<<< Atpakaļ

Ar ozolu stādīšanu Alūksnē atklās Latvijas valsts simtgades svinības



18.04.2017.

Druvis MUCENIEKS,
Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists

 

4. maijā Alūksnē norisināsies Baltā galdauta svētki, kuru ietvaros akcijā “Apskauj Latviju” ar ozolu stādīšanu atklās Latvijas valsts simtgades svinības.

No pulksten 13.30 Tempļakalna parka teritorijā svētkus atklās akcija “Apskauj Latviju” ar simtgades ozolu stādīšanu.

Kā jau iepriekš Alūksnes novada pašvaldība ir informējusi, Alūksnes novadā simboliskos Latvijas simtgades kokus – trīs ozolus – paredzēts stādīt novada centrā, Alūksnē, ņemot vērā, ka pilsētā jau kuplo vēsturiskie Bībeles tulkotāja Ernsta Glika stādītie ozoli. Simtgades ozoliem izvēlēta vieta Tempļakalna parka teritorijā, Tempļakalna ielas galā netālu no jaunā gājēju tilta. Šī kalna nogāzē jau ir attīrīta piemērota vieta, kur pērn rudenī Alūksnes novada domes deputāti, pašvaldības administrācijas darbinieki kopā ar jauniešiem veidoja košumkrūmu apstādījumus, kas nākotnē ieskaus simtgades ozolus. 

Neilgi pirms Lieldienām uz Alūksni atceļoja arī paši ozoli, kas tagad gaida svinīgo stādīšanas pasākumu. Akcija „Apskauj Latviju” vērsta uz Latvijas tautas vienotības un piederības sajūtas stiprināšanu, veicot simbolisku rīcību - izveidot garīguma sardzi, iestādot ozolus Latvijas robežpilsētās, pagastos vai pierobežas teritorijās.

Diemžēl atcelta plānotā Latvijas Republikas Kultūras ministres Dace Melbārdes un Igaunijas Republikas Kultūras ministra Indreka Sāra vizīte.

No pulksten 15.00 Alūksnes evaņģēliski luteriskajā baznīcā un baznīcas dārzā norisināsies vēsturisko ērģeļu svētki “Latvija - ērģeļu zeme”. Svētku ietvaros koncertēs ērģelniece Ilona Birģele un solists, bass Krišjānis Norvilis. Koncertu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds. Pēc koncerta svētku svinēšana un sarunas turpināsies pie balti klāta saimes galda baznīcas dārzā.




Alūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv