<<< Atpakaļ

 

Mālupē notikusi tradicionālā sporta diena


30.08.2017.

Iveta Zvejniece,
Mālupes saieta nama vadītāja

“Ejam, smejam, skrejam” - ar tādu devīzi Mālupē notiek aktīvās atpūtas diena.  Jau par tradīciju izveidojies, ka augustā Mālupē sporto. Bija gadi, kad šajā dienā notika ļoti spraigas cīņas dažādos sporta veidos, bet pamazām šī diena ir pārvērtusies par aktīvo atpūtas dienu, kad visi var rast sev kādu nodarbi - sportot, darboties kopā ar bērniem vai vienkārši atpūsties brīvā dabā.

 Šogad 19. augustā gan lieli, gan mazi tika aicināti uz Mālupes salu, kur notika aktīvā atpūtas diena. Kā jau ierasts, Jurģis Šatilovs visus aicināja uz rīta vingrošanu, lai iekustētos un jau moži dotos uz sportiskajām aktivitātēm. Kamēr visi vingroja, salā ieradās Pepija Garzeķe (Dace Apsīte-Pīča) ar savu koka zirdziņu. Pepija visu dienu darbojās ar mazajiem bērniem. Viņi gan modelēja sev tērpus, gan notika modes skate. Pepija kopā ar bērniem piedalījās sportiskajās aktivitātēs, piemēram, virves vilkšanā, balonu pūšanā. Bērni zīmēja, līmēja un palīdzēja Pepijai izēst konfekšu tūti.
Par tradīciju ir kļuvusi komandu sacensības pludmales volejbolā, stafetēs un dažādos fiziskajos pārbaudījumos. Notika sacensības arī individuāli. Šogad bija padomāts, lai var piedalīties gan paši mazākie bērni, gan mammas, tēti, vecmāmiņas un vectētiņi, gan tie, kuri grib šajā dienā skriet, gan tie, kuri dažādu iemeslu dēļ skriet nevar. Tādēļ bija tādas disciplīnas kā šautriņu mešana, ķegļi, makšķerēšana, golfs ar lidojošiem šķīvīšiem un skriešana uz laiku.
Izrādās, ka notiek brīnumi un Pepijas Garzeķes koka zirdziņš pārvērtās par skaistu poniju. Tie tik bija prieki, jo visiem bērniem bija iespēja sēdēt zirgam mugurā. Paldies Julianai Bulargai  no zirgu sētas „Palejas zirgi” par šo iespēju bērniem doties izjādē ar šo burvīgo poniju!
Kamēr visi sportoja, saimniece Aiva Zeile bija sarūpējusi uz ugunskura vārītu ļoti gardu zupu.
Pasākuma galvenais tiesnesis Jurģis Šatilovs uzsvēra, ka šajā dienā galvenais ir piedalīties un gūt labas emocijas. Balvas tika pasniegtas gan komandām, gan tiem, kas startēja individuāli. Paldies sponsoriem par dāvanām un par  iespēju sarūpēt dāvanas!
Pasākumu atbalstīja: SIA”SCANDAGRA  LATVIA”,  SIA „GRAFA IN”, z/s “KADIĶI M.A.”, A. Babra piemājas saimniecība “PRIEDNIEKI”, z/s “GRUNDAS”, SIA “SANDORS”, SIA “VALRITO”, z/s “BITĪTES”, z/s “ALODZENE”.
Paldies visiem, kas atnāca!

Alūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv