<<< Atpakaļ

Rallijs “Alūksne 2017” pulcēs vairāku valstu autosportistus05.01.2017.

Evita APLOKA,
Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste


Jau septīto gadu Alūksnes novada ceļos rūks jaudīgu automašīnu motori – 13. un 14. janvārī te notiks rallijs “Alūksne 2017”, kas šogad atklāj ne tikai Latvijas, bet arī Igaunijas rallija čempionāta un Lietuvas rallijsprinta čempionāta sezonu.

Rallija “Alūksne 2017” svinīgā atklāšanas ceremonija un sacensību pirmā apļa starts būs piektdien, 13. janvārī, pulksten 19.00 pie Alūksnes Kultūras centra. Pēc tam tumsas apstākļos rallija ieskaitē braucošās ekipāžas veiks pirmos trīs ātrumposmus. Jāpiebilst, ka vēl pirms sacensību atklāšanas piektdien no pulksten 14.00 līdz 16.00 notiks arī testa brauciens jeb tā sauktais “shakedown” posms, kurā sportisti piedalās pēc izvēles. Savukārt sestdien, 14. janvārī, pulksten 9.00 tiks dots starts sacensību otrajam aplim, un šajā dienā trasē pievienosies arī rallijsprinta vērtējumā startējošās ekipāžas. Sestdien sportisti sacentīsies septiņos ātrumposmos.

Līdz 5. janvārim rallija dalībnieku sarakstā bija 78 ekipāžas, bet sportistu pieteikšanās turpināsies līdz 6. janvārim. Organizatori prognozē dalībnieku skaitu virs 90 ekipāžām. Sacensību dalībnieku vidū redzami tādi rallija līdzjutējiem zināmi uzvārdi kā Solbergs, Rovanpera, Sirmacis un citi. Jau izskanējusi ziņa, ka sacensībās Latvijā savu rallija karjeru uzsāks 2003. gada pasaules rallija čempiona Petera Solberga dēls Olivers. Viņa pirmās sacensības būs tieši Alūksnes novada ceļos, kur viņš kopā ar pieredzējušo stūrmani, norvēģieti Veroniku Enganu pārstāvēs latviešu komandu “Sports Racing Technologies”.

Sacensību dalībnieku vidū arī pērnā gada Eiropas rallija čempionāta trešās vietas ieguvējs Ralfs Sirmacis. Viņš, šoreiz kopā ar stūrmani Arti Štrausu, Alūksnes rallijā atgriezīsies kā pērnā gada šo sacensību otrās vietas ieguvējs. Rallijā “Alūksne 2017” piedalīsies arī to pērnā gada uzvarētājs, jaunais somu sportists Kalle Rovanpera ar stūrmani Risto Pietileinenu.

Ņemot vērā to, ka rallija čempionāta posma organizēšana prasa daudz lielāku resursu ieguldījumu sacensību norises nodrošināšanā, drošības nosacījumu izpildē nekā rallijsprinta sacensībās, rallijā “Alūksne 2017” būs arī ieejas maksa – 5 EUR uz visiem ātrumposmiem. Jāteic gan, ka šī maksa ir būtiski zemāka nekā jebkurās citās rallija sacensībās. Ieejas biļetes jau šobrīd ir iegādājamas visās “Biļešu paradīzes” kasēs arī internetā www.bilesuparadize.lv.

Savukārt līdz 11. janvārim Alūksnes Kultūras centra kasē, Brūža ielā 7, Alūksnē, biļetes varēs iegādāties par zemāku cenu - 3 EUR. Bērniem līdz 12 gadu vecumam un pensionāriem ieeja sacensībās būs bez maksas.
Sacensības nu jau septīto gadu rīko biedrība “Autosporta klubs Alūksne” sadarbībā ar Latvijas Automobiļu federāciju un Alūksnes novada pašvaldību. Novērtējot šādu sacensību pienesumu novada uzņēmējiem ziemas periodā un ieguvumu, veidojot novada atpazīstamību ārpus Latvijas robežām, rallija “Alūksne 2017” rīkošanu, piešķirot 15 000 EUR atbalsta Alūksnes novada pašvaldība.

Precīzāku informāciju par rallija norisi, ātrumposmu kartēm un starta laikiem pirms sacensībām varēs uzzināt mājaslapās www.autorally.lv un www.4rati.lv

FOTO: Dace Janova, www.4rati.lv, rallija “Alūksne 2017” preses centra vadītāja

Alūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv