<<< Atpakaļ

Kornetu Stirnu buks lēks arī Burvju un raganu zemē08.06.2017.

 


Jau 1. jūlijā Alūksnes novada Veclaicenes pagasta Kornetos gaidāms viens no visu laiku ainaviski visskaistākajiem taku skriešanas seriāla Stirnu buks posmiem.   Kā sola Alūksnes novada sporta dzīves organizators Vilnis Veļķeris, garāko distanču dalībnieki tikšanos ar savdabīgo Kornetu Stirnu buku atcerēsies vismaz līdz Ziemassvētkiem…

EZERU MIRDZOŠĀS ACIS
Neskarta, brīnumskaista daba ar astoņām ezeru acīm! Trase, kas caur šļūdoņa izrautajām neparastajām gravām šķērso igauņu burvju un raganu zemi Paganamaa! Pēc finiša apsveikumi malēniešu dialektā! Šie ir tikai daži no argumentiem, kādēļ vietējās sporta dzīves organizators iesaka skriešanas draugus paviesoties Kornetu Stirnu bukā.
„Ezeru acis mirdzēs!” iesāk Veļķeris, „Mazais Baltiņš un Lielais Baltiņš, Trumulītis un Ievas ezers, Dzērves ezers un Pilskalna ezers… Johaidī! Skrējēji šķērsos savdabīgu astoņu ezeru Kornetu –Peļļu iegulu, ko kā vēstures liecību aiz sevis atstājis šļūdonis. Tie, kuri apskries apkārt visiem ezeriem un spēs šķērsot visus kalnus, atcerēsies pārvarēto piedzīvojumu vismaz līdz Ziemassvētkiem,” stāsta Veļķeris, piebilstot, ka „garākais stiepiens” būs apkārt burvīgajam Raipala ezeram, kas ir iekritis 37 metrus dziļā gravā. „Tas ir kolosāls baudījums!”

MALĒNIEŠI. IESKRIET IGAUNIJĀ. PAMANĪT MUNAMEĢI
Veclaicene var lepoties gan ar pieminēto dabas liegumu, kur vedīs sacensību takas, gan ar citādo Malienas mentalitāti. „Kur vēl tā var divreiz ieskriet un izskriet no Igaunijas? Šeit ir piedzīvota tautu sajaukšanās – dzirdēsiet runāšanu gan igauņu un latviešu mēlē, gan malēniešu dialektā. Tāpat te ir interesantie pauguri – Dieva kalns un Drusku pilskalns, kas ir visstāvākā nogāze Baltijā un no kura skaidra laikā var redzēt 15 kilometru attālo, leģendām apvīto Munameģi,” ieskicē Veļķeris.

UZ VELNA PARAUŠANU!
Un kā reiz Kalnu karaļa sprinta etaps vedīs Drusku pilskalnā, kas paceļas 246 metrus virs jūras līmeņa, no ieplakas pakājes skrējienā sasniedzot gan „tikai” 80 vertikālo augstuma metru.  Vaicāts, vai Paganamaa burvju un raganu zemē, kur soļus spers garāko distanču skrējēji, no velna nav jābīstas, Veļķeris atbild izvairīgi: „Uz velna paraušanu tur vajadzēs skriet!” Kā stāsta vietējie, šim apvidum vēsturiski bijušas raksturīgas tektoniskās svārstības.

„Šeit valda sava unikalitāte, kāda nav nekur citur. Daba, cilvēki un klusums,” sarunas noslēgumā Kornetu Stirnu buka odziņas rezumē sporta organizators. Viņš aicina skrējējus pēc finiša apkopot spēkus, lai paviesoties skatu tornī, no kura paveras gleznainas ainavas. „Tas būs tā vērts!”

KOPVĒRTĒJUMĀ CĪŅA „MATS MATĀ”
Sezonas kopvērtējumā visgarākajā Lūša distancē līderi ir malēnietis Andris Ronimoiss un čempione Laura Čakle. Stirnu buka distancē vadībā atrodas Dainis Limanāns un Zanda Ulanova, savukārt Zaķa distancē vadības grožus tur pērnās sezonas kopvērtējuma uzvarētājs Gints Lūsis un Patrīcija Eiduka.
Cīņa pieņemas spēkā arī komandu kopvērtējumā. Tikai ar 2 (!) punktu handikapu vadībā atrodas Moller Auto Ventspils/MRC (14 072 p.), kas apsteidz tuvākos sekotājus RIEKSTUS (14 070)  un PROF.LV/Talsu Pakalnu Sporta Klubu  (13509).

Uz redzīti 1.jūlijā Kornetos, Veclaicenes pagastā, Alūksnes novadā! Alūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv