<<< Atpakaļ

 

26. augustā pie Bānīša stacijas Alūksnē aicina sagaidīt riteņbraukšanas sacensību dalībniekus21.08.2017.

Evita APLOKA,
Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālisteSestdien, 26. augustā, pie Alūksnes Bānīša stacijas finišēs riteņbraukšanas sacensību “Bānīša kauss 2017 jeb Apsteidz tvaiku!” dalībnieki.

Gulbenes un Alūksnes novados 26. augustā notiks riteņbraukšanas sacensības “Bānīša kauss 2017 jeb Apsteidz tvaiku!”, kuru laikā pirmo reizi vēsturē tiks noskaidrots, kas ir ātrāks – tvaika vilciens vai riteņbraucējs.

Šaursliežu bānītis savu ikdienas maršrutu 33 kilometru garumā no Gulbenes līdz Alūksnei pavada 1 stundā un 45 minūtēs. Sacensību laikā reizē ar tvaika lokomotīvi “Ferdinands” pulksten 13.00 no Gulbenes ceļā dosies arī velobraucēji, lai noskaidrotu, cik ilgā laikā viņi var veikt maršrutu Gulbene-Alūksne, tiesa gan – pa ceļiem un celiņiem, kas ved netālu no sliežu ceļa, līdz ar to velobraucēju trases kopējais garums būs lielāks nekā Bānītim.

Savdabīgajās sacensībās piedalīsies dažāda vecuma un rūdījuma riteņbraucēji – gan profesionāļi, gan aktīvas ģimenes no visas Latvijas. Sacensības vadīs satiksmes drošības eksperts un televīzijas personība Pauls Timrots. Pirms galvenā starta īpašas sacensības Gulbenes dzelzceļa stacijā paredzētas arī mazākajiem riteņbraucējiem.

Sacensību ātrāko riteņbraucēju finišs gaidāms ap 14.30 pie Alūksnes Bānīša stacijas. Pēc finiša Alūksnes stacijā Bānīša laupītāji visus dalībniekus cienās ar pašu gatavoto “Laupītāju biezputru”, bet uzvarētāji tiks arī pie vērtīgām balvām.

Alūksnes novadā velobrauciena dalībniekus skatītāji un līdzjutēji pirmo reizi varēs ieraudzīt orientējoši pēc pulksten 13.30 Jaunannas centrā, no kurienes velobraucēji dosies tālāk pa ceļu gar Ezeriņu kapiem uz Annas pagasta centru. Pēdējo distances daļu sacensību dalībnieki mēros, “Dudās” nogriežoties no šosejas un līkumojot pa zemesceļu līdz Alūksnes novada vidusskolai. Tad sportisti aptuveni ap 14.30 iebrauks Alūksnes pilsētas teritorijā un pa maršrutu Kanaviņu iela-Valkas iela-Brīvības iela-Merķeļa iela-Viestura iela dosies uz finišu pie Bānīša stacijas.

Aicinām līdzjutējus pulcēties pie stacijas, lai sagaidītu Bānīti un pirmo šādu riteņbraukšanas sacensību dalībniekus. Pie stacijas skanēs dzīvā mūzika, bet pulksten 16.00 paredzēta velobrauciena uzvarētāju apbalvošana.

Sakarā ar pasākuma norises nodrošināšanu, 26. augustā laikā no pulksten 14.00 līdz 15.00 Alūksnē BŪS SLĒGTA SATIKSME Jāņkalna ielas posmā no Tālavas ielas līdz Viestura ielai Viestura ielā, Brīvības ielā posmā no Merķeļa ielas līdz Jāņkalna ielai.

Velobraucienam var pieteikties vēl līdz 21. augusta pulksten 23.59, aizpildot pieteikuma anketu mājaslapā www.velorits.lv. Pasākuma organizatori mudina dalībniekus jau laikus pieteikties sacensībām un samaksāt dalības maksu, jo sacensību dienā reģistrācijas maksa pieaugs.

Sacensības organizē biedrība “VeloRīts” sadarbībā ar Gulbenes novada pašvaldības aģentūru “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” un Alūksnes novada pašvaldību. Pasākuma ģenerālsponsors – SIA “Latvijas Mobilais Telefons”, pasākumu atbalsta – SIA “Gulbenes-Alūksnes bānītis”, SIA “Vasks”, SIA “Lattelecom”, ADB “Gjensidige” Latvijas filiāle, Alūksnes kultūras centrs, SIA “Venden”, SIA “DMS Sfēra” un citi.

Alūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv