Kultūras pasākumu mēneša plāns

Kultūras, atpūtas un sporta pasākumi Alūksnes novadā

 

Atgādinām, ka kultūras, sporta un izklaides pasākumi notiek atbilstoši valstī attiecīgajā laikā noteiktajiem epidemioloģiskās drošības un pulcēšanās ierobežojumiem! 

Kultūras norises muzejos

 

Saskaņā ar Ministru kabineta 2020. gada 1. decembra lēmumu līdz 11. janvārim pagarinātajā ārkārtējās situācijas laikā muzeji un bibliotēkas tomēr darbu varēs turpināt kā līdz šim, strikti ievērojot visus epidemioloģiskās prasības.

Izstādes un ekspozīcijas muzejos drīkst apmeklēt individuāli vai vienas mājsaimniecības locekļi. Bibliotēkas drīkst klātienē izsniegt grāmatas līdzņemšanai.

Citas kultūrvietas līdz nākamā gada 11. janvārim apmeklētājiem būs slēgtas.

 Alūksnes muzejā

Mainīgās izstādes

  • Latvijas Floristu apvienības un EESTI FLORIST ziemas darbu izstāde “Spārni”. Izstāde aplūkojama no 24. novembra līdz 9. janvārim.
  • V. Blūma foto izstāde “Alūksne toreiz un tagad”. Izstādē Alūksnes vecmeistaru fotogrāfijās redzama Alūksne gan 20. gs. sākumā, gan Pirmās brīvvalsts laikā, savukārt alūksnietis fotogrāfs Vilnis Blūms uzlūko šīs vietas ar šodienas skatījumu. Izstādē vienuviet skatāmas pilsētas ainavas toreiz un šodien.
  • J. Medmana privātā mēbeļu kolekcijas izstāde “19. gs. muižkungu guļamistaba”. Izstādē apskatāmas 19.-20. gs. eklektikas un bīdermeijera stila interjera mēbeles.

 Tematiskā izstāde

Izstāde “No trimdas Latvijā – Austras Lindes 120 tautu meitu miniatūras”.

Izstādi veido 120 tautumeitu miniatūras etnogrāfiskajos latviešu tautas tērpos, kurus pagājušā gadsimta astoņdesmitajos un deviņdesmitajos gados darinājusi trimdā ASV dzīvojusi novadniece Austra Linde (dz. Ķauķis).

Pastāvīgās ekspozīcijas

  • Alūksnes vēsturiskā un arheoloģiskā ekspozīcija „Laikmetu mielasts”.

Vienotā vēstures un arheoloģijas ekspozīcija, kur pie lielā mielasta galda satiekas laika periodi no aizvēstures līdz Latvijas valsts neatkarības atjaunošanai.

  • Digitāla izstāde “100 vēsturiski mirkļi Alūksnē”.

Izstāde ļauj ieskatīties un saprast, kā vēsturiskās norises ietekmējušas un mainījušas pilsētas dzīvi un tēlu, vēstot par norisēm dažādās dzīves jomās laika posmā no 1918. līdz 2017. gadam.

  •  “Fītinghofu zelta dzīsla Alūksnē”.

Ekspozīcijas pamatā fotomateriāli un citas vizuālas un tekstuālas liecības par Fītinghofu dzimtu un tās devumu Alūksnei.

  • “Pa 7. Siguldas kājnieku pulka pēdām”.

Izstāde veltīta pulka dibināšanas simtajai gadadienai un tajā apskatāmas Alūksnes muzeja, Latvijas Kara muzeja, privātkolekcionāru, kā arī alūksniešu deponētās vēstures liecības par pulka dibināšanu, cīņām Latvijas Neatkarības karā un miera gadiem Alūksnē.

  • „Leo Kokle. Mākslinieka istaba”.

Izcila, tautā populāra un mīlēta gleznotāja un portretista piemiņai veltīta ekspozīcija, kurā apskatāmi mākslinieka darbi un personīgās lietas.

  • „Skulptūras un citi nesenās pagātnes liecinieki”.

Daudzveidīgu tēlniecības darbu ekspozīcija, kurā apskatāmi gan profesionālu tēlnieku, L. Līces un G. Grundbergas darbi, gan padomju gados neatzītu autoru darbi.

  • „Totalitārajā režīmā cietušo piemiņas istaba”.

Ekspozīcija veidota represiju atcerei un atspoguļo Alūksnes novada iedzīvotāju likteņgaitas Sibīrijā un Tālajos Austrumos. Tajā apskatāmi dokumenti, priekšmeti, fotogrāfijas un atmiņu stāsti.

 

Bejas bibliotēkas vēstures krātuvē

Pastāvīgās ekspozīcijas: Jaunalūksnes pagasta vēsture līdz 1945. gadam, Jaunalūksnes pagasts pēckara periodā (1945.-1988.), Nacionālo partizānu kustība Jaunalūksnes pagastā no 1945. līdz 1953. gadam, Bejas skolas vēsture 19.-21. gs., Dabas un vēstures objekti Jaunalūksnes pagastā. Apmeklējumus lūgums pieteikt pa tālruni 25664432, sekojot līdzi valstī noteiktajiem ierobežojumiem.

 

Jaunlaicenes muižas muzejā

Pamatekspozīcijas:

“Jaunlaicenes muiža”,

JAUNUMS - pamatekspozīcija “Malēnieša pasaule” – par to, kas mēs esam, kādi mēs esam, par mūsu valodu un dzīves uztveri”;

Izstādes:

“Noklusētā varonība. Latvijas Neatkarības karš 1918.-1920.”,

“Ja ikviens tik zemē sētu” – par ražas novākšanas un pārstrādes rīkiem un metodēm no 19.gs. līdz 20.gs. vidum, apmeklējot izstādi, iespējams izspēlēt spēli “Kas meklē, tas atrod”, pārbaudīt sevi “Maņu un sajūtu pasaulē”, uzzināt, kā dažādus rīkus sauc malēnieši un izmēģināt spēkus citās izglītojošās spēlēs,

Izstāde ārpus muzeja: pastaiga Jaunlaicenes muižas parka teritorijā, kur izvietoti 10 informatīvie stendi, kas stāsta par Jaunlaicenes muižas apbūvi.

Muzeja interneta mājas lapā www.jaunlaicenesmuzejs.lv var iepazīties ar informāciju par Opekalna draudzes teritoriju un muižām, kas ietilpa draudzē.

 

Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā

Līdz 9. janvārim izstādes “Stāv dzirnas zaļā ielejā” un “Kalncempji caur fotoobjektīvu”.

 

Zeltiņu vēstures krātuvē

Pastāvīgās ekspozīcijas: “Ziemeļu zvaigzne” (veltīta Edgaram Liepiņam), “Nesenā pagātne”, “Novadnieku istaba”, “Mana skola Zeltiņos”, fotostāsts “Gadsimtu vējos šūpojoties”.

 

SAGATAVOJA: Evita APLOKA,
Alūksnes novada pašvaldības
sabiedrisko attiecību speciāliste

Skip to content