<<< Atpakaļ

Alūksnes novadā notiks barikāžu laika atceres pasākumi16.01.2017.

Evita APLOKA,
Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Atceroties 1991. gada barikāžu laika notikumus, Alūksnē un novada pagastos plānotas vairākas barikāžu aizstāvju atcerei veltītas norises.

Alūksnes muzejs jau no 13. janvāra piedāvā dažādas aktivitātes. Tā Cēsu muzeja ceļojošā izstāde “Sarkanbaltsarkanā karoga stāsti” apskatāma līdz pat 11. februārim. Līdz janvāra beigām muzeja apmeklētājiem, vēlams iepriekš piesakoties, ir iespēja noskatīties bezmaksas dokumentālās filmas par barikāžu laiku - Valsts kancelejas sadarbībā ar nacionālo ziņu aģentūru LETA veidoto filmu “Barikāžu stāsti” un “Studija 2” filmu “Veltījums 1991. gada janvāra barikāžu dalībniekiem”.

Skolēniem muzejs piedāvā īpašu, aptuveni vienu stundu ilgu, bezmaksas programmu, kuras laikā var apskatīt gan iepriekšminēto Cēsu muzeja izstādi un piedalīties radošajā darbnīcā, gan vērot vienu no filmām un veidot Latvijas karodziņu.

Savukārt piektdien, 20. janvārī pulksten 18.00 Alūksnes Kultūras centra Lielajā zālē notiks barikāžu atceres pasākums “Liesmo barikāžu ugunskuri” kurā aicināti piedalīties gan tā laika aculiecinieki no Alūksnes un visa novada, gan ikviens, kas šo nozīmīgo laiku vēlas atcerēties vai izzināt. Pasākumā apbalvos skolēnu literāro darbu konkursa “Bīstams, svēts, skaists laiks” autori. Apmeklētāji varēs atmiņās atgriezties 1991. gada janvārī, vērot Zigurda Vidiņa filma “Tēvu barikādes”, kas attēlo septiņu barikāžu dalībnieku likteņus un pārdomas gan barikāžu laikā Rīgā, gan mūsdienās.

Pēc filmas, aptuveni pulksten 19.30, pie Alūksnes Kultūras centra pasākuma dalībnieki varēs pulcēties pie ugunskuriem, ieklausīties barikāžu aculiecinieku stāstos, skolēnu literāro darbu konkursa labāko darbu lasījumos, Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skolas kapelāna Ginta Poļa uzrunā, līdzdziedāt dziesmas patriotiskās noskaņās, kā arī ieturēties Kājnieku skolas lauku virtuvē. Jāpiebilst, ka visas Barikāžu atceres dienai veltītās aktivitātes Alūksnes Kultūras centrā, tai skaitā arī lauku virtuve, ir bezmaksas.

Arī vairākos Alūksnes novada pagastos plānoti barikāžu aizstāvju atceres dienai veltīti pasākumi. Tā 19. janvārī uz pasākumu pagasta tautas namā pulcēsies Liepnas iedzīvotāji. 20. janvārī barikāžu atceres pasākums „Brīvībai mēs guni kūrām...” notiks Pededzes muzejā, uz Zeltiņu tautas namā uz tikšanos aicināti pulcēties barikāžu dalībnieki un citi pagasta iedzīvotāji. Savukārt 21. janvārī barikāžu atceres pasākums norisināsies arī Mālupes pagastā.

 Alūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv