Pasaule pieder tiem, kuri lasa.
/Riks Hollands /
20. februārī Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā, sagaidot Starptautisko dzimtās valodas dienu, otro gadu pēc kārtas pulcējās Alūksnes, Madonas, Gulbenes un Balvu novada 4., 7. un 9.klašu pārstāvji, lai piedalītos Tekstpratības un lasītprasmes konkursā. Šajā gadā piedalījās 77 dalībnieki no 11 skolām: Ziemeru pamatskolas, Alekseja Grāvīša Liepnas pamatskolas, Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas, Tirzas pamatskolas, Madonas Valsts ģimnāzijas, Balvu Valsts ģimnāzijas, Balvu profesionālās un vispārizglītojošās vidusskolas, Gulbenes novada vidusskolas, Bērzpils pamatskolas, Stāķu pamatskolas, Rugāju vidusskolas.
Konkursā bija iespēja pārbaudīt savas spējas tekstpratībā un lasītprasmē, lasot daiļliteratūras tekstu fragmentus, interviju, informāciju no enciklopēdijas par grāmatniecības attīstību Latvijā, “Biļešu paradīzes” pasākuma aprakstu, tabulu par mākslīgo intelektu, informāciju par jauno pasažieru vilcienu satiksmes savienojumu Viļņa–Rīga–Tallina un veicot daudzveidīgus uzdevumus.
Prieks par konkursa uzvarētājiem:
1. vieta
4. klase
Laura Afanasjeva (Gulbenes novada vidusskola, skolotāja Iluta Podziņa)
Efraims Kostigovs (Gulbenes novada vidusskola, skolotāja Iluta Podziņa)
Emīlija Kūdupa (Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija, skolotāja Eva Kliesta)
7. klase
Līva Vlasova (Madonas Valsts ģimnāzija, skolotāja Lelde Elijāse)
9. klase
Alise Salaka (Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija, skolotāja Agita Līdumniece)
2. vieta
4. klase
Patrīcija Upeniece (Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija, skolotāja Ilga Marķitāne)
Madara Zellāne (Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija, skolotāja Eva Kliesta)
7. klase
Anete Gusta (Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija, skolotāja Inese Kaulakane)
Sāra Kļaviņa (Gulbenes novada vidusskola, skolotāja Daira Ģērmane)
9. klase
Ance Līviņa (Gulbenes novada vidusskola, skolotāja Daiga Tipāne)
Paula Gusta (Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija, skolotāja Agita Līdumniece)
3. vieta
4. klase
Emīls Freimanis (Gulbenes novada vidusskola, skolotāja Santa Masinga)
7. klase
Arta Bikaviņa (Gulbenes novada vidusskola, skolotāja Daira Ģērmane)
9. klase
Sabīne Pētersone (Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija, skolotāja Agita Līdumniece)
Estere Cīrule (Gulbenes novada vidusskola, skolotāja Daiga Tipāne)
Atzinība
4. klase
Marta Mamedova (Stāķu pamatskola, skolotāja Marita Mūrniece)
Roberts Cvetkovs (Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija, skolotāja Ilga Marķitāne)
7. klase
Paula Jaunžeikare (Balvu Valsts ģimnāzija, skolotāja Svetlana Apetri)
9. klase
Una Berģe (Gulbenes novada vidusskola, skolotāja Daiga Tipāne)
Asnāte Ķikuste (Gulbenes novada vidusskola, skolotāja Daiga Tipāne)
Patrīcija Madžule (Madonas Valsts ģimnāzija, skolotāja Kristīne Lukaševica)
Pēc pamatīga darba konkursa dalībniekiem bija iespēja dzirdēt malēniešu valodu un iepazīties ar folkloras skaistumu, darbojoties kopā ar Ziemeru pamatskolas folkloras kopu “Drīveldreķi” un tās vadītāju Ingu Ārsti, kā arī tikties klātienē gan skolēniem ar vienaudžiem no dažādām skolām, gan arī skolotājiem. Šī diena bija svētki, kā atzīst konkursa dalībnieki, un aicina šādu konkursu organizēt arī turpmāk.
Paldies par konkursa uzdevumu veidošanu skolotājām: Janai Solovjovai, Inesei Kaulakanei, Daigai Kozulei, Agitai Līdumniecei, Dainai Černomirdinai, Sanitai Mednei.
Alūksnes novada pašvaldības izglītības pārvalde bija parūpējusies gan par to, lai skolotāji justos gaidīti, gan lai konkursa uzvarētāji saņemtu dāvanā grāmatas. Īpašs paldies metodiķei Ingai Meirānei.
Lai šie svētki notiktu, paldies ģimnāzijas saimei!

