<<< Atpakaļ

Ar LMT atbalstu Alūksnes novadā izbūvēs velo parku un pilnveidos aktīvās atpūtas iespējas09.06.2016.


Trešdien, 8.jūnijā, Alūksnes Kultūras centrā svinīgi tika paziņoti un apbalvoti pieci “Latvijas Mobilā Telefona” (LMT) projektu konkursa “LMT Latvijai” Alūksnes novada uzvarētāji.

Pateicoties iegūtajam finansējumam, projekta ietvaros tiks modernizēta un pilnveidota aktīvās atpūtas un rekreācijas vieta, izveidots bērnu rotaļu laukums, labiekārtots muzejs un izveidota šķēršļu josla dzīvnieku apmācībām. Balsojumā lielāko iedzīvotāju atbalstu guva iecere izveidot velo parku.
Apbalvošanas pasākumā, kurā pulcējās projektu finālisti, uzvarētājus paziņoja un finālistus sveica Alūksnes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Fomins, LMT viceprezidente Laura Keršule un LMT biznesa klientu centra “Valmiera” vadītāja Santa France.

“Piedaloties “LMT Latvijai”, Alūksnes novada iedzīvotāji ar lielāko iesniegto ideju skaitu un aktivitāti balsojumā sevi pierādījuši kā aktīvus sava novada iedzīvotājus, novadnieku atbalstītājus un patriotus. To pierāda arī balsojuma rezultāts – iedzīvotāji domājuši un darījuši, lai novadā tiktu pilnveidotas aktīvās atpūtas un brīvā laika pavadīšanas iespējas. Esam gandarīti, ka arī LMT spējis iedzīvotājus iedvesmot idejām novada dzīves pilnveidošanai, lai kopīgiem spēkiem tās realizētu,” uzsver LMT viceprezidente Laura Keršule.
No 33 konkursa ietvaros saņemtajām projektu idejām iedzīvotāju balsošanai otrajā kārtā tika izvirzītas 27. Apkopojot balsojuma rezultātus, kopumā tika saņemtas 8648 balsis.

“Liels paldies Alūksnes novada iedzīvotājiem par milzīgo aktivitāti, piesakot projektus “LMT Latvijai” projektu konkursam. Tas apliecina cilvēku vēlmi iesaistīties sava novada un savas apdzīvotās vietas sakārtošanā un dzīves kvalitātes uzlabošanā. Paldies arī visiem, kas balsoja par 2. kārtai izvirzītajiem projektiem, jo katra jūsu balss bija svarīga, lai noteiktu uzvarētājus. Šīs LMT akcijas rezultātā Alūksnes novadā būs iespējams realizēt piecus atšķirīgus, interesantus un sabiedrībai nozīmīgus projektus,” norāda Alūksnes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Fomins.

Konkursa pirmajā kārtā projektus vērtēja LMT un Alūksnes novada domes žūrija. Lai noteiktu uzvarētājus un finansējuma saņēmējus, par Alūksnes novada otrajā kārtā izvirzītajiem projektiem balsot varēja Alūksnes novada pašvaldībā, kā arī interneta vietnes www.lmt.lv sadaļā “LMT Latvijai”. Savukārt LMT klienti varēja balsot arī īsziņas veidā.
Šogad konkursā “LMT Latvijai”, atbalstot sava novada attīstību, projekta pieteikumus varēja iesniegt ikviens Alūksnes, Balvu, Grobiņas, Jēkabpils, Krāslavas, Mārupes, Tērvetes un Ventspils novada iedzīvotājs, iedzīvotāju grupa, nevalstiska organizācija vai juridiska persona, kuras deklarētā vai juridiskā adrese ir kādā no minētajiem novadiem.
Kopš 2011.gada visā projektu konkursa realizācijas laikā kopumā īstenoti vairāk nekā 111 iedzīvotājiem nozīmīgi projekti 24 Latvijas pilsētās un novados. LMT piecu gadu laikā ir atbalstījis reģionu iedzīvotāju iniciatīvas vairāk nekā 320 tūkst. eiro apjomā, savukārt šogad tika sniegts atbalsts 64 tūkst. eiro apmērā.
Projekta “LMT Latvijai” mērķis ir veicināt sabiedrisko dzīvi Latvijas novados, atbalstīt privātpersonu, juridisku personu un nevalstisko organizāciju iniciatīvas novadu sabiedriskās dzīves izaugsmei, īpaši atbalstot vides uzlabošanas projektus, projektus ar plašu sabiedrības iesaisti un aktīva dzīvesveida popularizēšanu.

Alūksnes novadā “LMT Latvijai” uzvarējušie projekti:

1. Velo parka „ALFO Diamond” izbūve

Alūksnes novadā līdz šim nebijis velo parks “ALFO Diamond”, kur riteņbraucēji varēs uzlabot prasmes šķēršļu pārvarēšanā, kā arī pilnveidot savu fizisko sagatavotību. Velosportistu ērtībām un inventāra uzglabāšanai tiks iegādāts un iekārtots jūras konteiners. Rezultātā – attīstīsim Alūksnes novada infrastruktūru.

Projekta iesniedzējs: Edgars Sināts
Piešķirtais finansējums: 2000 EUR

2. Gūsti prieku aktīvi atpūšoties Jaunannā!

Aktīvās atpūtas un rekreācijas vietas modernizācija un pilnveide Jaunannas „Zaķusalā”. Tiks izveidots āra galda teniss, kāpšanas siena, treniņu siena, pludmales volejbola laukums, lai ikviens šeit var atrast sev interesējošu nodarbi aktīvai brīvā laika pavadīšanai. Projekta īstenošanā objektu izgatavošanā un uzstādīšanā iesaistīsies pagasta iedzīvotāji.

Projekta iesniedzējs: Baiba Gusta, biedrība “Interešu centrs “Jaunanna”
Piešķirtais finansējums: 1999 EUR

3. Liepnas bērnu rotaļu laukuma izveide

Biedrība “Liepna – manas mājas”, izvērtējot prioritātes, konstatēja, ka Liepnas pagastā šobrīd nav visiem bērniem pieejams rotaļu laukums, ir ierobežotas iespējas interesanti pavadīt laiku. Tāpēc laukuma ierīkošana būtu nozīmīga gan iedzīvotājiem un viņu bērniem, gan pagasta vides uzlabošanai, labiekārtojot laukumu pie Liepnas tautas nama.

Projekta iesniedzējs: Sanita Bordāne biedrība “Liepna – manas mājas”
Piešķirtais finansējums: 902,86 EUR

4. MEDUS MUZEJS

MEDUS MUZEJĀ varēs iepazīt bišu dzīvi, apskatīt senlaicīgā biškopības inventāra ekspozīciju, apmeklēt bišu dravu un izgatavot vaska sveces. Ar LMT atbalstu tiks iekārtota telpa grupu nodarbībām, kur skolēniem notiks izbraukuma mācību stundas, tūristi skatīsies videofilmas par biškopību, bet biškopji rīkos pieredzes apmaiņas seminārus.

Projekta iesniedzējs: Artis Krasts, SIA “NUEVO”
Piešķirtais finansējums: 1950 EUR

5. Aktīvi cilvēki – laimīgi dzīvnieki!

Lai veidotu vietējo iedzīvotāju saikni ar biedrības “Astes un Ūsas” dzīvniekiem, vēlamies dot iedzīvotājiem iespēju līdzdarboties un aktīvi pavadīt laiku, izmantojot šķēršļu joslu dzīvnieku apmācībai un socializēšanai. Projekta ietvaros iedzīvotāji varēs gūt iemaņas komunikācijā ar dzīvniekiem un prasmes nodarbībām ar šķēršļu joslu.

Projekta iesniedzējs: Elīna Dambe, biedrība “Astes un Ūsas”
Piešķirtais finansējums: 786,56 EURAlūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv