<<< AtpakaļMeistardarbnīcu apmeklējumi27.06.2017.


Logotipu ansamblis KN.png
Projekts „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” Nr. Nr.8.3.5.0/16/I/001


Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas 11.a klases 19 skolēni 25.maijā apmeklēja Adzelviešu sētu, kas atrodas netālu no Burtnieku ezera, ar mērķi iepazīties ar vienu no retajiem Latvijas kaņepju jeb "Latvijas melno ikru" audzētājiem, kas saviem viesiem labprāt ierāda amata prasmi un cienā ar kaņepju sviesta maizītēm un zāļu tēju un uzzināt par kaņepju sviesta gatavošanas procesu.
Zemnieku saimniecība darbojas jau kopš 1991.gada, bet senākā dokumentētā vēsture ir kopš 1878.gada, kad tika izpirktas dzimtas ēka un zeme no Vidzemes Domēnu pārvaldes. Saimnieki audzē ilggadīgo zālāju sēklas, graudus, kartupeļus, lielos pelēkos zirņus un, protams, kaņepes. Un, jau padsmit gadus nodarbojas arī ar lauku tūrismu. Saimniecībā audzē kaņepes, no kuru sēklām ražo kaņepju sviestu, aizdara rupjo malumu un kaņepju eļļu. Pie klēts (101 gads) eksponēti seni kaņepju šķiedras apstrādes instrumenti. Kaņepju aizdaru izgatavo no pašu saimniecībā izaudzētām un novāktām kaņepju sēklām. Kaņepes audzē ekstensīvi. Ražošanas procesā klāt netiek pievienots ne sviests, ne augu tauki, tā pat arī klāt nav ne sāls, ne citas garšvielas. Tāpēc Adzelviešu kaņepju aizdars ir garšīgs, aromātisks un dabisks.


Savukārt Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas 8.c klases skolēni 26.maijā apmeklēja divas darbnīcas Alūksnē, kurās strādā izcili sava amata meistari – mākslinieki, kas savas zināšanas, prasmes, radošumu un dzīves filozofiju ieliek oriģinālos darbos. Skolēniem bija iespēja iepazīt kokapstrādi un metālapstrādi amatniecības līmenī, redzēt iespējas kā darbu padarīt interesantu gan pašam meistaram, gan potenciālajam pircējam. Meistari sarunā ar skolēniem atklāja savu dzīves filozofiju un demonstrēja, kā to iedzīvināt jau reālos priekšmetos un kā no parastas lietas priekšmets top par mākslas darbu. Skolēniem bija iespēja arī pašiem izmēģināt praktisku darbošanos.Alūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv