<<< Atpakaļ

 

Sporta aktivitātes Jaunannā!


27.12.2017.

 

Projekta “Dzīvo vesels Alūksnes novadā” sporta aktivitātes Jaunannā tika uzsāktas 2.jūlijā ar Jautro sporta dienu Zaķusalā. Pasākuma mērķis bija popularizēt netradicionālos sporta veidus un veicināt sadarbību komandās. Tika spēlēts dvieļubols, tautas bumba, stafete  komandām  “krustiņi-nullītes”, dažādi uzdevumi ar bumbām, uzdevumi ar precizitātes un veiklības pārbaudi, kā arī neizpalika lielā stafete. Visi uzdevumi bija piemēroti gan lieliem, gan maziem sportot gribētājiem. Tā kā Jaunannā šādas sporta spēles ir ikgadēja tradīcija, tad arī šogad tās bija labi apmeklētas. Startēja 8 pieaugušo komandas, viena bērnu komanda un arī līdzjutēji varēja izmēģināt savu varēšanu individuālajās disciplīnās. Liels “paldies” jāsaka arī “Veloklubam Alūksne” un Guntim Kozilānam, kurš bagātināja šo pasākumu gan ar aktīvu spēļu komentēšanu, gan vērtīgām balvām. Pēc aktīvas sportošanas, visi dalībnieki varēja atpūsties un atgūt spēkus baudot sporta dienas zupu.
Sākot no jūlija katru trešdienas vakaru Jaunannā tika organizēti kopīgi izbraucieni ar velosipēdiem. Šī aktivitāte deva iespēju uzlabot katra dalībnieka fizisko sagatavotību, baudīt sava un blakus esošo pagastu dabas skaistumu. Pirmās nodarbības sākām ar nelielām distancēm un tad tās pakāpeniski palielinājām. Kad distance palika pārāk gara priekš bērniem, tika veidotas 2 dažāda garuma distances – viena tiem, kas vēlas tikai nedaudz pariteņot, otra jau pieredzējušiem un izturīgākajiem velobraucējiem. Ar katru nedēļu pulcējās aizvien vairāk riteņot gribētāju. Katru reizi tika plānots cits maršruts, kurš bieži tika apvienots arī ar kāda interesanta objekta apskati – kā interesantākie bija Bānīša atiešana no Papardes stacijas, brauciens līdz Ates muzejam, bildēšanās pie Litenes riteņiem, kā arī laipnā viesu nama “Pededzes” saimnieku sagaidīšana.
Šie organizētie kopīgie veloizbraucieni ir mudinājuši pagasta iedzīvotājus kļūt aktīvākiem. Šovasar Jaunnnā riteņbraukšana ar mērķi uzlabot savu veselību kļuva populārāka, jo daudzi iedzīvotāji arī ikdienā sākuši regulāri braukt ar velosipēdu dažāda garuma distances.
Pēc kāda laika, paralēli riteņbraukšanai, notika arī nūjošanas nodarbības. Katru ceturtdienas vakaru Jaunannas centrā tikās visi nūjot gribētāji. Pārsvarā tika nūjots pa laba seguma ceļiem, taču dažreiz sanāca pabrist arī pa interesantākām vietām. Aktivitāšu dažādošanai notika arī volejbola un futbola spēlēšana Jaunannas Zaķusalā.

 


Alūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv