<<< Atpakaļ

 

“Sudraba zīli” pasniegs trim novada iedzīvotājiem


01.11.2017.

 

Evita Aploka,
Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste


2016. gadā “Sudraba zīle” nonāca pie pieciem novada iedzīvotājiem - Metas Lerhas, Aivara Mālnieka, Natas Meģes, Edītes Ojas un Irēnas Greivules
18. novembrī pulksten 16.00 Alūksnes Kultūras centrā notiks Latvijas Republikas 99. dzimšanas dienai veltītais svētku pasākums. Tajā Alūksnes novada pašvaldības augstāko apbalvojumu – “Sudraba zīle” saņems trīs īpaši cilvēki, kuru ieguldījums novadam ir ļoti nozīmīgs.

Šogad pašvaldības apbalvojumam “Sudraba zīle”, salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem, bija pieteikts neliels apbalvojuma pretendentu skaits – tikai 11, tādēļ varbūt likumsakarīgi, ka šajā gadā
apbalvojumus saņems trīs no pieteiktajiem pretendentiem.

Nominācijā “Kultūra” apbalvojumu 18. novembrī saņems Vera Sedleniece. Viņa Alūksnes kultūras dzīvē ienākusi 1959. gadā, kopā ar dzīvesbiedru režisoru Uldi Sedlenieku pārceļoties šurp no Madonas. Sākotnēji darbojusies kultūras nama drāmas ansamblī, vadījusi pašdarbības koncertus, tad pamazām ienākusi mūzikas dzīvē kā muzikālā audzinātāja bērnudārzā, klavieru skolotāja mūzikas skolā, jauktā kora diriģente Apē.

Arī šobrīd Sedlenieces kundze ir kultūras dzīves virpulī. Arvien ir skolotāja Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskolas audzēkņiem, vada teātri Alūksnes invalīdu biedrībā, bet vakari aizrit, gatavojot lomas Ulda Sedlenieka Alūksnes Tautas teātrī “Slieksnis”, viņa ir aktīva pilsētas un novada kultūras dzīves dalībniece.
Nominācijā “Latviskums” pašvaldības apbalvojumu saņems Māra Krieviņa. Viņa ir ilggadēja Tautas lietišķās mākslas studijas “Kalme” dalībniece. Viņas devumu kultūras mantojuma saglabāšanā un popularizēšanā Alūksnes novadā, Latvijā un ārpus tās robežām, ir novērtējuši gan amatieri, gan nozares profesionāļi. M. Krieviņa izšuj novadu vainagus, izsmalcinātas zīļu jostas, auž segas, dvieļus un paklājus un ir gan pierādījusi savas zināšanas un meistarību tautas mākslas nozarē, gan spējusi ieinteresēt sekotājus. Viņa ir viena no retajiem meistariem Alūksnes novadā, kas ir saņēmuši Latvijas Amatniecības kameras meistara diplomu - augstas meistarības un profesionālās atzinības pierādījumu.

Svinot nozīmīgu Krieviņas kundzes dzīves gadskārtu, 1. novembrī Rīgā, salonā “Apsīda”, atklās viņas personālizstādi “Vainags Latvijai”, kurā apmeklētāji varēs aplūkot skaistākos vainagus no visiem Latvijas etnogrāfiskajiem novadiem un zīļu jostas. Māra Krieviņa savā lietišķās mākslas meistara gājumā ir piedalījusies daudzās izstādēs un saņēmusi virkni apbalvojumu. Vieni no īpašākajiem saistīti ar Māras panākumiem “Expo” izstādēs Ķīnā, kur 2013. gadā viņas darinātā Piebalgas vīru kažoka pērļu josta novērtēta ar sudraba godalgu, bet 2015. gadā saņemts Atzinības sertifikāts par Nīcas vainagu.

Savukārt nominācijā “Tautsaimniecība” apbalvojumu saņems zemnieku saimniecības “Sauleskalns” īpašnieks Aldis Līcis no Mārkalnes pagasta. Viņa 1992. gadā dibinātā zemnieku saimniecība ir lielākais darba devējs Mārkalnes pagastā jau ilgus gadus, tādejādi kļūstot par svarīgu faktoru pagasta saimnieciskās un sabiedriskās dzīves rosības uzturēšanā. Uzņēmējs neapstājas pie sasniegtā un attīsta savu darbību, lai gan radītu jaunas darba vietas, gan arī sakārtotu kādu objektu sava pagasta teritorijā.

Uzņēmējam ir laba sadarbība arī ar pagasta pārvaldi. Viņa ģimene rūpējas par savas lauku sētas sakoptību, viesmīlīgi uzņem viesus, piemēram, 2015. gadā “Sauleskalnu” apciemoja “Puķu draugu saieta” dalībnieki no visas Latvijas, savukārt šogad Līču ģimene pārstāvēja Mārkalnes pagastu pašvaldības rīkotajā konkursā “Sakop, rādi, lepojies” un tika apbalvota nominācijā “Sakoptākā lauku sēta”.

Aicinām ikvienu Alūksnes novada iedzīvotāju mūsu valsts dzimšanas dienā apmeklēt svētku pasākumu, lai sveiktu pašvaldības apbalvojuma saņēmējus, kā arī baudītu koncertu, par kuru rūpēsies Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas audzēkņi - Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestris, apvienotais koris, vokāli instrumentālā grupa, vokālais ansamblis “Anemones”, solisti, kā arī Alūksnes Bērnu un jauniešu centra deju kolektīvs “Enku drenku”. Ieeja pasākumā ir bez maksas.


Alūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv