, ka saliņā esošās metāla arkas papildinās arī ar īpaši gatavotiem gredzeniem, kur speciāli izveidotās vietās varēs pieslēgt atslēgas.

Aicinām jaunlaulātos pārus savu atslēdziņu pieslēgšanai turpmāk izmantot tieši šo romantisko tiltiņu, kas ved uz Mazā Prinča saliņu. Lūdzam neizmantot šādam mērķim jauno Tempļakalna ielas gājēju tiltu, jo atslēgas no šī tilta tiks noņemtas.

Alūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv