<<< Atpakaļ

2017.gada pirmajā koncertā Alūksnes Kultūras centrā – izcilais Igaunijas Filharmonijas kamerkoris!02.01.2017.

 

Svētdien, 8.janvārī, 17.00 Alūksnes Kultūras centrā, 2017.gada pirmajā koncertā, gaidāms Grammy balvu laureāts, viens no Eiropas labākajiem koriem – Igaunijas Filharmonijas kamerkoris! Šī izcilā kora diriģents – latvietis Kaspars Putniņš!

Šis ir viens no koncertiem, kas top sadarbībā ar Igaunijas lielāko koncertaģentūru Eesti Concert.

Igaunijas Filharmonijas kamerkoris ir viens no pazīstamākajiem profesionālajiem igauņu mūzikas kolektīviem pasaulē. 1981. gadā kamerkori izveidoja plaši pazīstams un pieprasīts diriģents Tenu Kaljuste, kurš kori vadīja 20 gadus! Diriģenta pienākumus pārņēma anglis Paul Hillier, viņam sekoja nīderlandietis Daniel Reuss. Kamerkoris ir arī sadarbojies ar daudziem izciliem diriģentiem, tādiem kā Klaudio Abado, Helmuts Rillings, Ēriks Ēriksons u.c., piedalījās vairākos pasaulē zināmos akadēmiskās mūzikas festivālos, kā arī uzstājies kopā ar ievērojamākajiem pasaules orķestriem.

Sākot ar 2014./2015. gada sezonu, kolektīva galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs ir latvietis Kaspars Putniņš (viņš arī ir Latvijas Radio kora diriģents). Kaspara Putniņa uzmanības lokā ir plašs kormūzikas repertuārs, sākot no renesanses polifoniskās mūzikas līdz romantisma perioda darbiem, tomēr viņam vienmēr tuva bijusi augstvērtīgu jaundarbu popularizēšana, jo, pēc diriģenta domām, jaunradīti oriģināldarbi izpildītājiem izvirza jaunus uzdevumus, attīsta viņu prasmes un balss iespējas mēdz aizvedināt līdz šim neapgūtās teritorijās.

Līdz ar koncertdarbību kamerkoris regulāri veic arī disku ierakstus, no kuriem daudzi saņēma prestižus apbalvojumus, tai skaitā divas Grammy balvas – par disku "Arvo Pärt. Da Pacem" un "Arvo Pärt. Adam’s Lament". Kopumā korim līdz šim ir 14 Grammy balvas nominācijas.

Igaunijas Filharmonijas kamerkora repertuārs iekļauj ļoti dažādus un citreiz pilnībā atšķirīgus skaņdarbus, sākot no gregoriāņu dziedājumiem un beidzot ar 21. gadsimta mūziku. Jau ilgu laiku īpašu vietu kora repertuārā ieņem igauņu komponistu skaņdarbi, taču šajā reizē skanējumu papildinās arī krievu komponistu sacerējumi.

Programmā:

Sergejs Rahmaņinovs
– "V molitvah neusipajušuju Bogorodicu"
("В молитвах неусыпающую Богородицу")

Alfrēds Šnitke
– fragmenti no sacerējuma "Grēksūdzes psalmi"

Sergejs Rahmaņinovs
– fragmenti no "Svētā Jāņa Zeltamutes Dievišķā liturģijas"

Arvo Perts
– "Solfeggio"
– "Summa"
– "Magnificat"
– "The Woman With Alabaster Box"
– "Nunc dimittis"
– "Dopo la vittoria"

Ar šādu programmu Latvijā Igaunijas Filharmonijas kamerkoris uzstāsies vēl tikai Rēzeknes koncertzālē “Gors”. Pēc šiem koncertiem koris gatavojas koncerttūrei ASV un Kanādā.

Biļešu cena: 5€

Biļetes nopērkamas Alūksnes Kultūras centrā, kā arī visās Biļešu Paradīzes tirdzniecības vietās un internetā: www.bilesuparadize.lv

 Alūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv