<<< Atpakaļ

Alūksnē turpinās Brāļu kapu teritorijas labiekārtošana12.10.2016.

Evita APLOKA,
Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste


Alūksnē turpinās Brāļu kapu teritorijas Pils ielā 31 (pretī Jaunajai pilij) labiekārtošana.

Alūksnes novada pašvaldība jau ir informējusi, ka Brāļu kapu labiekārtošana paredz esošo piemiņas objektu atjaunošanu un piemiņas vietas teritorijas samazināšanu. Darbus Brāļu kapu teritorijā finansē Alūksnes novada pašvaldība un Krievijas Federācijas vēstniecība. Darbi objektā notiek pēc Alūksnes novada pašvaldības pašvaldība pasūtītās tehniskās dokumentācijas.

Vasarā šajā teritorijā jau veikta daļa labiekārtošanas darbu, ko finansēja pašvaldība – demontētas augšējā un apakšējā betona atbalstsiena, kas apjož piemiņas vietu, vienas kāpnes un to laukums, labiekārtota teritorija.

Šobrīd Brāļu kapos uzsākti Krievijas Federācijas finansētie darbi. Paredzēta centrālās betona sienas, uz kuras piestiprinātas piemiņas plāksnes, tīrīšana, parapetu remonts un piemiņas plākšņu maiņa, galvenā pieminekļa plāksnes maiņa, pieminekļa pamatnes remonts un virsmas tīrīšana, puķu dobju kopšana, no parka celiņa (Pētera Buka ielas) pieejošo kāpņu remonts, ietves apmales maiņa, laukuma seguma atjaunošana. Pie piemiņas vietas plānots ierīkot stendu ar informāciju par objektu trīs valodās.

Objekta labiekārtošana veikta tādēļ, ka, apsekojot Brāļu kapus, atklājās šīs teritorijas sliktais tehniskais un vizuālais stāvoklis. Darbi ir saskaņoti ar Brāļu kapu komiteju, Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju un Krievijas Federācijas vēstniecību Latvijā.

Alūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv