<<< Atpakaļ

Alūksnē aicina uz Meža programmas semināru par medībām11.03.2016.

Evita APLOKA,
Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste
 

6. aprīlī Alūksnes Kultūras centra Mazajā zālē, Brūža ielā 7, norisināsies Latvijas Valsts mežzinātnes institūta “Silava” Meža programmas seminārs, kurā ikvienam interesentam būs iespēja uzzināt jaunāko un aktuālāko informāciju par tādām tēmām kā medības, to organizācija un resursi, medīšanas nosacījumi Latvijā un Ieroču aprites likums.

Šis būs jau otrais LVMI “Silava” sadarbībā ar Alūksnes novada pašvaldību rīkotais seminārs par mežsaimniecības jomu Alūksnē.

LVMI “Silava” pētnieks, Latvijas Mednieku savienības valdes priekšsēdētājs Dr.silv. Jānis Baumanis semināra dalībniekus iepazīstinās ar tādām tēmām kā medību saimniecība un medību resursu apsaimniekošana, kā arī medību vides, ekonomiskie un sociālie aspekti.

Latvijas Mednieku asociācijas valdes priekšsēdētājs Haralds Barviks informēs par Latvijas Mednieku asociāciju un tās īstenotajām aktivitātēm. Tāpat viņš runās par meža dzīvnieku skaita regulēšanu, šobrīd tik aktuālo Āfrikas cūku mēri, pašreizējo situāciju un risinājumiem šīs saslimstības sakarā, sadarbību ar valsts un pašvaldību institūcijām, kā arī meža dzīvnieku nodarīto postījumu ierobežošanu.

Par lielo plēsēju populācijas stāvokli, to aizsardzības prasībām un medīšanas nosacījumiem semināra dalībniekus informēs Dr.biol. Jānis Ozoliņš no LVMI “Silava”.

Savukārt par Ieroču aprites likumu un citiem ar to saistītiem normatīviem aktiem, ieroču un munīcijas izmantošanas, pārvadāšanas un aprites noteikumu kontroli un nelikumīgu medību apkarošanu iepazīstinās Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes Licencēšanas un atļauju sistēmas biroja galvenais inspektors Lauris Arājs.

Lai piedalītos seminārā, iepriekšēja pieteikšanās, zvanot pa tālruņiem 64381502, 26646749 vai rakstot uz e-pastu evita.aploka@aluksne.lv līdz 1.aprīlim (ieskaitot). Dalība seminārā – bez maksas.

SEMINĀRA PROGRAMMA
Alūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv