<<< Atpakaļ

Mārcis Auziņš ar koncertu “Viens” viesosies Alūksnes Kultūras centrā25.01.2017.


Virtuozais ģitārists Mārcis Auziņš martā dosies Latvijas koncerttūrē ar tādu pašu nosaukumu kā rudenī iznākušajam debijas albumam - “Viens”. Tūrē skanēs gan albumā iekļautās Raimonda Paula melodijas, gan Mārča Auziņa oriģinālkompozīcijas. 9. martā pulksten 19.00 koncerts notiks Alūksnes Kultūras centra Mazajā zālē.

Viena no programmā iekļautajām oriģinālkompozīcijām “Dzeltens” pirmatskaņojumu piedzīvoja “Muzikālās Bankas” noslēguma raidījumā: https://youtu.be/YI8eFK4CgTw

“Komponēšana ir neatņemama manas mūzikas un ģitārspēles dzīves sastāvdaļa – veids, kā notīs izstāstīt stāstus un emocijas. Neviens cits jau nevar sakomponēt manus skaņdarbus,” saka Mārcis Auziņš. “Līdzās albumā iekļautajām divpadsmit Raimonda Paula dziesmu aranžijām ģitārai, šajos koncertos izpildīšu arī oriģinālkompozīcijas un džeza klasiku savā apdarē, kā arī brīvus, improvizētus mūzikas skaņu lidojumus, iedvesmojoties no katras koncertēšanas vietas un publikas, no enerģijas koncertā. Gribu, lai koncertā valdīta tāda silta māju atmosfēra, it kā viss notiktu manā dzīvoklī,” stāsta ģitārists. 

 “Viens” ir Mārča Auziņa pirmais solo albums. Mūziķis ir pieprasīts instrumentālists un koncertē kopā ar vadošajiem Latvijas solistiem un sastāviem. Viņa solo albuma ideja radusies savā ziņā nejauši. “Man nebija domas par pilna solo albuma ierakstu un vēl mazāk es plānoju pats savu koncerttūri, viss sākās ar manu pateicību Maestro Raimondam Paulam par ģitāru, kuru viņš man uzdāvināja,” saka Auziņš. Pateicībā Maestro, tapa aranžija un video versija dziesmai “Tāpēc jau ka nevar zināt kāpēc”, vēlāk īsā laikā tikai ierakstīts arī pilns albums. “Nedaudz uztraucos, kā Maestro uztvers, to ka atkal kāds ķēries klāt viņa zelta fondam, viņam tas ne vienmēr patīk, tomēr, ierakstīju trīs dziesmu demo, parādīju Maestro un viņš teica, ka noteikti jāturpina. Man šī viņa svētība bija ļoti svarīga,” saka Mārcis Auziņš.

Mārča Auziņa debijas albums “Viens” jau saņēmis industrijas atzinību - tas izvirzīts Latvijas mūzikas ierakstu gada balvai “Zelta Mikrofons” nominācijā “Labākais instrumentālās vai starpžanru mūzikas albums”.

Biļetes uz koncertiem pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā vai koncertu norises vietās.

 

 Alūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv