<<< Atpakaļ

Aicina pieteikties projekta “1836” Ziemeļmeitas gājienam 5. un 6. augustā Alūksnes novadā01.08.2017.

Evita APLOKA,
Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Alūksnes pilsētas svētku laikā, 5. un 6. augustā, Alūksnes novadā notiks Latvijas simtgadei veltītā projekta “1836” Ziemeļmeitas gājiens no Viktora Ķirpa Ates muzeja uz Alūksni, kas noslēgsies ar īpaša, Latvijas simtgadei veltīta, robežstaba ierakšanu un sirsnīgu koncertu.

Piedalīties gājienā aicināts ikviens interesents. Precīza gājiena programma un pieteikšanās anketa ir pieejama projekta mājas lapā www.1836.lv un projekta lapā feisbukā. Gājienā var piedalīties gan abās dienās, gan tikai svētdienā, jo no Alūksnes būs iespēja nokļūt svētdienas gājiena sākumpunktā. Gājiena rīkotāji aicina dalībniekus reģistrēties šim pasākumam projekta mājaslapā, lai būtu zināms dalībnieku skaits un varētu plānot visas ar gājienu saistītās norises.

Pirmajā dienā, 5. augustā, paredzēta visu gājiena dalībnieku pulcēšanās Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā un Vidzemes lauku sētas 12 ēku un to ekspozīciju apskate. Sestdien plānots mērot 27 km līdz Ērmaņu muižai.

No Ates muzeja gājiens pulksten 9.40 dosies uz saimniecību “Jaungrēveles”, kur būs iespējams iegādāties un nogaršot bišu produkciju, un gar Papardes staciju, kur joprojām divas reizes dienā piestāj vienīgais regulāri kursējošais šaursliežu vilciens Baltijas valstīs – Gulbenes – Alūksnes Bānītis, uz Jaunannu. Pusdienu pauze plānota Jaunannas Zaķusalā ar savām līdzi paņemtajām maizītēm. Jaunannā būs iespēja apskatīt graudkopības uzņēmumu SIA “Gravas”. Tālāk gājiena dalībnieku ceļš vedīs caur Sebežnieku ciemu uz Malienu, kur viņus sagaidīs muzikāls priekšnesums. Nakšņošana paredzēta Ērmaņu muižā pie Ingas un Uģa Prauliņiem uz grīdas un teltīs (par ziedojumu). Līdz ar to katram pašam jānodrošina viss, kas nepieciešams gulēšanai - matracis, telts, guļammaiss utt. Vakariņas un vakarēšana pie ugunskura brīnišķīgajā Ērmaņu muižas atmosfēra pie viesmīlīgās Prauliņu ģimenes. Šoferus, kuri savus transportlīdzekļus no rīta būs atstājuši Ates muzeja teritorijā, vakarā aizvedīs tām pakaļ.

Svētdien, 6. augustā, gājiena dalībnieki mēros 13,7 km no Ērmaņu muižas uz Alūksni. Tie, kuri gājienam pievienosies tikai svētdienā, pulksten 8.30 no stāvlaukuma Skolas ielā, Alūksnē, varēs nokļūt otrās dienas maršruta sākumpunktā – Ērmaņu muižā. Pulksten 9.00 gājiena dalībnieki ieturēs brokastis (par ziedojumu) un dosies Alūksnes virzienā.

Pulksten 16.00 visi gājiena dalībnieki kopīgi ieturēsies ar vakariņu zupu Alūksnē, bet pulksten 17.00 tiks ierakts projekta “1836” robežstabs Alūksnes ezera krastā Pleskavas ielas malā aiz 7. Siguldas kājnieku pulka pieminekļa. Savukārt īpašā laikā - pulksten 18.36, kas izriet no projekta nosaukuma, ikviens aicināts uz sirsnīgu, dvēselisku bezmaksas koncertu Alūksnes Kultūras centra Mazajā zālē.

PROGRAMMA

 
Alūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv