<<< Atpakaļ

Valmieras teātris ar izrādi “Rudenīgais blūzs” viesosies Alūksnē06.03.2017.

Zane Ceriņa,
VDT sabiedrisko attiecību un reklāmas vadītāja
Matīsa Markovska foto

18. aprīlī plkst. 19.00 Valmieras teātris ar izrādi “Rudenīgais blūzs” viesosies Alūksnes Kultūras centrā. Biļetes uz izrādi var iegādāties Alūksnes Kultūras centra kasē, citās “Biļešu paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv.

Izrādes režisors Varis Brasla to iecerējis traģikomēdiju - trīs cienījamas atraitnes izveido tādu kā klubiņu savu aizgājušo vīru piemiņai, taču ierasto kārtību stipri sagroza kāds vīrietis, arī atraitnis...
Izrādē spēlē Vizma Kalme, Regīna Devīte, Baiba Valante, Anna Putniņa un Rihards Rudāks.

“Jauki, ja cilvēkam ir humors un pašironija saulainā laikā. Daudz grūtāk to ir nepazaudēt arī tumšajās dienās un drūmajos brīžos, tam vajag dūšu,” saka režisors Varis Brasla. “Lai arī lugas autoram piemīt Vudija Alena rakstības vieglums un holivudiskums, pats darbs skar ikviena cilvēka slēptāko – kā sadzīvot ar vientulību, nekļūstot nīgram un noliedzošam. Izrāde meklēs arī atbildes uz jautājumiem, kā nodzīvot vitāli dzīvi, neupurējot sevi bijušajam un nenododot pagātni un jaunību, kas ir skaista. Bet vai skaistumam ir gadu cenzs?”

Iestudējuma radošajā komandā režisors uzaicinājis scenogrāfu Mārtiņu Vilkārsi, savukārt kostīmus veido Liene Rolšteina. Izrādē skanēs mūzika no Jāņa Šipkēvica (seniora) personīgās fonotēkas.

Lugas autors Aivons Menčels (1961) plašākai sabiedrībai ir pazīstams nevis kā rakstnieks vai dramaturgs, bet vairāk kā kino producents un scenāriju autors. Lugu  “Kapsētas klubs”, kas Valmieras teātrī iestudēta ar nosaukumu “Rudenīgais blūzs”, A. Menčels sarakstīja 1993. gadā, bet 1996. gadā tapa arī kino filma (“The Cemetery Club”), kas ieguva lielu skatītāju atsaucību.  Alūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv