<<< Atpakaļ

Zeltiņos notiks Trešais Jokdaru festivāls „Vajag tik rakt”

 07.08.2017.

Gunita Paleja,
Zeltiņu tautas nama vadītāja


Festivāls ir cieņas un mīlestības apliecinājums mūsu novadniekam - aktierim, dziesminiekam un jokdarim Edgaram Liepiņam.

 Alūksnes novada Zeltiņu pagasta „Pāvulos” 1928. gada 17. decembra rītā pasaulē nāca mūsu slavenais novadnieks Edgars Liepiņš.

2014. gada augustā veiksmīgi izdevās realizēt sen lolotu ieceri - radīt īpašu notikumu, kas saistītos ar E. Liepiņu. Tika radīts Jokdaru festivāls Zeltiņos „Vajag tik rakt”, kas pulcēja jokdarus no dažādiem Latvijas novadiem. Tas bija jauns, Latvijā nebijis pasākums, pēc kura uzklausījām ļoti labas atsauksmes no skatītājiem un dalībniekiem ar ieteikumu, lai šāds festivāls kā tradicionāls notikums ilgtermiņā rastu mājvietu Zeltiņu pagastā.

2015. gada augustā, ar vēl lielāku skatītāju un dalībnieku interesi un iesaistīšanos, tika realizēts Otrais Jokdaru festivāls Zeltiņos „Vajag tik rakt”. Tajā piedalījās Latvijā populārais komiķis Jānis Skutelis un Karaliskais Improvizācijas teātris (Rīga), kā arī jokdari - amatieri no Kurzemes, Zemgales un Latgales novadiem.

 Šogad 12. augustā risināsies Trešais Jokdaru festivāls Zeltiņos „Vajag tik rakt”.
No pulksten 11.00 līdz 15.00 Zeltiņu muzejā Krājumracis (Sandra Magaziņa, Zeltiņu muzeja vadītāja) aicinās uz tikšanos ar Jokdaru Karali. Varēs iepazīties ar lietām un materiāliem, kas saistīti ar Edgaru Liepiņu, kā arī pašiem papildināt muzeja krājumus.
No pulksten 12.00 līdz 15.00 pie Zeltiņu tautas nama Zeltroča (Uģis Puzulis, keramiķis no Alūksnes novada) darbnīcā katram būs iespēja izveidot keramikas darbu „Mans Jokdaris”, ko noslēguma pasākumā uzdāvināt pašu izvēlētam jokdarim vai atstāt sev par piemiņu.

No pulksten 12.00 līdz 15.00 sporta un atpūtas parkā pie Baudrača (Vilis Kļaviņš, mājražotājs no Gulbenes novada) varēs apgūt prasmes latvisko ēdienu gatavošanā brīvā dabā. Jokdaru Karalim E. Liepiņam patika gardi paēst. Gatavosim mākslinieka iecienītāko ēdienu - pupiņu zupiņu uz ugunskura. Mācīsimies izcept maizi uz iesma. E. Liepiņš bija savas valsts patriots, tādēļ cieņā bija latviskas maltītes no pašu audzētiem produktiem, tas tiks ņemts vērā.

 Vakarā pulksten 19.00 Zeltiņu brīvdabas estrādē pēc Jokdaru Karaļa pavēles “Vajag tik rakt” placī nāks spožākie, drošākie, skanošākie, kustīgākie, lustīgākie un visādi citādi pārākie karaļvalsts Racēji jeb Jokdari no tautas - no Alūksnes, Gulbenes, Apes, Valkas, Brocēnu, Talsu un Beverīnas novadiem.

No Apes novada Trapenes ieradīsies Josifs Petjukevičš, kas esot līdzīgs Edgaram Liepiņam, nāciet un pārliecinieties paši.

Latvijā un ārvalstīs pazīstamais aktieris un dziedātājs Rihards Lepers, kas šovā „Izklausies redzēts” atveidoja Edgaru Liepiņu, mūsu priecēs ar jokiem un dziesmām.
Diemžēl pēkšņi kļuvis zināms, ka steidzams izsaukums uz filmēšanos Baltkrievijā liegs pasākumā piedalīties aktierim Rihardam Leperam, taču, kā norāda festivāla rīkotāji, festivāla saturiskā kvalitāte tādēļ nemazināsies, un laipni aicina ikvienu Edgara Liepiņa talanta cienītāju piedalīties Jokdaru festivālā!

Festivālā piedalīsies akordeonists Māris Balaško - starptautisku konkursu un festivālu laureāts elektroniskā akordeona spēlē, kurš uzskata, ka akordeons nav tikai šlāgeris - tā var būt arī mūsdienīga un moderna mūzika. “Esmu jūtīgs, bet ne viegli ievainojams”, tā par sevi saka mūziķis, - “Ja klausītājam ir prieks, man tas ir dubultprieks”.

Ar vēlmi sagādāt visiem daudz prieka, smieklu un gaišu emociju, gaidīsim jūs 12. augustā Zeltiņos!
Pasākumam līdzekļi iegūti veiksmīgi startējot divos projektu konkursos - Latvijas Valsts mežu atbalstītajā Vidzemes kultūras programmā un Alūksnes novada pašvaldības kultūras projektu konkursā. Paldies atbalstītājiem!

12. augustā Zeltiņos notiks arī pagasta sporta svētki un Kristera kausa izcīņa pludmales volejbolā.
Savukārt 13. augustā pulksten 13.00 Kapusvētku Dievkalpojums Zeltiņu kapsētā, bet pulksten 15.00 koncerts "Sirdspuksti" Zeltiņu evanģēliski luteriskajā baznīcā.

 

Alūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv