<<< Atpakaļ

Caur aizraušanos brīvajā laikā līdz ikdienas darbam01.06.2017.

Malienas pamatskolas 9.klases skolniece Laura Delviņa


Malienas pamatskolas 8. un 9. klase 2017.gada 10.maijā, projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 ”Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros devās karjeras meklējumos uz Valmieras pusi.

BMX muzejā - slavas zālē „Avotos” gide pastāstīja par BMX velosporta attīstības vēsturi Latvijā un nākotnes karjeras iespējām. Profesionāls BMX braucējs - tā ir lieliska iespēja saistīt savu hobiju ar nākotnes karjeru. Kuram gan zēnam nepatīk braukt ar velosipēdu? Bet, lai sasniegtu augtus rezultātus, ir nepieciešama liela neatlaidība un gribasspēks. Tie, kam adrenalīns nav sirdslieta, var izvēlēties BMX tehniķa arodu. Zēni ar interesi aplūkoja muzejā novietotos BMX velosipēdus. Gide mūs iepazīstināja ar Latvijas BMX Slavas zāles ekspozīciju – mūsu BMX braucēju sasniegumiem Pekinas un Londonas Olimpiskajās spēlēs; ar BMX čempiona Māra Štromberga, viņa komandas biedru Ivo Lakuča, Artūra Matisona, Edžus Treimaņa un citu braucēju, kas uzrādījuši augstus rezultātus Eiropas un Pasaules BMX sacensībās, sportisko izaugsmi. Turpat varējām apskatīt arī  viņu iegūtās balvas dažāda mēroga sacensībās dažādās pasaules malās.

Skolēniem tika dota iespēja izbraukt ar Māra Štromberga BMX divriteni, ar ko viņš Pekinā izcīnīja uzvaru, kā arī izskriet pašu BMX trasi.

Visa apmeklējuma laikā tika vērota arī gide un skolēni secināja, ka arī tā ir interesanta profesija. Gidam ir jābūt zinošam, atraktīvam, jāspēj komunicēt ar visdažādākajiem cilvēkiem.

„Avotos” ir arī lieliska iespēja tuvāk iepazīt dažādas koku sugas labirintā ‘’Koku skola’. Izejot labirintu, skolēni tuvāk iepazina tādus kokus kā ozolu, bērzu, pīlādzi un citus. Šobrīd labirintā marķēti 25 koki un krūmi. Ja kādam tuvs ir mežs un svaigs gaiss, tad Avotu labirints ir īstā vieta, kur doties. Varbūt arī jums radīsies profesionāla interese par mežu – mežtehniķa vai mežsaimnieka profesijām.Alūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv