<<< Atpakaļ

Pieminēs 25. marta represijās cietušos14.03.2017.

Evita APLOKA,
Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Sestdien, 25. martā Alūksne notiks Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienai veltīti pasākumi.

Kā ierasts, pulksten 10.00 Alūksnē, pie Mātes tēla, notiks 25. marta represijās cietušajiem veltīts piemiņas brīdis. Pēc piemiņas brīža, aptuveni pulksten 10.40, no autoostas aties autobuss uz Alūksnes Lielajiem kapiem, kur būs atceres mirklis pie piemiņas akmens. Pēc tam autobuss piemiņas pasākuma dalībniekus nogādās Alūksnes novada vidusskolā, kur notiks represēto piemiņas dienai veltīts koncerts.

Sestdien piemiņas pasākumi notiks arī Mālupes pagastā. Tur pulksten 10.00 Mālupes kapos tiks nolikti ziedi un aizdegtas sveces par godu represētajiem pagasta iedzīvotājiem, vēlāk pagasta pārvaldes pārstāvji apciemos represētos Mālupes ļaudis. Arī vairākos citos pagastos šonedēļ plānots apciemot represētos pagastu iedzīvotājus.

24. martā pulksten 11.00 Annas pagasta Ezeriņu kapos notiks piemiņas brīdis un sveču aizdegšana, godinot represijās cietušo piemiņu. Savukārt Ilzenes pamatskolas zālē 24. martā pulksten 13.00 notiks novadpētniecības pasākums “Mums bija tas jāizstāsta...”, kurā skolēni stāstīs par izsūtītajām ilzeniešu ģimenēm, bet pēc tam visi dosies uz piemiņas vietu, kur noliks ziedus un aizdegs sveces.

Jaunannas Liepnas un Malienas tautas namos savukārt šonedēļ tiek organizēti kinoseansi, kur iedzīvotājiem būs iespēja noskatīties Dzintras Gekas veidotās filmas “Tālā zeme. Sibīrija”.
Alūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv