<<< Atpakaļ

Alūksnes domes priekšsēdētājs paraksta vēstuli pret RPIVA likvidāciju01.02.2017.

Evita APLOKA,
Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis, līdz ar daudzu citu pašvaldību vadītājiem, ir parakstījis vēstuli, ar kuru pašvaldības iebilst pret Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) likvidāciju.

Pašvaldību vadītāji vēstulē norāda, ka neatbalsta akadēmijas likvidāciju un lūdz šo procesu pārtraukt, jo tas var negatīvi ietekmēt reģionu attīstību. Pašvaldības iesaka veikt visaptverošu Latvijas augstākās izglītības analīzi un aicina visās turpmākajās diskusijās un lēmumu pieņemšanā par akadēmiju iesaistīt pašvaldību vadītājus.

Pašvaldību vadītāju parakstītā vēstule adresēta Ministru kabinetam, Ministru prezidentam, Latvijas Pašvaldību savienībai, Izglītības un zinātnes ministrijai, Saeimas frakcijām, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai, Augstākās izglītības padomei un citiem adresātiem.

Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas filiāle Alūksnē strādā kopš 1999. gada. Šobrīd filiālē ir iespējams iegūt augstāko izglītību piecās pirmā un otrā līmeņa, kā arī maģistrantūras programmās. RPIVA Alūksnes filiāli šajā laikā absolvējuši vairāk nekā 850 studenti. Šobrīd filiālē studē vairāk nekā 100 studenti. Par augstākās izglītības iegūšanas vietu RPIVA Alūksnes filiāli izvēlas studenti no plaša apkārtējā reģiona – Alūksnes, Apes, Gulbenes, Balvu, Baltinavas, Rugāju, Viļakas, Smiltenes, Valkas, Madonas, arī Valmieras, Beverīnas, Cēsu, Ciblas, Ērgļu pašvaldību administratīvajām teritorijām.
Alūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv