<<< Atpakaļ

Bērnu zīmēšanas konkursā „Mana novada dārgakmens – jaunā būve” Atzinība –
arī alūksnietei Montai Sustenbergai14.03.2016.

Sagatavoja Aija Zūle, Latvijas Būvnieku asociācija
 

Būvniecības nozares 16 nevalstisko organizāciju organizētās valsts mēroga skates „Gada labākā būve Latvijā 2015” sastāvdaļa – bērnu un jauniešu zīmējumu konkurss „Mana novada dārgakmens – jaunā būve” ir noslēdzies. Konkursa uzvarētājs ir Liepājas Bērnu mākslas skolas skolēns Jēkabs Markauss, kura zīmējums „Lielais dzintars” ieguva gan lielāko žūrijas atzinību, gan visvairāk Like Facebook lapā.

17. martā, kad skatē „Gada labākā būve Latvijā 2015” tiks paziņotas gada labākās būves Latvijā, visi zīmējumi būs apskatāmi skates finālā un Latvijas labāko būvju un viņu būvnieku godināšanas ceremonijā. Labākie zīmējumi ir publicēti īpaši skatei izdotajā gadagrāmatā „Gada labākā būve Latvijā 2015”, kuru „Bellevue Park Hotel Riga” 17. martā par brīvu saņems ikviens „Būvniecības dienas” apmeklētājs. „Būvniecības diena” 17. martā sastāv no skates „Gada labākā būve Latvijā 2015” finālistu prezentācijām, konferences „Droša un kvalitatīva būvniecība. Vai spējam?” un skates „Gada labākā būve Latvijā 2015” uzvarētāju godināšanas, uz kuru ielūgts arī Jēkabs Markauss. Tad noskaidrosies, kuru vietu Jēkaba zīmētajai būvei ir piešķīrusi prominentā skates žūrija – 39 būvniecības nozares profesionāļi un eksperti.

Zīmējumos bija jāattēlo konkrēta būve, kura no novada ir pieteikta skatei „Gada labākā būve Latvijā 2015”. Zīmējumu konkursā tika iesniegti 176 zīmējumi no 15 dažādām skolām 11 novados. Darbus izvērtēja Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolas audzēkņi un skates organizatori.

7. līdz 9. klašu grupā pirmā vieta ir Veronikai Vīksnai no Jūrmalas Mākslas skolas, otrā vieta ir Rūdolfam Ozoliņam no Jūrmalas mākslas skolas, bet trešā vieta ir Niklāvam Zaharam no Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas. Atzinība – Patrīcijai Ulrikai Ratniecei no Jūrmalas Mākslas skolas un Anetei Upmanei no Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas.

4. līdz 6. klašu grupā pirmā vieta ir Esfirai Vladai Fiļimonovai no Majoru vidusskolas, otrā vieta ir Elvai Esterei Lavrenovai no Limbažu Mākslas skolas un trešā vieta ir Evrikai Leimantei no Grobiņas sākumskolas. Atzinība – Kristai Kreitūzei no Limbažu mākslas skolas un Montai Sustenbergai no Alūksnes Mākslas skolas,
1-3 klašu grupā pirmā vieta ir Alinai Kosarevai no Jūrmalas Mākslas skolas, otrā vieta ir Artim Salnam no Grobiņas sākumskolas, trešā vieta ir Elīnai Joninai no Maltas vidusskolas, bet atzinība – Vendijai Keišai no Tilžas internātpamatskolas un Artūram Strokšam no Talsu sākumskolas.

„Zīmējumi ir ļoti skaisti, sirsnīgi un mākslinieciski augstvērtīgi, tie apliecina, ka bērni un jaunieši ir pamanījuši un novērtējuši skaisto un noderīgo viņu apkārtnē un būvnieku darbu.” uzskata skates „Gada labākā būve Latvijā 2015” žūrijas komisijas priekšsēdētājs Normunds Grinbergs.

Ikviens interesents par būvniecību aicināts piedalīties skates „Gada labākā būve Latvijā 2015” finālistu prezentācijās un uzvarētāju godināšanā.

Skati „Gada labākā būve Latvijā” un „Būvniecības dienu” organizē Latvijas Būvnieku asociācija, Latvijas Būvinženieru savienība un Latvijas Būvuzņēmēju partnerība sadarbībā ar 13 lielajām nozares profesionālajām organizācijām – Būvmateriālu ražotāju asociāciju, Latvijas Ilgtspējīgas būvniecības padomi, Latvijas Akustiķu apvienību, Latvijas Ainavu arhitektu biedrību, LAK Restauratoru ģildi, Latvijas Būvkonstrukciju projektētāju asociāciju, biedrību "Latvijas Ceļu būvētājs", Latvijas Ģeotehniķu savienību, Latvijas Inženierkonsultantu asociāciju, Latvijas siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģiju inženieru savienību, Transportbūvju inženieru asociāciju, sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti, Latvijas Lauksaimniecības universitāti, Latvijas Pašvaldību savienību un Latvijas Elektroenerģētiķu un energobūvnieku asociāciju, Latvijas Arhitektu savienību, kā arī Ekonomikas ministriju, Satiksmes ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Latvijas Pašvaldību savienību, Rīgas Tehnisko Universitāti, Latvijas Lauksaimniecības Universitāti, Biznesa augstskolas Turība Komunikācijas fakultāti un laikrakstiem „Dienas Bizness”, „Latvijas Avīze” un žurnālu „Būvinženieris”. Sadarbības partneri – Valsts prezidenta kanceleja, Ekonomikas ministrija, Satiksmes ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

Informācija pa tālruni: 67228584, vai e-pastu: lba@latnet.lv
www.latvijas-buvnieku-asociacija.lv
www.facebook.com/gadabuve
www.twitter.com/GadaBuveLV
www.gadabuve.lv

Alūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv