Kultūras pasākumu mēneša plāns - Alūksnes novads

Kultūras pasākumu mēneša plāns

 

 

Kultūras un atpūtas pasākumi Alūksnes novadā decembrī

 

Alūksnē
3. decembrī 16.30 pie Alūksnes Jaunās pils Pilsētas galvenās egles iedegšana. No 16.30 līdz 21.15 (10 seansos) audiāli teatrāla ziemas gaismu vides instalācija ģimenēm “Rūķa Gardummices konditoreja”. Ieeja: brīva.
No 3. decembra Alūksnes Bānīša stacijā Ziemas ekspozīcija - jauni 10 unikāli stāsti par Bānīti kā draugu, palīgu, darba vietu un iedvesmas avotu.
7. decembrī 19.00 pie Alūksnes dzelzceļa stacijas, Jāņkalna ielā 52, Alūksnes stacijas kvartāla egles iedegšanas pasākums. Kopā ar LABORATORIUM zinātnes teātra brīnumu radītājiem uzbursim stacijas kvartālā vēl neredzētus eksperimentus ar šķidrumiem, krāsām un uguni. Kopā sagaidīsim vilcienu, kas atvedīs gaismu, lai iedegtu eglē košu mirdzumu.
17. decembrī 10.30 Ojāra Vācieša ielā 10, Alūksnē, XII Ziemassvētku atklātais Alūksnes novada kauss džudo cīņā.
18. decembrī 10.00-15.00 Ziemassvētku tirdziņš ar kultūras programmu pie Alūksnes Kultūras centra.

“MARIENBURGAS Astotais brālis” Alūksnes Pilssalā
Gaismas un skaņas piedzīvojums no viduslaiku Alūksnes. Muzikālā teiksma klausītājam stāsta par to, ka astotais pils tornis atceras itin visu kopš Marienburgas pils dzimšanas, tā vēstī par pašu galveno – vēlmi un tiesībām būt patiesiem un par mīlestību, kas nekad nebeidzas. Piedāvājums, darba laiki - www.visitaluksne.lv.

Alūksnes novada bibliotēkā
Literatūras izstādes:
01.-30.12. “Šonakt visums ar zemi caur sniega pārslām klusumā sarunājas…” - Ziemassvētki latviešu un ārzemju autoru daiļradē (abonements);
01.-30.12. “Ziemassvētki – brīnumu laiks” (bērnu apkalpošanas nodaļa);
01.-30.12. “Rakstnieki - jubilāri: Andrejs Upīts - 145, Māris Bērziņš - 60” (bērnu apkalpošanas nodaļa);
01.-25.12. “Rūķu laiks ir klāt!” - grāmatas par rūķiem (bērnu apkalpošanas nodaļa);
01.-30.12. “Alūksnes novads un cilvēki aizejošā gada centrālajā presē” (lasītava);
01.-30.12. “Nāc! Lasi! Vērtē! Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija - 2022” (bērnu apkalpošanas nodaļa).
Pasākumi, izstādes:
07.-20.12. Tematiskā stunda Alūksnes novada skolu 1. klasēm “Rūķi, rūķīši…” (bērnu apkalpošanas nodaļa). Iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni 64322196;
01.-30.12. Alūksnietes Ineses Priednieces veidoto Adventes vainagu izstāde (bērnu apkalpošanas nodaļa, abonements);
06.-30.12. Ciklā “Alūksniešu vaļasprieki“ alūksnieša Māra Salmiņa jubilejas gleznu izstāde (lasītava);
19.12. Jauno grāmatu diena (abonements).
Literatūras apskati “Vēsturisko grāmatu sērija “Mēs. Latvija, XX gadsimts”, “Sērija par latviešu rakstniekiem “Es esmu…””, literatūras apskats 6.-7. klasei un 8.-9. klasei, “Rakstniecei Skaidrītei Kaldupei - 100. Ceļojums literāro pasaku zemē”. Apskatei klātienē vai tiešsaistē pieteikties un vēlamo datumu saskaņot pa tālruni 25664421.

Alūksnes Kultūras centrā
1. decembrī 18.30 filma “Māsas”. Ieeja: 3,00 EUR.
11. decembrī 14.00-17.00 Alūksnes Kultūras centrā būs iespēja satikt Ziemassvētku vecīša palīgus, kā arī nosūtīt vēstuli Ziemassvētku pastā.
No 13. līdz 16. decembrim un no 19. līdz 21. decembrim no pulksten 16.00 līdz 19.00 Alūksnes Kultūras centrā pirmsskolas vecuma bērnus līdz 7 gadu (ieskaitot) vecumam, kuri nav uzsākuši mācības skolā, un kuru deklarētā dzīvesvieta ir Alūksnes pilsētā, gaidīs Ziemassvētku vecīša palīgi, lai pasniegtu Ziemassvētku saldumus. Pieteikties paciņas saņemšanai aicinām Alūksnes Kultūras centrā personīgi vai, zvanot pa tālruņiem: 64322833; 27334489; 64322105; 26590320 līdz 20. decembrim.
17. decembrī 16.00 koncertprogramma “Sirds ir balss”. Koncertā piedalās – Antra Stafecka (balss), Andris Ērglis (balss, taustiņi), Mārtiņš Kanters (balss, ģitāra), Ēriks Upenieks (ģitāra), Mārtiņš Burkevics (bass), Edijs Šimiņš (bungas). Ieeja: 12,00, 15,00 un 18,00 EUR.
22. decembrī 19.00 koncertuzvedums ģimenēm “Sniegbaltītes skola”. Lomās: Jānis Kirmuška, Elīna Bojarkina, Laima Miltiņa, Jānis Skanis, Raimonda Vazdika, Sandija Misika, Juris Millers, Dace Makovska, Māris Skrodis, Sandis Bergholds, Kārlis Tols u.c. Izrādēs piedalās arī TDA “Dzintariņš” dejotāji. Režisors Jānis Mūrnieks, horeogrāfe Sanita Misika, producents Juris Millers. Izrāde pirmsskolas vecuma skatītājiem un jaunāko klašu skolēniem. Ieeja: 12,00, 15,00 un 20,00 EUR.
23. decembrī 19.00 Alūksnes Kultūras centra skolotāju kora “Atzele” Ziemassvētku koncerts.
31. decembrī 23.00 Jaungada balle kopā ar grupu “Propellers”. Ieeja: 10,00 EUR.

Alūksnes novada muzejā
Ekspozīcijas un izstādes:
• No 6. decembra izstāde “Ziemassvētki pastkartēs”. Izstādē apskatāmas 20. gs. Ziemassvētku un Jaunā gada apsveikumu pastkartes no muzeja krājuma.
• Izstāde “Alūksnes aptiekas”. Izstādē varēs iepazīties ar aptieku pirmsākumiem, ieskatīties aptieku un drogu tirgotavu darbā, izzināt Galvenās aptieku pārvaldes Alūksnes aptiekas darba specifiku, padomju gados un sajust tik specifisko aptiekas smaržu.
• Arheoloģijas ekspozīcija “Livonijas ordeņa pils Alūksnē (Marienburgā). Zemē apraktā sāls”. Ekspozīcija ļaus ieskatīties laikā, kad Livonijas ordeņa pils Alūksnē bija nozīmīgs pierobežas aizsargpostenis un šī reģiona lielākā sāls krātuve, kā arī vēstīs par dažādu varu, sabiedrības slāņu un kultūru mijiedarbību un līdzāspastāvēšanu, akcentējot vietējo iedzīvotāju lomu iekarotāju politikā.
• Multimediāla ekspozīcija “Helēnas dziedājums”. Jaundarbs “Helēnas dziedājums” ir Alūksnes muižas pēdējās mantinieces - baroneses Helēnas, vēstījums par baronu Fītinghofu dzimtu un viņu atstāto mantojumu Alūksnē. Ekspozīcija skatāma restaurētajā Alūksnes Jaunās pils Klavieru istabā.
• Alūksnes pastāvīgā vēstures ekspozīcija “Laikmetu mielasts”. Ekspozīcijā “Laikmetu mielasts” pie lielā mielasta galda satiekas seši nozīmīgi Alūksnes, Latvijas un pasaules vēstures laika posmi: Alūksnes senvēsture, Viduslaiki un Jaunie laiki (13.-18. gs.), Muižas laiki (18. gs.-1918. g.), Latvijas Republikas laiks (1918.-1940. g.), Okupācijas laiks (1940.-1991. g.), Atmoda (1986.-1991. g.) un Latvijas Republikas laiks (1991. g.-mūsdienas).
• “Fītinghofu zelta dzīsla Alūksnē”. Ekspozīcijas pamatā fotomateriāli un citas vizuālas un tekstuālas liecības par Fītinghofu dzimtu un tās devumu Alūksnei.
• Izstāde “No trimdas Latvijā – Austras Lindes 120 tautu meitu miniatūras”. Izstādi veido 120 tautumeitu miniatūras etnogrāfiskajos latviešu tautas tērpos, kurus pagājušā gadsimta astoņdesmitajos un deviņdesmitajos gados darinājusi trimdā ASV dzīvojusi novadniece Austra Linde (dz. Ķauķis).
• “Leo Kokle. Mākslinieka istaba”. Izcila, tautā populāra un mīlēta gleznotāja un portretista piemiņai veltīta ekspozīcija, kurā apskatāmi mākslinieka darbi un personīgās lietas.
• Privātkolekcionāra izstāde “19. gs. muižkunga guļamistaba”. Guļamistabas iekārtojums veidots no 19.-20. gs. interjera mēbelēm eklektikas stilā, kas sevī apvieno dažādu stilu un laikmetu sajaukumu, un bīdermeijera stilā, kas ir vienkāršota interpretācija ampīra stilam, kur tiek izcelts koksnes dabīgais skaistums, izturība, praktiskums un ērtība.
• “Totalitārajā režīmā cietušo piemiņas istaba”. Ekspozīcija veidota represiju atcerei un atspoguļo Alūksnes novada iedzīvotāju likteņgaitas Sibīrijā un Tālajos Austrumos. Tajā apskatāmi dokumenti, priekšmeti, fotogrāfijas un atmiņu stāsti.
• “Skulptūras un citi nesenās pagātnes liecinieki”. Daudzveidīgu tēlniecības darbu ekspozīcija, kurā apskatāmi gan profesionālu tēlnieku L. Līces un G. Grundbergas darbi, gan padomju gados neatzītu autoru darbi.
• V. Blūma foto izstāde “Alūksne toreiz un tagad”. Izstādē Alūksnes vecmeistaru fotogrāfijās redzama Alūksne gan 20. gs. sākumā, gan Pirmās brīvvalsts laikā, savukārt alūksnietis fotogrāfs Vilnis Blūms uzlūko šīs vietas ar šodienas skatījumu. Izstādē vienuviet skatāmas pilsētas ainavas toreiz un šodien.
• “100 vēsturiski mirkļi Alūksnē”. Izstāde ļauj ieskatīties un saprast, kā vēsturiskās norises ietekmējušas un mainījušas pilsētas dzīvi un tēlu, vēstot par norisēm dažādās dzīves jomās laika posmā no 1918. – 2017. gadam.
Pasākums:
14. decembrī 18.00 Alūksnes Jaunajā pilī koncerts “Pirms Ziemassvētkiem”. Alvils Cedrins (baritons), Kristīne Bīmane (soprāns), Dāvis Beitlers (klavieres, koncertmeistars). Programmā: garīgā mūzika, operu ārijas, galvenokārt dziesmas sirdij un dvēselei - E. Dārziņa, Ē. Ešenvalda, D. Beitlera, L. Ritmanis un citu komponistu skaņdarbi, kā arī Ziemassvētku dziesmas. Ieeja: 10,00 EUR. Biļešu iepriekšpārdošana, ierobežots vietu skaits.

Annas pagastā
3. decembrī 13.00 Annas kultūras namā Ziemassvētku dekoru un netradicionālo Adventes vainagu gatavošanas darbnīca ar floristi Daigu Lapiņu. Informācija par dalību un nepieciešamajiem materiāliem pa tālruni 29495371 (Elita).
18. decembrī 14.00 Annas kultūras namā Ziemassvētku uzvedums Annas pagasta pirmsskolas vecuma bērniem “Meža iemītnieku svētku eglīte”.
29. decembrī 13.00 Annas kultūras namā pasākums pagasta senioriem. Svētku noskaņu radīs un koncertu sniegs Zigmārs Krūmiņš.
Annas bibliotēkā izstāde “Mēs esam stipra tauta! Mēs esam diženi!” - literatūrzinātniecei, folkloristei, politiķei, Latvijas Valsts prezidentei (1999-2007) Vairai Vīķei-Freibergai – 85; tematiskā izstāde “Lai top Ziemassvētku prieks!” - rodi iedvesmu grāmatās, žurnālos, bukletos.

Alsviķu pagastā
Visu decembri Alsviķu kultūras nama mazajā zālē apskatāma ilzenietes Daces Brūniņas pinumu izstāde un Žannas Heidemanes gleznu izstāde “Redzēt un izjust”. Atnāc!
1., 8., 15., 22. decembrī 10.00 datorapmācības senioriem Alsviķu bibliotēkā Strautiņos.
7., 14., 28. decembrī 9.00 Alsviķu bibliotēkā senioru grupas “Par prieku sev un citiem” tikšanās.
17. decembrī 14.00 Alsviķu kultūras namā režisora Aigara Graubas ģimenes spēlfilma “Circenīša Ziemassvētki”. Ieeja: 3,00 EUR.
18. decembrī 15.00 Alsviķu kultūras namā Ziemassvētku sarīkojums Alsviķu un Ilzenes pagastu pirmsskolas vecuma bērniem ar Jautro Sniegavīru un Dāsno Ziemassvētku vecīti. Visi kopā izdejosim dejas, iesim rotaļās, dziedāsim svētku dziesmas un saņemsim rūķu sarūpētas saldumu paciņas. Sīkāka informācija pa tālruni 28330421 (Marina). Ieeja: bez maksas.
21. decembrī 13.00 Alsviķu kultūras namā Ziemassvētku sarīkojums “Brīdi pirms…” Alsviķu, Ilzenes, Zeltiņu pagastu senioriem - koncerts, deju mūzika ar grupu “Debesmanna”. Līdzi ņemams mazs “groziņš” un dāvaniņa 3,00 EUR vērtībā savstarpējai apdāvināšanai. Ieeja: bez maksas.
25. decembrī 22.00 Alsviķu kultūras namā Ziemassvētku balle ar grupu “Blēži”. Ieeja: 5,00 EUR. Lūgums veikt galdiņu rezervāciju līdz 22. decembrim, tālrunis 28330421 (Marina).
Alsviķu bibliotēkā literatūras izstādes: “ No diviem sapņiem, no divām ilgām viens daiļums – mīla zied mūžībai” - literatūrzinātniecei, folkloristei, politiķei, Latvijas Valsts prezidentei Vairai Vīķei-Freibergai - 85, “Ja cilvēkiem klājas labi, viņi mīl savu valsti un politisko sistēmu; ja sākas grūti laiki, tad tiek meklēts kāds, ko vainot...” rakstniekam, literatūrzinātniekam, kritiķim Andrejam Upītim - 145, rakstniecei, esejistei Zentai Mauriņai - 125, aktierim Harijam Liepiņam - 95, dzejniekam Jānim Ziemeļniekam - 125; Ziemassvētku vakars; Bērnu, jauniešu, vecāku žūrija.

Ilzenes pagastā
Visu decembri SKIIM centra “Dailes” un bibliotēkas telpā izbaudīsim pavasari un vasaru Solvitas Kārkliņas lielformāta ziedu izstādē. Atnāc!
19. decembrī 18.00 Ilzenē pie estrādes iedegsim pagasta svētku egli un ieskandināsim Ziemassvētkus. 18.30 SKIIM centrā “Dailes” svētku ieskaņu koncerts ar māsām Lindu un Danu Berkulēm un viņu Alūksnes Bērnu un jauniešu centra pulciņu audzēkņiem. Ziemassvētku vecīša rūķis būs parūpējies par piparkūkām un liepziedu tēju. Ieeja: bez maksas. Atnāc! Svinēsim kopā!

Jaunalūksnes pagastā
20. decembrī 12.00 Bejas bibliotēkas lasītāju klubiņā pasākums “Tu mani? Tu jūti? Tie nāk… Ziemassvētki ir tuvu,… tuvu Tavai sirdij,…ejam un saņemam…”.
23. decembrī 12.00 Kolberģa tautas namā bērniem Ziemassvētku eglīte. Ieeja: bez maksas.
Bejas bibliotēkā literatūras izstādes: “Literatūrzinātniecei, folkloristei, politiķei, Latvijas Valsts prezidentei (1999-2007) Vairai Vīķei-Freibergai – 85”, Mākslas zinātniecei, rakstniecei, politiķei Sandrai Kalnietei - 70, “Ir atkal laiks, kad sveces staro mājā… Ir atkal laiks, kad gaidām Ziemassvētkus – to svēto brīnumu, ko dziļi izjūt sirds un prāts”. Izvēlies savu Ziemassvētku dzejolīti!
Bejas bibliotēkas vēstures krātuvē pastāvīgās ekspozīcijas: “Jaunalūksnes pagasta vēsture līdz 1945. gadam”, “Jaunalūksnes pagasts pēckara periodā (1945.-1988.)”, “Nacionālo partizānu kustība Jaunalūksnes pagastā no 1945. gada līdz 1953. gadam”, “Bejas skolas vēsture 19.-21. gs.”, digitālā ekspozīcija “Latvijas Brīvības cīņas Alūksnes pusē”.

Jaunannas pagastā
4. decembrī 13.00 Jaunannas tautas namā Ziemassvētku apsveikumu gatavošanas darbnīca ar Leldi Gustu. Dalības maksa 2,00 EUR.
4., 11., un 18. decembrī 17.00 Jaunannas tautas nama Lielajā zālē galda spēļu vakari, projekta “Dzīvo vesels Alūksnes novadā” ietvaros.
5.-31. decembrī Jaunannas tautas nama Mazajā zālē Mālupes Saieta nama rokdarbu pulciņa “Annele” musturdeķu izstāde “Raibu raibā pasaulīte”.
9. decembrī 17.30 Jaunannas tautas namā Alūksnes Mūzikas skolas audzēkņu un pedagogu Ziemassvētku ieskaņu koncerts “Skaņu putenis Jaunannā”. Ieeja: brīva.
18. decembrī 11.00 Jaunannas tautas namā Ziemassvētku uzvedums Jaunannas un Kalncempju pagastu pirmsskolas vecuma bērniem “Meža iemītnieku svētku eglīte”.
21. decembrī 14.30 Jaunannas tautas namā Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskolas audzēkņu koncerts ”Ziemassvētku jampadracis”.
21. decembrī 16.00 Jaunannas tautas namā Ziemassvētku pasākums Jaunannas senioriem “Iededz gaismu savā sirdī” . Pieteikties līdz 17. decembrim pa tālruni 29495371 (Elita).
26. decembrī 11.00 Jaunannas tautas namā Ziemassvētku trīscīņa - galda spēļu turnīrs.
Naktī no 31. decembra uz 1. janvāri no 00.30 Jaunannas tautas namā Jaungada nakts BALLE ar Zinti Krakopu. Ieeja: 5,00 EUR. Galdiņus rezervēt līdz 29. decembrim pa tālruni 29495371.
Jaunannas bibliotēkā literatūras izstādes: “Mīlētā dzīve” – rakstniecei Zentai Mauriņai 125, “Es lauzu, tu lauzi, mēs lauzām. Viņi lūza” – mākslas zinātniecei, rakstniecei, politiķei Sandrai Kalnietei 70.

Jaunlaicenes pagastā
No 5. decembra Veclaicenes, Jaunlaicenes, Ziemera un Mārkalnes pagastos akcija pagasta iedzīvotājiem “Uzcel savu sniega vīru”. Uzcel, nofotografē un sūti mums! Tālrunis 26413370.
No 6. līdz 31. decembrim Jaunlaicenes bibliotēkā z/s “Auguļi” vaska sveču un citas produkcijas izstāde “Ziemassvētku gaidīšanas laiks!”.
7. decembrī 13.00 Jaunlaicenes bijušās skolas ēkā senioru kopas “Pūrs” ikmēneša tikšanās.
12. decembrī 18.00 Jaunlaicenes pagastā egles iedegšanas pasākums “Svētki nāca, svētki nāca, ko tie svētki atnesīs?”. Piedalās folkloras kopa “Putnis”, silta tēja, piparkūkas.
16. decembrī 16.00 Jaunlaicenes tautas namā kaimiņpagastu senioru satikšanās atpūtas pēcpusdienā “Vēl pirms Ziemassvētkiem”.
18. decembrī 13.00 Jaunlaicenes tautas namā Veclaicenes un Jaunlaicenes pagastu pirmsskolas vecuma bērnu Ziemassvētku pasākums ar sniega vīru un Ziemassvētku vecīti. Pieteikt bērna dalību pasākumā lūdzam pa tālruni 26468307.
Jaunlaicenes bibliotēkā literatūras izstādes: “Nevis šaubīties un vilcināties, bet rīkoties un uzdrīkstēties”/ Zentai Mauriņai – 125; “Ar balles kurpēm Sibīrijas sniegos”/ Sandrai Kalnietei – 70.
Jaunlaicenes muižas muzejā “Malēnieša pasaule”:
Pamatekspozīcijas:
“Jaunlaicenes muiža” – par Jaunlaicenes muižu un tās apbūvi, par Vidzemes muižu apsaimniekošanu un sadzīvi, par baronu fon Volfu dzimtu;
“Malēnieša pasaule” – par to, kas mēs esam, kādi mēs esam, kāda ir mūsu valoda un dzīves uztvere
Izstādes:
“Kā smuki esam, tā smuki esam” – par tērpu modi 20. gadsimtā;
Virtuālā izstāde “No Vaidavas līdz Melnupei” (https://www.jaunlaicenesmuzejs.lv/muizas) – par 12 Opekalna draudzes teritorijā ietilpstošajām muižām, par tām piederošajiem zemnieku ciemiem, mājām un lopu muižām
Pasākumi:
3., 10. un 17. decembrī 11.00 Ziemassvētku radošo darbnīcu cikla “Paša radīts brīnums” nodarbības. Dalības maksa skolēniem, pensionāriem 1,00 EUR, pārējiem 2,00 EUR. Pieteikšanās pa tālruni 29356277.
No 6. līdz 22. decembrim lielākas un mazākas grupas rūķi Kukū un Tutū aicina uz izzinošu, aktīvu, atraktīvu un radošu darbošanos Lielajā Ziemassvētku Borģelē “Diža meža pašā vidū”. Sīkāka informācija un pieteikšanās pa tālruni 29356277.

Kalncempju pagastā
Viktora Ķirpa Ates muzejā “Vidzemes lauku sēta” līdz 2023. gada 18. februārim mākslinieces Jevgēnijas Ķilupes darināto papjēmašē masku izstāde. Izstāde papildināta ar Alūksnes Mākslas skolas audzēkņu zīmējumiem, kas tapuši, iedvesmojoties no latviešu tradicionālajiem masku gājieniem.

Liepnas pagastā
17. decembrī 14.00 Liepnas tautas namā bērniem Ziemassvētku eglīte.
25. decembrī 19.00 Liepnas tautas namā Ziemassvētku pasākums ar vakara vadītāju, aktivitātēm, izdarībām un muzikālu grupu “Un atkal šovakar”. Iepriekšēja pieteikšanās, galdiņu rezervācija, vietu skaits ierobežots. Ieeja: 6,00 EUR.
Liepnas pagasta bibliotēkā literatūru popularizējoša izstāde un radošās darbnīcas “Ziemassvētkus gaidot” bērniem (12.-27.12.), literatūras izstāde “Sniegotais gadalaiks un tā svētki” pieaugušajiem (14.-30.12.).

Malienas pagastā
17. decembrī 14.00 Malienas tautas namā Ziemassvētku pasākums Malienas pagasta pirmsskolas vecuma bērniem “Svētku eglīte mežā”. Pasākuma laikā Malienas pagastā deklarētiem pirmsskolas vecuma bērniem būs iespēja saņem svētku saldumus.
23. decembrī 11.00 Malienas tautas namā Malienas pamatskolas Ziemassvētku koncerts “Eglītes”.
26. decembrī 13.00 Malienas tautas namā Malienas pagasta senioru un amatierkolektīvu Ziemassvētku pasākums “Kad zemi apmirdz Ziemassvētku zvaigznes”.
30. decembrī 22.00 Malienas tautas namā Vecgada balle. Spēlēs Juris Ķirsons no grupas “OTTO”. Ieeja: 5 EUR.

Mālupes pagastā
5. decembrī 18.00 Mālupes Saieta namā radošā nodarbība “Ziemassvētku dekoru veidošana”.
No 9. decembra Mālupes Saieta namā rokdarbu pulciņa “Annele” darbu izstāde “Šīs dažādās zeķes!”.
11. decembrī 12.00 Mālupes Saieta namā koncerts Adventa laikā “Klusi, balti sniegi sniga”. Koncertā piedalīsies mālupieši. Ieeja: brīva.
17. decembrī 11.00 Mālupes Saieta namā Ziemassvētku pasākums Mālupes pagasta pirmsskolas vecuma bērniem “Svētku eglīte mežā”. Pasākuma laikā Mālupes pagastā deklarētiem pirmsskolas vecuma bērniem būs iespēja saņem svētku saldumus.

Mārkalnes pagastā
No 5. decembra Veclaicenes, Jaunlaicenes, Ziemera un Mārkalnes pagastos akcija pagasta iedzīvotājiem “Uzcel savu sniega vīru”. Uzcel, nofotografē un sūti mums! Tālrunis 26413370.
10. decembrī 15.00 pie Mārkalnes bibliotēkas Āra lasītavas notiks rūķošanās. Aicinām līdzi ņemt rotājumu, lai kopīgi dekorētu rūķa eglīti.
13. decembrī 12.00 Mārkalnes tautas namā senioru ikmēneša tikšanās ar Lidiju Steberi.
13. decembrī 15.00 Mārkalnes tautas namā egles rotāšana “Jau gaisā virmo gaidas, tūlīt mums brīnums nāks”. Rotājumu darināšana, muzikāls sveiciens no senioru ansambļa “Akava”, egles rotāšana, silta tēja, piparkūkas.
Mārkalnes bibliotēkā jaunāko grāmatu izstāde “Grāmatu iepirkuma programma publiskajām bibliotēkām 2022”, grāmatu izstāde bērniem “Rūķu Ziemassvētku brīnums”.

Pededzes pagastā
5., 12., 19. decembrī Pededzes bibliotēkā sveču aizdegšana Adventes vainagā. Aizdedz pirmais bibliotēkas apmeklētājs.
10. decembrī 13.00 Pededzes tautas namā Alūksnes novada senioru atpūtas pēcpusdiena. Ieeja: 1,50 EUR.
16. un 17. decembrī Pededzē kopienas teātra iestudējums “Kāzas. Kогда-то”. Režisors Edgars Niklasons, horeogrāfs Jānis Putniņš, komponists Jēkabs Nīmanis, folkloriste - pētniece Ilga Vālodze-Ābele, Pededzes pagasta pareizticīgo iedzīvotāju tradicionālā kāzu rituāla konsultante Tatjana Steklova. Laiks un norises vieta tiks precizēti - sekojiet informācijai!
22. decembrī 11.00 Pededzes tautas namā eglīte bērniem.
30. decembrī 20.00 Pededzes tautas namā Jaungada balle. Muzicē grupa “Putukvass” un Vjačeslavs Bogdanovs. Ieeja: 2,50 EUR.
Pededzes bibliotēkā izstādes: “Andrejam Upītim 145”, “Zentai Mauriņai 125”, 5.-31. decembrī pededzietes Olgas Ivanovas rokdarbu izstāde.

Veclaicenes pagastā
4. decembrī 14.00 Veclaicenes tautas namā otrās Adventes koncerts “Gaidot svētkus”. Piedalās: Valmieras pagasta kultūras nama jauktais vokālais ansamblis “Dziesmotā senatne”, Valmieras senioru vīru koris “Baltie bērzi”, Alūksnes Kultūras centra senioru koris “Brūklenājs”, Inese Bebre, Raitis Lapacinskis.
No 5. decembra Veclaicenes, Jaunlaicenes, Ziemera un Mārkalnes pagastos akcija pagasta iedzīvotājiem “Uzcel savu sniega vīru”. Uzcel, nofotografē un sūti mums! Tālrunis 26413370.

Zeltiņu pagastā
10. decembrī 13.00 Zeltiņu pagasta pārvaldē sveču liešanas nodarbība “Sildies, Ukraina!”. Nodarbību vadīs decembra jubilāre Lilita Gāršniece. Lūgums līdzi ņemt šķēres, sveces un metāla bundžas.
Līdz 15. decembrim Zeltiņu tautas namā Edgara Mūrnieka foto izstāde “Mirklis laimes”.
No 15. decembra Zeltiņu tautas namā Aigas Mūrnieces gleznu izstāde “Bez robežām”.
17. decembrī 13.00-15.00 Ziemassvētku Rūķītis apciemos Zeltiņu pagastā deklarētos pirmsskolas vecuma bērnus. Lūgums bērnu vecākiem informēt, vai Rūķa apciemojums Jūsu mājās šajā datumā un laikā ir vēlams - zvaniet pa tālruni 29492284 līdz 12. decembrim.
22. decembrī 17.00 Zeltiņu ev. lut. baznīcā ar Ziemassvētku koncertu uzstāsies grupas “Lauku muzikanti” radošais kodols - Normunds Ķietis un Inita Āboliņa. Ieeja: ziedojumi.
24. decembrī 17.00 Zeltiņu ev. lut. baznīcā Ziemassvētku dievkalpojums.
25. decembrī 17.00 Zeltiņu tautas namā Ziemassvētku pasākums “Kad sniegpārslas smejas”. Uzstāsies Apes skanīgās balss īpašniece Ilze Kaktiņa, Zeltiņu dziedošo aktieru apvienība “Jautrie Podi” un drāmas kolektīvs “Kontakts” ar A. Veinberga joku lugu vienā garā cēlienā “Precību veikals”. No 19.00 pasākuma saviesīgā daļa pašdarbības kolektīvu dalībniekiem, uzņēmējiem un interešu grupām. Pieteikšanās un papildus info pa tālruni 29492284 līdz 20. decembrim.

Ziemera pagastā
No 5. decembra Veclaicenes, Jaunlaicenes, Ziemera un Mārkalnes pagastos akcija pagasta iedzīvotājiem “Uzcel savu sniega vīru”. Uzcel, nofotografē un sūti mums! Tālrunis 26413370.
8. un 15. decembrī 19.00 pie Māriņkalna tautas nama iedziedās eņģeļi “Lai katram miers un gaišums mājās, lai svētku svētums pāri klājas”.
18. decembrī 11.00 Māriņkalna tautas namā Ziemera un Mārkalnes pagastu pirmsskolas vecuma bērnu Ziemassvētku pasākums ar sniega vīru un Ziemassvētku vecīti. Pieteikt bērna dalību pasākumā lūdzam pa tālruni 29196101.
30. decembrī 22.00 Māriņkalna tautas namā Jaungada balle kopā ar grupu “Pipari”. Ieeja: 5,00 EUR. Galdiņu rezervācija līdz 28. decembrim pa tālruņiem 26468307 vai 29196101.
Māriņkalna bibliotēkā izstādes: “Advente - pārdomu un gaidīšanas laiks”, “Folkloristei, politiķei V. Vīķei-Freibergai – 85”, “Bērnu/jauniešu un Vecāku žūrija-2022”, “Manas dzīves daudzās pārmaiņas” - rakstniecei, politiķei S. Kalnietei – 70, “Ienes mājās Ziemassvētku noskaņu!”; bibliotekārā stunda skolēniem “Kā vakarēja senie latvieši”.

APKOPOJA: Evita APLOKA,
Alūksnes novada pašvaldības
Centrālās administrācijas sabiedrisko attiecību speciāliste

Skip to content