<<< Atpakaļ

Alūksnē atklāta ar LMT atbalstu tapusī šķēršļu josla dzīvnieku apmācībai30.09.2016.

Evita APLOKA,
Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Sestdien, 1. oktobrī, Alūksnē, pie dzīvnieku mājas “Astes un Ūsas” Ošu ielā, atklāja šķēršļu joslu, kas tapusi ar “Latvijas Mobilā Telefona” (LMT) finansiālu atbalstu projektu konkursa “LMT Latvijai” ietvaros.

Projektu “Aktīvi cilvēki – laimīgi dzīvnieki!” īstenoja biedrība “Astes un Ūsas”. Lai veidotu vietējo iedzīvotāju saikni ar biedrības “Astes un Ūsas” dzīvniekiem, īstenojot šo projektu, biedrība iedzīvotājiem piedāvās iespēju līdzdarboties un aktīvi pavadīt laiku, izmantojot šķēršļu joslu dzīvnieku apmācībai un socializēšanai.

Alūksnes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Fomins atklāšanas pasākumā sveica projekta īstenotājus - biedrību “Astes un Ūsas” un svinīgi pārgrieza atklāšanas lentu.

- Biedrība “Astes un Ūsas” ir īstenojusi jau daudzus projektus, kas uzlabojuši dzīvnieku mājā mītošo dzīvnieku apstākļus. Novēlu, lai arī šis projekts sniedz labus rezultātus, un neapstāties pie padarītā, - atklāšanas pasākumā sacīja A. Fomins.

- Esam priecīgi, ka varējām īstenot šo projektu. Tas dod iespēju labāk iepazīt dzīvnieku mājā mītošos suņus un viņu raksturu, ieteikt katram cilvēkam viņam piemērotāko dzīvnieku un jaunajiem saimniekiem atdot jau gudrākus suņus. Aicinām atsaukties ikvienu, kas vēlas kļūt par brīvprātīgo un palīdzēt apmācīt dzīvnieku mājā mītošos suņus. Šķēršļu joslu var izmantot arī citu suņu apmācībai, - norāda biedrības “Astes un Ūsas” pārstāve Elīna Dambe.

Projekta atklāšanas pasākumu ievadīja Lielā suņu pastaiga, ko biedrība “Astes un Ūsas” organizēja jau otro gadu. Tajā piedalījās vairāk nekā 20 suņi ar saviem saimniekiem, kā arī citi interesenti. Pastaigas laikā tās dalībnieki piedalījās dažādos konkursos gan suņukiem, gan to saimniekiem. Savukārt pastaigas noslēgumā notika “LMT Latvijai” projektu konkursā finansiāli atbalstītās šķēršļu joslas atklāšana.

Dzīvnieku mājas teritorijā projekta rezultātā ierīkota šķēršļu josla ar barjerām, lai nodrošinātu tur mītošajiem suņiem lielāku kustību brīvību, savukārt iedzīvotājiem un potenciālajiem suņu saimniekiem – iespēju līdzdarboties un aktīvi pavadīt laiku, iesaistoties dzīvnieku mājas suņu apmācībā, lai palīdzētu tiem socializēties un kļūt par apmācītiem un gudriem mājdzīvniekiem.

Projekta īstenotāji ar šo aktivitāti vēlas piesaistīt jaunus brīvprātīgos dzīvnieku mājai, organizēt aktīvus pasākumus bērniem un skolēniem, arī pieaugušajiem, lai apgūtu minimālas iemaņas dzīvnieku elementārai apmācībai. Skolēniem ekskursijas uz dzīvnieku māju kļūs interesantākas, jo varēs redzēt, kā notiek dzīvnieku apmācība, un izmēģināt iziet šķēršļu joslu ar kādu dzīvnieku.

Atklāšanas pasākumā paraugdemonstrējumus rādīja biedrības “Remis” kinologi ar saviem suņiem, kā arī brīvprātīgie ar dzīvnieku mājā mītošajiem dzīvniekiem. Pēc biedrības profesionāļu ieteikumiem tapusi jaunā šķēršļu josla. Biedrības “Remis” kinologi arī sniedz pirmās zināšanas un prasmes dzīvnieku apmācībā dzīvnieku mājas esošajiem brīvprātīgajiem un jaunajiem palīgiem.

Biedrība “Astes un Ūsas” par atbalstu projekta īstenošanai pateicas “Latvijas Mobilajam telefonam”, biedrībai “Remis” un īpaši Aritai Auziņai par dzīvnieku mājas suņu apmācību, dzīvnieku mājas “Astes un Ūsas” brīvprātīgajiem, Alūksnes Bērnu un jauniešu centra jauniešiem un Kristīnei Vimbai, kā arī “Josera” par atbalstu pasākuma norisē.

Biedrības “Astes un Ūsas” īstenotais projekts “Aktīvi cilvēki – laimīgi dzīvnieki!” ir viens no pieciem “LMT Latvijai” atbalstītajiem projektiem Alūksnes novadā. LMT projektu konkursā “LMT Latvijai” Alūksnes novada iedzīvotāji bija iesnieguši 33 projektu idejas, no kurām iedzīvotāju balsošanai otrajā kārtā tika izvirzītas 27.
Projekta “LMT Latvijai” mērķis ir veicināt sabiedrisko dzīvi Latvijas novados, atbalstīt privātpersonu, juridisku personu un nevalstisko organizāciju iniciatīvas novadu sabiedriskās dzīves izaugsmei, īpaši atbalstot vides uzlabošanas projektus, projektus ar plašu sabiedrības iesaisti un aktīva dzīvesveida popularizēšanu.

Alūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv