<<< Atpakaļ

Jaunannā ar LMT atbalstu modernizē atpūtas vietu Zaķusalā20.10.2016.

Evita APLOKA,
Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Ceturtdien, 20. oktobrī, Alūksnes novada Jaunannas pagastā tika atklāta “Latvijas Mobilā Telefona” (LMT) projektu konkursā “LMT Latvijai” rezultātā pilnveidotā aktīvās atpūtas un rekreācijas vieta Zaķusalā.

Projekta atklāšanas pasākumā piedalījās LMT Biznesa klientu centra “Valmiera” pārstāve Ivita Muska, Alūksnes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Fomins, Annas, Jaunannas un Kalncempju pagastu pārvalžu vadītāja Vēsma Čugunova, kā arī projekta autore, biedrības “Interešu centrs “Jaunanna”” pārstāve Baiba Gusta. Jaunos atpūtas vietas vides elementus dažādās sportiskās aktivitātēs iemēģināja gan Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskolas audzēkņi, gan arī citi klātesošie jaunannieši.

- Jaunannā ir aktīvi iedzīvotāji un rosīga biedrība. Tā rezultātā pagastā kopā atkal ir izdevies paveikt ko vietējiem iedzīvotājiem paliekošu un nozīmīgu. Paldies jaunanniešiem par drosmi un darbošanos sava pagasta iedzīvotāju labā! Paldies LMT par iespēju šo projektu realizēt! - projekta atklāšanas pasākumā sacīja A. Fomins.

Savukārt projekta autore B. Gusta norādīja, ka izveidotā aktīvās atpūtas zona lieliski papildinās esošo sporta laukumu un brīvdabas estrādi.

- Zaķusala ir skaists sākums interesantai pastaigu takai gar Pededzes krastu, tepat ir arī peldvieta un pagasta iedzīvotāju veidots atpūtas objekts – akmens dārzs. Jaunizveidotie elementi būs lielisks papildinājums, ko izmantot Jaunannas iedzīvotājiem, viesiem un tūristiem, kā arī kuplinās ikgadējās vasaras sporta sacensības un sporta dienas, - teica B. Gusta.

Atpūtas vietā Zaķusalā projekta ietvaros izveidoti un uzstādīti jauni un oriģināli vides elementi: bērnu koordinācijas spēle, pludmales volejbola laukums, stacionārs āra galda teniss, kāpšanas un treniņu siena, kas sastāv no trīs dažāda augstuma pievilkšanās stieņiem, zviedru sienas un virvju režģa.
Projektu “Gūsti prieku aktīvi atpūšoties Jaunannā!” īstenoja biedrība “Interešu centrs “Jaunanna””, un to administrē Alūksnes un Apes novada fonds. Realizējot projektā iecerēto, ir radīti apstākļi, lai veicinātu iedzīvotāju veselīgu brīvā laika pavadīšanu un aktīvu dzīvesveidu, modernizējot un pilnveidojot aktīvās atpūtas un rekreācijas vietu Jaunannas Zaķusalā.

Atklāšanas pasākumā biedrības pārstāves Baiba Gusta un Iveta Baltā – Vanaga pateicās visiem, kas palīdzēja izstrādāt projekta ideju, atbalstīja ar aktīvu balsošanu, tiem, kuri piedalījās talkās un ieguldīja savu laiku un darbu, lai īstenotu projekta ieceres. Biedrības pārstāves īpaši pateicās Vitai un Raimondam Siliņiem, Zojai un Aigaram Ribušiem, Ritvaram Gustam, Andim Jansonam, Tālim Meieram, Jaunannas pagasta pārvaldei, SIA “Ūdri - Gravas”, Ilgvaram Ribušam un SIA “IRAnete” un SIA “Falkors Building Industry”.

Šis ir viens no pieciem “LMT Latvijai” atbalstītajiem projektiem Alūksnes novadā. Alūksnes novada iedzīvotāji LMT projektu konkursam bija iesnieguši 33 projektu idejas, no kurām iedzīvotāju balsošanai otrajā kārtā tika izvirzītas 27. Novada attīstībai šogad realizēti vēl trīs projekti – Liepnā izveidots bērnu rotaļu laukums, pie Alūksnes dzīvnieku mājas “Astes un Ūsas” radīta šķēršļu josla dzīvnieku apmācībām, savukārt Alsviķu pagastā tagad ir velo parks “ALFO Diamond” ekstrēmā sporta veida piekritējiem.

Projekta “LMT Latvijai” mērķis ir veicināt sabiedrisko dzīvi Latvijas novados, atbalstīt privātpersonu, juridisku personu un nevalstisko organizāciju iniciatīvas novadu sabiedriskās dzīves izaugsmei, īpaši atbalstot vides uzlabošanas projektus, projektus ar plašu sabiedrības iesaisti un aktīva dzīvesveida popularizēšanu.


FOTOGALERIJAAlūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv