<<< Atpakaļ

 

Alūksnē stādīs sarkanbaltsarkano tulpju dobi Latvijas simtgadei


09.10.2017.

Evita APLOKA,
Alūksnes novada pašvaldības
sabiedrisko attiecību speciāliste

Otrdien, 10. oktobrī, Alūksnē notiks šīs sezonas pirmais seminārs Alūksnes novada kultūras darbiniekiem. Līdz ar aktuālo jautājumu apspriešanu novada kultūras darbinieku saime pulksten 11.30 piedalīsies arī Latvijas simtgadei veltītā akcijā – ierīkos sarkanbaltsarkanu tulpju dobi pie Alūksnes Kultūras centra.

Seminārā piedalīsies novada bibliotēku, tautas namu, muzeju darbinieki un tūrisma speciālisti, lai runātu par nākamo gadu kultūras jomā un Latvijas simtgades sagaidīšanu Alūksnes novadā. Viens no valsts simtgadei veltītiem notikumiem būs arī sarkanbaltsarkanās tulpju dobes ierīkošana kopā ar pašvaldības ainavu arhitekti Madaru Sildegu un pašvaldības aģentūru “Spodra”.
Sarkanbaltsarkanajā dobē augs divu šķirņu tulpes. Sarkano, kam dots vārds “Latvija”, 2015. gadā Nīderlande dāvāja par godu Latvijas pirmajai prezidentūrai Eiropas Savienības Padomē. Šo tulpju pirmā debija bija pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas. Šobrīd, gaidot valsts simtgadi, tās stādīs arī citviet Latvijā, veidojot ziedošo simtgades pavasari. Lai veidotos Latvijas karogam raksturīgais sarkanbaltsarkanais toņu salikums, kopā ar sarkanajām tulpēm dobē stādīs arī balto tulpju šķirni “Kalgari”.
Jāteic, ka sarkanbaltsarkanās tulpju dobes nākamajā pavasarī Alūksnes novadā uzziedēs arī vairākos pagastos – Jaunlaicenē, Veclaicenē, Ziemeros, Jaunalūksnē, Malienā, Mālupē.
Aicinām arī novada iedzīvotājus un uzņēmumus, veidojot apstādījumus 2018. gadā, plānot tos sarkanbaltsarkanās krāsās par godu mūsu Latvijas simtgadei.

Alūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv