<<< Atpakaļ

Pie Saeimas piketē pret Alūksnes slimnīcas pārprofilēšanu07.11.2016.

Druvis MUCENIEKS,
Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists3. novembrī Alūksnes un Apes novadu iedzīvotāji, kā arī tie alūksnieši, kuri dzīvo Rīgā, pulcējās pie Latvijas Republikas Saeimas, lai piketētu pret plānoto Alūksnes slimnīcas pārprofilēšanu.

Alūksnieši uz piketu Rīgā devušies jau no pulksten 4.30 gan ar Alūksnes Invalīdu biedrības organizēto, gan personīgo transportu. Tāpat piketā piedalījās arī Apes novada iedzīvotāji un tie alūksnieši, kuri dzīvo Rīgā.
Sākot no pulksten 8.30, pie Saeimas sāka skanēt pirmās Jaunlaicenes folkloras kopas “Putnis” un Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestra dziesmas, kas piketu ievadīja miermīlīgā gultnē. Alūksnes slimnīcas aizstāvības akciju dokumentēja arī vadošās Latvijas ziņu aģentūras, laikraksti un televīzijas.

Kopumā pie Saeimas bija pulcējušies vairāk nekā 180 Alūksnes slimnīcas atbalstītāju. Iedzīvotāji bija sagatavojuši arī plakātus, kuros aicināja saglabāt Alūksnes slimnīcas līdzšinējo statusu, piemēram, “Mums vajag slimnīcu, nevis papildināt kapsētu!”, “Alūksnes iedzīvotāju veselība nav Zeitmaņa un Vānes privātbizness”, “Neslēdziet durvis dzīvībai!” u.c. Plakātu gatavošanā aktīvi iesaistījušies arī Alūksnes novada vidusskolas un Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas audzēkņi.

Atzinīgus vārdus par labdabīgo piketu un alūksniešu neatlaidību izteica arī vairāki Saeimas deputāti un frakciju vadītāji, viņi arī solīja atbalstu Alūksnes slimnīcas statusa  saglabāšanai. Daži no deputātiem pievienoja arī savus parakstus vairāk nekā 7000 alūksniešu parakstītajai iniciatīvai par slimnīcas funkciju saglabāšanu. Pateicoties iedzīvotāju miermīlīgajai, taču neatlaidīgajai attieksmei, Saeimas deputāti nebaidījās personīgi uzrunāt iedzīvotājus un ieklausīties iedzīvotāju argumentos par slimnīcas nepieciešamību Alūksnē.

Alūksnes novada pašvaldība pateicas iedzīvotājiem par aktīvo iesaisti un neatlaidību Alūksnes slimnīcas aizstāvības procesos.
Alūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv