<<< Atpakaļ

Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā zīda lakatu un filca šaļļu izstāde16.02.2017.

Janita Šolina
Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzeja vadītāja

Pašlaik aktuālākais piedāvājums ir Ilvas Ievānes zīda lakatu un filca šaļļu izstāde “Pārziemot saules ziedā” un Gulbenes novada Stradu pagasta Radošās studijas “Magone” zīda lakatu un gleznu izstāde “Mirkļu spēles krāsās”.

Ilva Ievāne par savu radošo darbību: “Bērnība kopā ar vecākiem, brāli un mazo māsu pavadīti Gulbenē. Studēts LLU Mājturības un tehnoloģiju fakultātē - mājturība un vizuālā māksla, biznesa skolā ,,Nimfa’’- vides dizains. Krāsu burvīgās nianses, daba un ziedu skaistums, māksla un dizains, rokdarbu daudzveidība ir pamazām ienākusi arī manā dzīvē. Ir izaudzināti dēli, pavadīti mirkļi kopā ar mazdēliņiem, 30 gadi nostrādāti pedagoģijas darbā, ir satikti tik daudz labi un radoši bērni, gaiši, atvērti sirdsilvēki un mākslas padomdevēji. Liels paldies maniem vecākiem, kuri mani ir mīlējuši un atbalstījuši. Tas viss kopā ir veidojis mani un iekrāsojis manu dzīvi. Tiek lasīta dzeja, dejotas tautas dejas un ziedu fragmenti grezno gan zīda un filca šalles, gan gleznas. Pēdējo trīs gadu laikā bijušas 6 personālizstādes Latvijā, bet radošos meklējumus un zināšanas papildinu Zviedrijā.”

Radošās studijas “Magone” dalībnieces par sevi: “Mēs esam Gulbenes novada Stradu pagasta radošās studijas "Magone" dalībnieces Daiga Kalinka (vadītāja), Arnita Zipova, Sarmīte Stupāne, Aina Puste. Studija darbojas jau 15 gadus. Apgleznojam šalles, kaklasaites, lakatus, apģērbu, aizkarus, visu, ko var iedomāties un apgleznot. Top arī gleznas.  Zīda apgleznošana mums kļuvusi par pamatīgu aizraušanos, darbu iedvesmotāju un neatņemamu dzīves sastāvdaļu. Izkrāsot ikdienu un baudīt to! Lai izdodas arī jums!”
Izstādes atvērtas apmeklētājiem no 2017. gada 14. februāra līdz 2017.gada 22. aprīlim.
Uz tikšanos Atē!

Alūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv