<<< Atpakaļ

Divi Alūksnes būvniecības objekti – starp labākajām Latvijas būvēm21.03.2016.

Evita APLOKA,
Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste 

Ceturtdien, 17. martā Rīgā noslēdzās skate „Gada labākā būve Latvijā 2015”, kurā ar diviem objektiem – Alūksnes muižas apbūves brūža ēku un Tempļakalna gājēju tiltu piedalījās arī Alūksnes novada pašvaldība. Abi objekti savās nominācijās novērtēti ar augsto 2. vietu.

Skate “Gada labākā būve Latvijā 2015” notika trīs kārtās. Pirmajā kārtā skates žūrija iepazinās ar iesniegtajiem dokumentiem par objektiem, otrajā – apmeklēja katru no tiem uz vietas. Pēc pirmajām divām kārtām prominenta žūrija, kuras sastāvā ir būvniecības nozares profesionālo organizāciju un sabiedrisko organizāciju izvirzīti 39 profesionāļi un eksperti, nosauca skates finālistus, kas skates trešajā kārtā 17. martā prezentēja savu veikumu žūrijai, argumentējot, kāpēc konkrētā būve ir pelnījusi titulu „Gada labākā būve Latvijā 2015”.

Alūksnes novada pašvaldība skatei “Gada labākā būve Latvijā 2015” pieteica divus pērnā gada nozīmīgākos būvobjektus – Tempļakalna ielas gājēju tiltu (projekta autors SIA “Projekts 3”, galvenais būvuzņēmējs SIA “Tilts”) nominācijā “Inženierbūve” un Alūksnes muižas apbūves brūža ēku (projekta autors SIA “Arhitekta L. Šmita darbnīca”, galvenais būvuzņēmējs SIA “Arčers”) nominācijā “Pārbūve”.

Skates trešajā kārtā Tempļakalna ielas gājēju tiltu žūrijai prezentēja un uz žūrijas jautājumiem atbildēja Alūksnes novada pašvaldības projektu vadītāja Sanita Adlere un būvuzņēmēja pārstāvis Kirils Loškarjovs, savukārt muižas apbūves brūža ēku – pašvaldības projektu koordinatore Anda Lejasblusa, Alūksnes Kultūras centra direktore Sanita Bērziņa, projekta autors Laimonis Šmits, būvfirmas pārstāvji Andris Priede un Dmitrijs Muriņins.

Inženierbūvju nominācijā no pieciem finālam izvirzītajiem objektiem Tempļakalna ielas gājēju tiltu žūrija novērtējusi ar 2. vietu. Alūksnes muižas apbūves brūža ēka saņēma pat divus apbalvojumus - 2. vietu nominācijā “Pārbūve” astoņu objektu konkurencē un arī skates ģenerālsponsora “Ergo” simpātiju balvu “Ēka ar dvēseli”. Apbalvojumus par iegūto 2. vietu saņēma visi abu objektu būvniecībā iesaistītie, tostarp pašvaldība kā pasūtītājs, projektu autori, būvuzņēmēji, būvuzraugi. Šobrīd skates rīkotāji izgatavo arī īpašas plāksnes ar gravējumu, kas apliecinās abu objektu panākumus šajā būvniecības konkursā.

Līdz ar būvniecības skati noslēdzies arī bērnu un jauniešu zīmējumu konkurss „Mana novada dārgakmens – jaunā būve”, kurā topošie mākslinieki zīmēja konkursam pieteiktās būves. Konkursā piedalījās arī Alūksnes bērni un jaunieši un viena no viņiem – Monta Sustenberga no Alūksnes Mākslas skolas ieguvusi Atzinību 4. – 6. klašu grupā.Alūksnes novada pašvaldības fotoattēli
Alūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv