<<< Atpakaļ

 

“Jukums” piedalās starptautiskā festivālā Moldovā


05.09.2017.

Evita Aploka,
Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Alūksnes Kultūras centra deju kopa „Jukums”, atsaucoties Eiropas Kultūras centra “Dacia” aicinājumam, no 28. jūnija līdz 3. jūlijam piedalījās Starptautiskajā festivālā „STEFAN CEL MARE SI SFANT” un starptautiskajā festivālā „HORA EUROPEI!” Kišiņevā, Moldovā. Ar kādām emocijām kolektīvs atgriezies mājās, stāsta tā vadītājs Agris Veismanis.

- Festivālā piedalījāmies kopā ar Jaunlaicenes folkloras kopu “Putnis” un demonstrējām daļu no uzveduma “Malēnieši smalki ļaudis”. Parasti šo uzvedumu dejojam, tērpjoties ierēdņu tērpos, tomēr šoreiz izvēlējāmies latviešu tautas tērpus, lai demonstrētu to krāšņumu. Cilvēkiem tie arī patika, jo ļoti daudzi nāca klāt un vēlējās nofotografēties, - stāsta A. Veismanis.

Festivāla dalībnieku vidū bez “Jukuma” bijuši kolektīvi arī no Moldovas, Rumānijas, Ukrainas, Spānijas. Tomēr šis festivāls, atšķirība no daudziem citiem, kuros kolektīvs piedalījies, izcēlies ar ļoti sliktu organizāciju un attieksmi pret festivāla dalībniekiem. Tas, kā arī problēmas ar transportlīdzekli, ar kuru kolektīvs pārvietojās, radījis negatīvu iespaidu. Tomēr, kā uzsver A. Veismanis, arī tā ir pieredze un ne tikai kā festivāla dalībniekiem, bet arī kā līdzīgu festivālu rīkotājiem.

Deju kolektīva “Jukums” dalību Starptautiskajā festivālā „STEFAN CEL MARE SI SFANT” un starptautiskajā festivālā „HORA EUROPEI!” Kišiņevā, Moldovā atbalstīja Valsts Kultūrkapitāla fonds, Alūksnes novada pašvaldība un Alūksnes Kultūras centrs.

Alūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv