<<< Atpakaļ

Deju kolektīvs “DZIETI” aicina uz humora pilnu deju uzvedumu “Senas pamācības mīlēšanā”!19.04.2017.

 

 

2017.gada 22.aprīlī plkst. 17:00 Alūksnes Kultūras centra Lielajā zālē uzstāsies Brenguļu pagasta deju kolektīvs “Dzieti” ar jautru un izklaidējošu deju uzvedumu pēc Rūdolfa Blaumaņa lugas motīviem “Senas pamācības mīlēšanā”!

Beverīnas novada Brenguļu pagasta deju kolektīvs „Dzieti” pastāv tikai 6 gadus, un, kā uzskata kolektīva dejotāji, viņu galvenais mērķis ir ne tikai dejot, bet kopā ar savām ģimenēm un bērniem tikai “Dzietiem” raksturīgā veidā – spēlējot teātri, dejojot, ejot kūjniekos vai vadot jaunā pāra mičošanu kāzās –  savā apkārtējā vidē stiprināt latviskās tradīcijas un rādīt tautas dejas skaistumu un mūsdienīgumu.

Viena gada jubileju "Dzieti" nosvinēja ar deju uzvedumu, kurā paši dejotāji atveidoja tautā iemīļotus R.Blaumaņa varoņus: dullo Trīni, Madi, Brenci, Ābramu u.c., bet pirms gada tapa teatralizēts deju uzvedums “Senas pamācības mīlēšanā”, kas Alūksnes dejas un teātra mīļotājiem tiks rādīts 22.aprīlī. Tad skatītāji varēs vērot, kā deju kolektīva “Dzieti” dejotāji ar humoru un smiekliem rāda savu varēšanu ne tikai dejas mākslā, bet arī teātra spēlēšanā (uz skatuves dažādās lomās būs VISI kolektīva dejotāji).

Koncertā - teatralizētā deju uzvedumā pēc R.Blaumaņa darbu motīviem “Senas pamācības mīlēšanā” kopā ar “Dzietu” dejotājiem uzstāsies vairāki Alūksnes novada deju kolektīvi: ‘’ENKU – DRENKU’’, ‘’Maliena’’, ‘’Jaunanna’’ un ‘’Beja’’.
Aicinām būt kopā ar mums 2017.gada 22.aprīlī plkst.17:00 Alūksnes Kultūras centrā!
Ieejas maksa 2,50 euro.
Alūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv