<<< AtpakaļAicinām iesaistīties lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu/jauniešu/vecāku žūrija 2017”!05.07.2017.

Agrita Nagle,
Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas galvenā bibliotekāre

Šogad “Bērnu, jauniešu, vecāku žūrija” savu darbu uzsāk jau septiņpadsmito reizi, bet jau septīto gadu lasīšanas maratonā tiek aicināti iesaistīties arī vecāki, vecvecāki, skolotāji, paši bibliotekāri un citi pieaugušie. ĪPAŠI TIEK AICINĀTI LASĪT TĒTI, BRĀĻI, KRUSTĒVI UN VECTĒVI!

 Šis aizraujošais lasīšanas maratons Latvijas publiskajās un skolu bibliotēkās ik gadu pulcē vairākus tūkstošus zinātkāru lasītāju.

“Bērnu un jauniešu žūrijas” aizsākumi meklējami 2009. gadā, kad Latvijas Nacionālā bibliotēka izstrādāja un sadarbībā ar Latvijas Bibliotekāru biedrību īstenoja lasīšanas veicināšanas programmu, kurai finansiālais atbalsts gūts Valsts Kultūrkapitāla fondā.

 Šogad katrā vecuma grupā (5+, 9+, 11+, 15+) tiek piedāvāts izlasīt un pēc tam arī novērtēt sešas īpaši atlasītas grāmatas. Vecāku žūrijā grāmatu skaits ir nedaudz mazāks – četras. Grāmatu sarakstu var atrast http://lasamkoks.lv/ vai Alūksnes pilsētas bibliotēkas interneta vietnē http://www.albibl.lv.  

Pieteikties lasīšanas veicināšanas programmai var ikviens lasītājs jebkurā no Latvijas publiskajām vai skolu bibliotēkām, ja vien bibliotēka pieteikusies šīs programmas īstenošanai. Alūksnes novadā, izvērtējot, kura no bibliotēkām atrodas visērtāk apmeklējamā vietā, lasīšanas veicināšanas programmai var pieteikties šādās bibliotēkās: Alūksnes pilsētas bibliotēka, Alsviķu bibliotēka, Ilzenes bibliotēka, Jaunannas bibliotēka, Liepnas pagasta bibliotēka, Māriņkalna bibliotēka, Mārkalnes pagasta bibliotēka, Pededzes bibliotēka un Zeltiņu bibliotēka, kā arī Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas, Malienas un Strautiņu pamatskolu bibliotēkās.
Mūsu kaimiņu- Apes novadā kļūt par Bērnu žūrijas ekspertu Jūs varat kļūt Gaujienas, Apes un Trapenes bibliotēkās!

Aicinām ģimenes nākt kopā uz sev tuvāko bibliotēku un iesaistīties aizraujošajā lasīšanas maratonā!

 7. jūlijā pulksten 11.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā aicinām uz tikšanos esošos un jaunos lasītājus, lai iepazītos ar Bērnu žūrijas grāmatām!

Alūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv