<<< Atpakaļ

 

Laikmetīgā džeza dejas izrāde “VISU” Alūksnē


12.09.2017.


17.septembrī, plkst. 19.00 Alūksnes Kultūras centrā ar spilgtu dejas, mākslas, gaismas un mūzikas izrādi “VISU” uzstāsies šobrīd vienīgais Latvijā esošais dejas teātris – Līgas Libertes Dejas Teātris!

Iedvesmojoties no skatītāju lielās atsaucības Rīgā, Līgas Libertes Dejas Teātris (LLDT) ar laikmetīgā džeza izrādi “VISU” rudenī viesosies divās viesizrādēs pavisam pretējās Latvijas pusēs –
Alūksnē un Liepājā! 

Izrāde “VISU”, kurā apvienojušies 10 profesionāli dejotāji, ir horeogrāfes Līgas Libertes personisks stāsts par vienotību un sašķeltību mūsu sabiedrībā. Dejotāji izdzīvo un izdejo šo stāstu caur spilgtām emocijām un iekšēju spēku, kas liek skatītājam saviļņojumā aizturēt elpu.
Var droši teikt, ka horeogrāfe un dejotāji šajā izrādē jauc robežu starp mākslu (izrādi) un dzīvi.

LLDT ir pirmais un šobrīd vienīgais dejas teātris Latvijā, kas talantīgās horeogrāfes Līgas Libertes vadībā jau deviņus gadus pārsteidz skatītājus ar dziļu vēstījumu nesošām un spēcīgām dejas izrādēm. 

Horeogrāfe Līga Liberte par savas izrādes “VISU” vēstījumu saka tā: ”Mēs visi esam tikai bērni, kas izliekas par pieaugušajiem. Visus cilvēkus vieno tas, ka mēs visi vēlamies mīlestību - mīlēt, būt mīlēti un pieņemti bez nosacījumiem. Šobrīd tā ir norma - melot, pazemot, cīnīties un izmantot citus, kas man ir nepieņemami. Es radu izrādi, kas parāda to, ka mēs visi esam daudz līdzīgāki, nekā mums pašiem šķiet un būt godīgam un labam pret apkārtējiem ir ļoti viegli un auglīgi. 
Viss šajā pasaulē ir enerģija un šī enerģija ir lipīga gan negatīvā gan pozitīvā nozīmē. Es esmu gatava izlikt savu sirdi uz skatuves, lai šī pozitīvā enerģija pielīp cilvēkiem un viņi jūtas iedvesmoti un pacilāti. Tas jau ir kaut kas liekāks par izrādi vai mākslu, tā ir manas dzīves misija!”

Jāatzīmē, ka 17.septembra izrādei Alūksnē skolēniem ir pieejama 10% atlaide (jāuzrāda skolēnu apliecība pērkot biļeti). 


FOTO - Aiga RedmaneAlūksnes novada pašvaldība
Dārza ielā 11, Alūksnē, LV-4301
tālr. 643 81496, fakss 643 81150 e-pasts: dome@aluksne.lv