<<< Atpakaļ

“Rally Alūksne” jau pieteikušās pussimts ekipāžas04.01.2017.

Teksts un foto: Dace Janova, www.4rati.lv
"Rally Alūksne 2017" preses centra vadītāja

Vairs tikai desmit dienas atlikušas līdz brīdim, kad Alūksnē tiks dots starts Latvijas un Igaunijas rallija čempionāta, kā arī Latvijas un Lietuvas rallijsprinta jaunajai sezonai. Šobrīd rit pēdējā nedēļa, kad sportisti vēl var pieteikties sacensībām.

Pieteikties rallijam vēl varēs četras dienas – pēdējais termiņš ir gaidāmā piektdiena, 6. janvāris. Tāpat, ņemot vērā laika prognozes, “Rally Alūksne” visticamāk norisināsies īstas ziemas apstākļos, jo paredzams, ka netrūks ne sniega, ne aukstuma. Papildus motivācija cīņā par uzvaru būs viena tilta piedziņas ekipāžām, jo, pateicoties “Rally Alūksne” atbalstītājiem, vienai no tām tiks piešķirta naudas balvu 1000 EUR apmērā. Pagaidām organizatori vēl neatklāj, pēc kādiem kritērijiem tiks noteikts šīs balvas ieguvējs.

Uz šo brīdi dalību Alūksnes rallijā apstiprinājušas 46 ekipāžas. No spēcīgākajām jāizceļ Nikolajs Grjazins/Jaroslavs Fjodorovs (“Škoda Fabia R5”), Edijs Bergmanis/Edgars Grīns (“Mitsubishi Evolution IX”), Dmitrijs Feofanovs/Maksims Gordjuškins (“Mitsubishi Lancer Evo IX”), Rolands Jaunzems/Aleksandrs Innuss (“Mitsubishi Lancer Evo VIII”), Ronalds Baldiņš/Ingars Sakne (“Mitsubishi Lancer Evo”) un lietuvieši Vitautas Švedas/Žilvinas Sakalauskas (“Mitsubishi Lancer Evo X”). Tāpat dalību rallijā apstiprinājuši Jānis Berķis/Edgars Čeporjus, kuri vēl pagaidām nav norādījuši, ar kādu auto startēs, bet no priekšpiedziņas uz pilnpiedziņas klasi pārgājuši Daņila Belokoņs/Toms Freibergs, kuri brauks ar “Mitsubishi Lancer”.

“Rally Alūksne” reizē būs Latvijas un Igaunijas rallija čempionātu pirmais posms, kā arī Latvijas un Lietuvas rallijsprinta čempionātu atklāšanas sacīkstes. Sacensības norisināsies 13. un 14. janvārī, pirmās dienas vakarā dalībniekiem tumsas apstākļos veicot pirmos trīs ātrumposmus. Sacīkšu otrajā dienā rallija dalībniekiem pievienosies arī rallijsprinta vērtējumā startējošās ekipāžas un cīņas turpināsies gaida vēl septiņos ātrumposmos. Kopējā “dopos” veicamā rallija distance būs mazliet lielāka par 100 kilometriem.

Līdzjutējiem tikmēr jau iespējams iegādāties biļetes uz Alūksnes ralliju – tās pieejamas “www.bilesuparadize.lv”, un cena ieejai uz visiem ātrumposmiem ir 5 EUR. Savukārt Alūksnes Kultūras centrā līdz 11. janvārim biļetes nopērkamas par īpašu cenu – 3 EUR.


Alūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv