Kultūras pasākumu mēneša plāns

Kultūras un atpūtas pasākumi Alūksnes novadā maijā

 

Alūksnē
30. aprīlī Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas sporta zālē Alūksnes novada atklātais čempionāts basketbolā vīriešiem. Spēles no 12.00.
1. maijā Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas sporta zālē Alūksnes novada atklātais čempionāts basketbolā vīriešiem. Spēles no 11.00.
4. maijā Pilssalas stadionā Alūksnes novada čempionāts minifutbolā.
5. maijā Tempļa kalnā pie skatu torņa parku skriešanas seriāls “Alūksnes pavasaris 2022”. Starts no pulksten 17.30 līdz 19.30, finišu slēdz pulksten 20.00.
7. maijā Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas sporta zālē Alūksnes novada atklātais čempionāts basketbolā vīriešiem. Spēles no 10.00.
8. maijā Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas sporta zālē Alūksnes novada atklātais čempionāts basketbolā vīriešiem. Pusfināla spēles no 13.00.
14. maijā Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas sporta zālē Alūksnes novada atklātais čempionāts basketbolā sievietēm. Spēles no 11.00.
15. maijā Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas sporta zālē Alūksnes novada atklātais čempionāts basketbolā sievietēm. Spēles, t.sk. pusfināli un spēles par godalgotām vietām no 10.00.
19. maijā Muižas parkā pie Eola tempļa parku skriešanas seriāls “Alūksnes pavasaris 2022”. Starts no pulksten 17.30 līdz 19.30, finišu slēdz pulksten 20.00.
21. maijā Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas sporta zālē Alūksnes novada atklātais čempionāts basketbolā vīriešiem. Spēles par godalgotajām vietām no 14.00.
22. maijā Mežiniekos VIVUS MTB riteņbraukšanas sacensību 2. posms.
26. maijā Jāņkalniņā parku skriešanas seriāls “Alūksnes pavasaris 2022”. Starts no pulksten 17.30 līdz 19.30, finišu slēdz pulksten 20.00.
28. maijā Pilssalas stadionā vieglatlētikas sacensības “Alūksnes kausi”.
28. un 29. maijā Alūksnes ezerā Latvijas čempionāta posms spiningošanā no laivām.
29. maijā Helēnas un Alsviķu ielas krustojumā pie piemiņas vietas akmens visas dienas garumā aicinām nolikt ziedus un iedegt sveces par godu Alūksnes atbrīvošanas 103. gadadienai.

“MARIENBURGAS Astotais brālis” Alūksnes Pilssalā
Gaismas un skaņas piedzīvojums no viduslaiku Alūksnes. Muzikālā teiksma klausītājam stāsta par to, ka astotais pils tornis atceras itin visu kopš Marienburgas pils dzimšanas, tā vēstī par pašu galveno – vēlmi un tiesībām būt patiesiem un par mīlestību, kas nekad nebeidzas. Īpašu atmosfēru skaņas piedzīvojumam piešķir arī torņa arhitektūra un iekšējā vide – akmens mūra sienas, kuru primārais uzdevums ir pasargāt, bet ne sniegt komfortu. Piedāvājums, darba laiki - www.visitaluksne.lv.

Alūksnes Bānīša stacijā
Unikālā šaursliežu dzelzceļa interaktīvais stāsts. Multimediālā ekspozīcija “Alūksnes Bānīša stacija”, kas ierīkota vēsturiskajā Alūksnes dzelzceļa stacijas bagāžas šķūnī, ļauj doties virtuālā un mūsdienīgā ceļojumā un atklāt vienīgā regulāri kursējošā šaursliežu vilciena Baltijā jeb Bānīša stāstu dzīvesstāstos un laikmetu ainās, fotogrāfijās un videosižetos. Piedāvājums, darba laiki – www.visitaluksne.lv.

Alūksnes Kultūras centrā
4. maijā 14.00 Alūksnes Kultūras centrā svinēsim kopā Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu! Alūksnes novada pašvaldības apbalvojumu “Pagodinājums” un “Zelta bite” pasniegšana. Muzicēs Kristīne Zadovska, Jānis Lūsēns, Jānis Lūsēns juniors un Evija Mundeciema. Pasākumu vadīs Anta Aizupe. Ieeja: bez maksas.
7. maijā 16.00 Alūksnes Kultūras centrā Alūksnes Bērnu un jauniešu centra deju kolektīvu “ENKU - DRENKU” koncerts “Bučas māmiņai”. Ieeja: bez maksas.
14. maijā 22.00 Alūksnes Kultūras centra Mazajā zālē balle kopā ar Jāni Krūmiņu no grupas “Apvedceļš” un DJ LUSTIX. Ieeja: 5,00 EUR. Biļetes jau pārdošanā. Galdiņu rezervācija pa tālruni 27334489.
16. maijā 13.00 Alūksnes Kultūras centrā VSIA “Latvijas Koncerti” koncertuzvedums bērniem “Varde par solisti”. Ieeja: 6,00 EUR. Biļetes jau pārdošanā.
18. maijā 18.00 Alūksnes Kultūras centrā Alūksnes novada izglītības iestāžu mūzikas kolektīvu un jaunās mūziķes BŪŪ (Ilze Fārte) koncerts “Atrodu sevi dziedot”. Ieeja: bez maksas.
19. maijā 19.00 Alūksnes Kultūras centrā Latvijas Radio kora koncerts “Atceroties un svinot. Mārtiņš Brauns”. Ieeja: 11,00 un 15,00 EUR.
20. maijā 20.00 Alūksnes Kultūras centrā Alūksnes un Gulbenes novadu deju kolektīvu skate. Ieeja: bez maksas.

Alūksnes muzejā
Ekspozīcijas un izstādes:
• Izstādē “Novadnieki iedvesmo” aplūkojamas novadnieku, glezniecības vecmeistaru gleznas no muzeja krājuma.
• No 14. maija Tautas lietišķās mākslas studijas “Kalme” darbu izstāde (vasaras sezonas izstāžu zālē “Tornītis”).
• Arheoloģijas ekspozīcija “Livonijas ordeņa pils Alūksnē (Marienburgā). Zemē apraktā sāls”. Ekspozīcija ļaus ieskatīties laikā, kad Livonijas ordeņa pils Alūksnē bija nozīmīgs pierobežas aizsargpostenis un šī reģiona lielākā sāls krātuve, kā arī vēstīs par dažādu varu, sabiedrības slāņu un kultūru mijiedarbību un līdzāspastāvēšanu, akcentējot vietējo iedzīvotāju lomu iekarotāju politikā.
• Multimediāla ekspozīcija “Helēnas dziedājums”. Jaundarbs “Helēnas dziedājums” ir Alūksnes muižas pēdējās mantinieces - baroneses Helēnas, vēstījums par baronu Fītinghofu dzimtu un viņu atstāto mantojumu Alūksnē. Ekspozīcija skatāma restaurētajā Alūksnes Jaunās pils Klavieru istabā.
• Alūksnes pastāvīgā vēstures ekspozīcija “Laikmetu mielasts”. Pie lielā mielasta galda satiekas seši nozīmīgi Alūksnes, Latvijas un pasaules vēstures laika posmi: Alūksnes senvēsture, viduslaiki un jaunie laiki (13.-18. gs.), muižas laiki (18.gs.-1918. g.), Latvijas Republikas laiks (1918.-1940. g.), okupācijas laiks (1940.-1991. g.), Atmoda (1986.-1991. g.) un Latvijas Republikas laiks (1991. g. – mūsdienas).
• “Fītinghofu zelta dzīsla Alūksnē”. Ekspozīcijas pamatā fotomateriāli un citas vizuālas un tekstuālas liecības par Fītinghofu dzimtu un tās devumu Alūksnei.
• “No trimdas Latvijā – Austras Lindes 120 tautu meitu miniatūras”. Izstādi veido 120 tautumeitu miniatūras etnogrāfiskajos latviešu tautas tērpos, kurus pagājušā gadsimta 80. un 90. gados darinājusi trimdā ASV dzīvojusi novadniece Austra Linde (dz. Ķauķis).
• “Leo Kokle. Mākslinieka istaba”. Izcila, tautā populāra un mīlēta gleznotāja un portretista piemiņai veltīta ekspozīcija, kurā apskatāmi mākslinieka darbi un personīgās lietas.
• Privātkolekcionāra izstāde “19. gs. muižkunga guļamistaba”. Guļamistabas iekārtojums veidots no 19.-20. gs. interjera mēbelēm eklektikas stilā, kas sevī apvieno dažādu stilu un laikmetu sajaukumu, un bīdermeijera stilā, kas ir vienkāršota interpretācija ampīra stilam, kur tiek izcelts koksnes dabīgais skaistums, izturība, praktiskums un ērtība.
• “Totalitārajā režīmā cietušo piemiņas istaba”. Ekspozīcija veidota represiju atcerei un atspoguļo Alūksnes novada iedzīvotāju likteņgaitas Sibīrijā un Tālajos Austrumos. Tajā apskatāmi dokumenti, priekšmeti, fotogrāfijas un atmiņu stāsti.
• “Skulptūras un citi nesenās pagātnes liecinieki”. Daudzveidīgu tēlniecības darbu ekspozīcija, kurā apskatāmi gan profesionālu tēlnieku, L. Līces un G. Grundbergas darbi, gan padomju gados neatzītu autoru darbi.
• V. Blūma foto izstāde “Alūksne toreiz un tagad”. Izstādē Alūksnes vecmeistaru fotogrāfijās redzama Alūksne gan 20. gs. sākumā, gan Pirmās brīvvalsts laikā, savukārt alūksnietis fotogrāfs Vilnis Blūms uzlūko šīs vietas ar šodienas skatījumu. Izstādē vienuviet skatāmas pilsētas ainavas toreiz un šodien.
• “100 vēsturiski mirkļi Alūksnē”. Izstāde ļauj ieskatīties un saprast, kā vēsturiskās norises ietekmējušas un mainījušas pilsētas dzīvi un tēlu, vēstot par norisēm dažādās dzīves jomās laika posmā no 1918. līdz 2017. gadam.

Izglītojošās nodarbības
• Līdz 27. maijam izglītojoša ekskursija “Novadnieki iedvesmo”. Bērni izstādē “Novadnieki iedvesmo” aplūkos Alūksnes novada mākslinieku, vecmeistaru darbus un ar uzdevumu palīdzību izzina mākslinieku dzīvesstāstus.
• Muzejpedagoģiskā programma “Laika spēle”. Bērni izzinās Livonijas ordeņa pils vēsturi, iepazīsies ar arheoloģiskajos izrakumos atrastajām senlietām ekspozīcijā “Livonijas ordeņa pils Alūksnē (Marienburgā). Zemē apraktā sāls”. Praktiski darbojoties, izzinās viduslaiku spēles.
• Izglītojoša ekskursija “Pērle ezera krastā”. Ekskursijas laikā skolēni iepazīs baronu Fītinghofu dzimtas vēsturi ekspozīcijā “Fītinghofu zelta dzīsla Alūksnē”, izzinās Alūksnes Jaunās pils vēsturi, arhitektūru, restaurāciju, aplūkos restaurētos mūzikas salonus un multimediālo ekspozīciju “Helēnas dziedājums”.
• Funktierēšanas spēle pa Alūksni “Mazatklātā Alūksne” (Actionbound aplikācijā). Skolēni pastaigas laikā pa Alūksni, sekojot norādēm aplikācijā un pildot uzdevumus, iepazīst pilsētvidi un Alūksne ēku stāstus.
• Funktierēšanas spēles pa Alūksni “Mazatklātā Alūksne 2” (Actionbound aplikācijā). Skolēni pastaigas laikā pa vēsturiskajām Alūksnes muižas robežām, sekojot norādēm aplikācijā un pildot uzdevumus, iepazīst pilsētvidi un Alūksnes ēku stāstus.
* Uz izglītojošām nodarbībām pieteikties pa tālruni 64381321, 25665538. Dalības maksa skolēniem 1,00 EUR.

Pasākumi
14. maijā – MUZEJU NAKTS:
17.30 Arheoloģijas ekspozīcijas “Livonijas ordeņa pils Alūksnē (Marienburgā). Zemē apraktā sāls” prezentācijas pasākums (2. stāvā);
19.00-20.00 Atklājot akciju “Apceļo Latvijas pilis un muižas 2022”, pils mūzikas salonos muzicēs Alūksnes Mūzikas skolas audzēkņi;
19.00-21.00 Dažādas viduslaiku galda un veiklības spēles (aktivitātes muzeja pagalmā);
19.00-24.00 Muzeja izstāžu un ekspozīciju apmeklējums. Aktivitāte “Muzeja detektīvs” – uzdevumi ar dažādiem pavedieniem.

Alūksnes pilsētas bibliotēkā
Literatūras izstādes:
02.-31.05. “Sirsnīgākie pavasara svētki – Mātes diena” (abonementā);
02.-31.05. “Iepazīt ukraiņu literatūru un kultūru” (lasītavā);
02.-31.05. “Maijs – zaļo grāmatu mēnesis” (bērnu literatūras nodaļā);
02.-08.05. “Mātes diena ir saulītei rada, Mātes diena ir bērnības stāsts…” (bērnu literatūras nodaļā).

Pasākumi, izstādes:
02.-31.05. Mākslinieces Ineses Sedlenieces izstāde “Skices. Modes zīmējums”.
02.-10.05. Zīmējumu konkurss bērniem un jauniešiem “Vienoti Eiropā!” (konkursa nolikums www.albibl.lv).
06.05. plkst. 13.00 tikšanās ar grāmatas “Lasītāja” autori Džeinu Šteinbergu (jauniešiem) VKKF projekta “Rakstnieks + grāmata + lasītājs = lasītprieks-2” ietvaros.
09.-31.05. Sintijas Griškas pašdarināto rotaļlietu izstāde “Minces un draugi” (bērnu literatūras nodaļā).
20.05. plkst. 12.00 tikšanās ar dzejnieci grāmatas “Mammas dzejoļi” autori Ēriku Bērziņu (jaunākā skolas vecuma bērniem) VKKF projekta “Rakstnieks + grāmata + lasītājs = lasītprieks-2” ietvaros.
30.05. Jauno grāmatu diena (abonementā).
Literatūras apskats “Vēsturisko grāmatu sērija “Mēs. Latvija. XX gadsimts” (klātienē vai tiešsaistē - pieteikties un vēlamo datumu saskaņot pa tālruni 25664421);
Literatūras apskats “Sērija par latviešu rakstniekiem “Es esmu…”” (klātienē vai tiešsaistē - pieteikties un vēlamo datumu saskaņot pa tālruni 25664421);
Literatūras apskats “Rakstniecei Skaidrītei Kaldupei - 100. Ceļojums literāro pasaku zemē” (klātienē vai tiešsaistē - pieteikties un vēlamo datumu saskaņot pa tālruni 25664421).

Alsviķu pagastā
4. maijā 12.00 Alsviķu kultūras namā Baltā galdauta svētki – tautas mākslas kolektīvu koncertstāsts “Manas mājas…” un sarunas pie tējas tases. Piedalās: amatierteātra “Aplis” dalībnieces un sieviešu vokālais ansamblis “Canticum”. Ieeja: bez maksas.
Līdz 5. maijam Alsviķu kultūras nama mazajā zālē apskatāma zeltinietes Aijas Prancānes darbu izstāde (šūtas un pītas lietas no interesantiem materiāliem) un Māra Salmiņa gleznu izstāde.
5., 12., 19., 26. maijā 10.00 Alsviķu bibliotēkā Strautiņos datorapmācības senioriem.
11., 18., 25. maijā 9.00 Alsviķu bibliotēkā senioru grupas “Par prieku sev un citiem” tikšanās.
27. maijā 18.00 Alsviķu kultūras namā video meistara Viļņa Blūma radošo darbu vakars “Paliekam kadrā!”. Ieeja: bez maksas. (PĀRCELTS)
1. jūnijā senioru kopas “Noskaņa” dalībnieku ikmēneša tikšanās – pilsētas jaunāko objektu apskate.
4. jūnijā 22.00 Alsviķu vasaras brīvdabas estrādē Vasarsvētku zaļumballe ar grupu “ROLISE”, pauzēs DJ. Ieeja: 3,00 EUR.
Alsviķu bibliotēkā literatūras izstādes: “Vai tu zini, kā tas ir, kad pēkšņi paveras sprauga, pa kuru tu vari iesprukt citā pasaulē?” - rakstniekiem Alfredam Dziļumam - 115, Irmai Grebzdei - 110; tematiskās izstādes: “Nekas uz šīs zemes nav vienāds, ne upe, ne jūra, ne krasts. Katram mirklim, stundai un dienai piemīt kas savs un neparasts” - Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas diena; “Paliec jauna, tikpat skaista paliec, Tādai sirdij lemts nav novecot, Kura, dāsni labestību dalot, Saules mirkli katram dāvāt prot....” - Mātes diena - Starptautiskā ģimenes diena; Eiropas diena; Bērnu žūrijas noslēgums Alsviķu bibliotēkā Strautiņos un Alsviķos (laiks tiks precizēts).

Annas pagastā
Annas bibliotēkā izstādes “Zem sārtās saulrieta debess…”, rakstniekam Alfredam Dziļumam – 115; “Es piederu pie tiem, kuri savus darbus “neplāno” un nepārraksta…”, rakstniecei Irmai Grebzdei – 110.

Ilzenes pagastā
7. maijā 12.00 SKIM centrā “Dailes” izstādes “Ilzenes viensētas četros gadalaikos” atklāšana. Organizē biedrība “ILZENES ATTĪSTĪBAI”, atbalsta “Alūksnes un Apes novada fonds”, Ilzenes pagasta pārvalde.
27. maijā 21.00 SKIM centrā “Dailes” atpūtas vakars - balle ar grupu “Bruģis”. Lūgums galdiņu rezervēt līdz 24. maijam pa tālruni 29140752 (Nora). Ieeja: 6,00 EUR.

Jaunalūksnes pagastā
14. maijā no 14.00 līdz 17.00 Bejas bibliotēkā Muzeju nakts “Daba dziedē, daba veldzē” kopā ar “Dabas Enerģijas” feju Lidiju Steberi – “Pasmaržo. Pagaršo. Baudi.” Atvērto durvju diena vēstures krātuvē.
21. maijā 18.00 Kolberģa tautas namā jauktā kora “Ezerlāse” 10 gadu jubilejas koncerts “Ezerlāses stāsts”. Ieeja 2,00 EUR.
21. maijā 21.00 Kolberģa tautas namā uz balli aicina grupa “Virāža” - Normunds un Arnis. Ieeja: 3,00 EUR. Iespēja iepriekš rezervēt galdiņu, lai balle gardāka (tālrunis 25524885).
25. maijā 12.00 Bejas bibliotēkas lasītāju klubiņā pasākums “Mazliet par vēsturisko. Muzeju dienai veltīts pasākums”.
26. maijā 16.00 Kolberģa tautas namā Leļļu teātris TIMS ar koncertprogrammu “Šreks un Ēzelītis dejā lec”. Ieeja 2,00 EUR.
Bejas bibliotēkā literatūras un tematiskās izstādes: “Rakstnieks ar cietām rokām”/ rakstniekam Alfredam Dziļumam – 115, “Mums ticis viszilākais ezers, Un rudākais rudzu lauks, Visbaltākā bērzu birze, Vismelnākais rupjmaizes klaips” /L. Vāczemnieks/, “Dieva dārzā daudz ir ziedu, Pacel acis - visi mirdz, Tomēr skaistākais no visiem Mātes siltā, mīļā sirds”.
Bejas vēstures krātuvē patstāvīgās ekspozīcijas: “Jaunalūksnes pagasta vēsture līdz 1945. gadam”; “Jaunalūksnes pagasts pēckara periodā (1945.-1988.)”, “Nacionālo partizānu kustība Jaunalūksnes pagastā no 1945. gada līdz 1953. gadam”, “Bejas skolas vēsture 19.-21. gs.”; digitālā ekspozīcija “Latvijas Brīvības cīņas Alūksnes pusē”; dabas un vēstures objekti Jaunalūksnes pagastā.

Jaunannas pagastā
8. maijā 13.00 Jaunannas tautas namā Mātes dienas koncerts ar Jaunannas bērnu vokālo ansambļu, bērnu teātra “EJam!” un muzikālās Krevicu ģimenes piedalīšanos.
10. maijā 12.30 Jaunannas tautas namā dejošanas stunda kustību priekam kopā ar Ingūnu Dovgāni, senioru projekta “Par ziediem un taureņiem sniegā” ietvaros.
22. maijā 11.00 Jaunannas tautas namā Bērnu rīts. Radošā meistarklase ar Madaru.
25. maijā 15.00 Jaunannas tautas namā Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskolas mācību gada noslēguma koncerts.
No 8. maija Jaunannas tautas nama Mazajā zālē Elitas Agitas Janikas rokdarbu izstāde.

Jaunlaicenes pagastā
No 4. līdz 7. maijam Jaunlaicenes estrādē izstāde “4. maijs - Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas diena”.
14. maijā 19.00 Jaunlaicenes muižas muzejā Muzeju nakts pasākums “Viens, divi, trīs, un tu esi brīvs”.
Jaunlaicenes muižas muzejā:
izglītojošas nodarbības dažādu vecumu un interešu grupām: izglītojošo nodarbību aprakstus skatīt www.jaunlaicenesmuzejs.lv;
pamatekspozīcijas:
“Jaunlaicenes muiža” – par Jaunlaicenes muižu un tās apbūvi, par Vidzemes muižu apsaimniekošanu un sadzīvi, par baronu fon Volfu dzimtu,
“Malēnieša pasaule” – par to, kas mēs esam, kādi mēs esam, kāda ir mūsu valoda un dzīves uztvere;
izstādes:
No 14. maija “Kā smuki esam, tā smuki esam” – par tērpu modi 20. gadsimtā,
“Noklusētā varonība. Latvijas Neatkarības karš 1918.-1920.” – par Latvijas Neatkarības kara norisi, par Ziemeļlatvijas armijas sākumu un kaujām par Ziemeļvidzemes atbrīvošanu virzienā no Apes uz Alūksni;
Virtuālā izstāde “No Vaidavas līdz Melnupei” (www.jaunlaicenesmuzejs.lv/muizas) – par 12 Opekalna draudzes teritorijā ietilpstošajām muižām, par tām piederošajiem zemnieku ciemiem, mājām un lopu muižām.
Jaunlaicenes bibliotēkā literatūras izstādes “Tavi vārdi – silti vārdi”/ Mātes dienai “Ziedi, mana vasara” / Irmai Grebzdei – 110; “Atjaunota, nevis no jauna dibināta”/ Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas diena.

Kalncempju pagastā
No 10. maija līdz 4. jūnijam Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā Beļavas tautas nama mākslas studijas “Krāsu prieks” izstāde “Kurš kuram draugs”.
10. maijā 12.30 Jaunannas tautas namā senioru kopīgā projekta “Par ziediem un taureņiem sniegā” aktivitāte - dejošanas stunda kustību priekam ar I. Dovgāni. Pieteikties transportam līdz 9. maijam pagasta pārvaldē pa tālruni 26447102.
14. maijā no 19.00 līdz 23.00 Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā Muzeju nakts:
• Ekspozīcija “Vidzemes lauku sēta” atvērta apskatei,
• Foto orientēšanās lauku sētā,
• Izstāde “Kurš kuram draugs”,
• Beļavas tautas nama mākslas studijas “Krāsu prieks” radošā darbnīca “Krāsainie draugi”,
• Natālijas Kaktiņas vaska sveču darbnīca (dalības maksa – 1,50 EUR),
• Mākslinieces Rudītes Liepiņas radošā darbnīca,
• Spēles - Domino, “Desas” un Jenga - brīvā dabā,
• Atvērto durvju diena krātuvē.
28. maijā 18.00 Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā Latvijas Nacionālā teātra aktiera Jura Hirša koncertprogramma. Ieeja: 4,00 EUR. Vietu skaits ierobežots. Pieteikšanās pa tālruni 26563597 vai e-pastu atesmuzejs@aluksne.lv.

Liepnas pagastā
Līdz 8. maijam Liepnas tautas namā skatāma rokdarbu pulciņa izstāde “Valdziņš pie valdziņa”.
8. maijā 15.00 pie Liepnas tautas nama Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas un Mātes dienai veltīts koncerts. Piedalās deju kolektīvi no Balvu novada un Liepnas tautas nama amatiermākslas kolektīvi.
28. maijā 14.00 Liepnas brīvdabas estrādē “Saidupīte” Liepnas, Mālupes, Pededzes, Malienas, Alūksnes senioru tikšanās pēcpusdiena “Satiksimies ievziedos!”. Muzicē kapela “Blāzma” no Žīguriem. Pulksten 21.00 diskoballīte.
Liepnas pagasta bibliotēkā literatūras izstāde “Ir tikai viena Latvija, un citas nav nekur. Tā nāk no senču zemes dzīlēm un debesīm, kas kopā tur” /A. Eglītis/ 25.04.- 7.05.; Mātes dienai veltīta literatūras izstāde “Ai, māte ziedošā, spēcīgā, draiskā, no tevis plaukst mūži un paaudzēs raisās, no tevis mums spārni kā cīruļiem gaisos” /L. Brīdaka/ 2.05.- 19.05.

Malienas pagastā
27. maijā 13.00 Malienas tautas namā Malienas pamatskolas skolēnu mācību gada noslēguma koncerts.
Malienas bibliotēkā literatūras izstādes: “Maza mana tēvuzeme...”, “Saulīt silta, māmiņ jauka...”, jubilejas rakstniekiem - Alfrēdam Dziļumam, Irmai Grebzdei; radošās darbnīcas: “Apsveikums māmiņai”.
4. jūnijā 19.00 Malienas tautas namā amatierteātra “Pakāpiens” pirmizrāde “Šurpu, turpu”.
4. jūnijā 21.00 Malienas tautas namā balle. Galdiņu rezervācija pa tālruni 25660081. Ieeja: 4,00 EUR.

Mālupes pagastā
11. maijā 18.00 Mālupes Saieta namā meistarklase “Pirkstaiņu tamborēšana”.
21. maijā 19.00 Mālupes brīvdabas estrādē koncerts “Skaisti dziedi, lakstīgala!”. Koncertā piedalās amatiermākslas kolektīvi. Pulksten 21.30 zaļumballe kopā ar grupu “OTTO”.
25. maijā 18.00 Mālupes Saieta namā rokdarbu pulciņa “Annele” darbu izstādes atklāšana.
Mālupes bibliotēkā literatūras izstādes: “Rakstnieks ar cietām rokām” - rakstniekam Alfredam Dziļumam – 115, “Ar atmestu galvu un smaidu lūpās” - angļu rakstniecei Dafnei di Morjē – 115, “Ar saknēm, ar darbiem, ar domām dzimtenē” - rakstniecei Irmai Grebzdei – 110; tematiskā izstāde: “Latvija manas mājas” - 4. maijā Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas diena, “Māmiņ, mīļo māmuķīt…” - 8. maijā Mātes diena, “Latvijas dabā šajā gada godā celtie”.

Mārkalnes pagastā
5. maijā 17.00 Mārkalnes tautas namā Mātes dienai veltīts Alūksnes Mūzikas skolas audzēkņu un skolotāju koncerts un Beļavas tautas nama mākslas studijas “Krāsu prieks” gleznu izstādes atklāšana.
14. maijā no 20.00 līdz 23.00 Muzeju nakts aktivitātes: vēstures istabas ekspozīcija Mārkalnes pagasta bibliotēkā, A. Ievednieces prezentācija par pagasta vēsturi, Actionbound spēle “Vēsturei pa pēdām”.
Mārkalnes pagasta bibliotēkā literatūras izstāde “Es savai māmiņai…”.

Pededzes pagastā
3. maijā Pededzes bibliotēkā Baltā galdauta svētki.
14. maijā 19.30 Pededzes tautas namā Flamenko vakars “Impulso flamenco” ar flamenko dejas studiju “Uno Dos Tres” (Daugavpils). Ieeja: 2,50 EUR. Līdzi var ņemt groziņu.
19. maijā 10.00 Pededzes tautas namā rokdarbu pamatu apgūšana “Darbnīca dvēselei”.
26., 27. maijā 11.00 Pededzes tautas namā vēstures un novadpētniecības pasākums.
Pededzes tautas namā:
• Pamatekspozīcija “Pededzes senā sadzīve” (apskatāma, piesakot pa tālruni 29176039),
• Tematiska pasākuma “Lellīšu tīšana” apmeklējums,
• Īpašais piedāvājums kāzām pēc Pededzes pagasta pareizticīgo iedzīvotāju kāzu rituāla tradīcijām, kuras iereģistrētas Latvijas Nacionālā nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā,
• Speciālais piedāvājums kāzām, vecpuišu/ vecmeitu ballītēm;
• Vēl piedāvājumā: latviešu pasaku takas apmeklēšana, vizināšanās zirga pajūgā, Pededzes pankūku nogaršošana, pareizticīgo baznīcas apmeklējums.
Pededzes bibliotēkā 2.-10. maijā Mātes dienai veltīta izstāde “Māt…”; Skaļās lasīšanas sacensība 5. klašu skolēniem un iepazīšanās ar 2022. gada “Bērnu, jauniešu un vecāku” žūrijas grāmatu kolekciju.

Veclaicenes pagastā
7. maijā 16.00 Veclaicenes tautas namā Ilzes Šaicānes gleznu izstādes “Saules kleitā tērpusies” atklāšana kopā ar Veclaicenes ansambļiem.
14. maijā Veclaicenes vēstures krātuves organizēts tematisks pārgājiens “Ciemos pie ciemiem”. Apceļosim vēsturiskos skrajciemus abpus Rīgas-Pleskavas šosejai pie Bārdaskroga. Sākums 10.00 Kornetos. Plānotais pārgājiena garums 12 kilometri, ko veiksim ar kājām, pārsvarā ejot pa meža ceļiem un laukiem. Sīkāka informācija un iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni 29347398 (Maija).
28. maijā Veclaicenes pagastā pasākums “Dabas un mūzikas glezna Veclaicenē”:
• No 20.00 līdz 21.00 Dabas un mūzikas baudīšana, pastaigājoties pa Drusku pilskalna dabas taku
Sandis Krūmiņš (saksofons)/Andris Mičulis (ģitāra, balss)
Ilze Ērmane (klavieres/balss)/Zigmārs Krūmiņš (trompete)
• No 21.20 Sadziedāšanās un sasaukšanās pusstunda ar Apes jauktā kora grupu un Veclaicenes sieviešu un vīru vokālo ansambli Santas Sāres pavadībā pie Veclaicenes tautas nama
• 21.50 Mūzikas un krāsu sintēze, sagaidot saulrietu pie Dzērves ezera, kopā ar Ingu Ulmani un Aigaru Voitišķi. Ieejas maksa: 2,00 EUR.
• Vietējo mājražotāju z/s “Saltupji” un z/s “Auguļi” kafejnīca
• Foto stūrītis Kornetu skatu tornī
• Ilzes Šaicānes gleznu izstāde “Saules kleitā tērpusies” Veclaicenes tautas namā.
1. jūnijā 14.00 Veclaicenes tautas namā pensionāru pasākums “Ar taureņu vieglumu pretī vasarai...”.

Zeltiņu pagastā
4. maijā 15.00 Zeltiņu tautas namā Ainara Bumbiera koncerts “Lai Latvija zied”. Ieeja: 3 EUR, biļetes pārdošanā no 25. aprīļa (saziņa pa tālruni 29492284).
14. maijā 13.00 Zeltiņu tautas namā Gulbenes vīru ansambļa “Namejs” koncerts “Sievietes skaistums vīrieša acīs”. Ieeja: 2,50 EUR.
14. maijā 14.00 Zeltiņu vēstures krātuvē tērpu un foto izstādes “Mode un stils Zeltiņos” atklāšana (šuvējas Veltas Balodes darbi un atmiņu stāsti viņas 90 gadu jubilejā).
Maija jubilāru dāvanas – 16. maijā 18.00 Zeltiņu tautas namā Andreja Caukas - aktiera, skolotāja un sporta entuziasta devums Zeltiņiem (izrāde videoversijā, foto un Andreja stāstījums). No 12. maija Zeltiņu tautas namā 80. gadu dīdžeja, fotogrāfa Jura Meleča vaļasprieku izstāde - fotogrāfijas, kolekcijas, atmiņu stāsti.
28. maijā Ilgvara Laivas nekustamajā īpašumā “Lejnieki” Zeltiņu pagasta atklātā krosa skriešanas seriāla pasākums ikvienam “Mizojam, ka prieks”, 1. posms “Kaimiņu būšana”. Reģistrēšanās no pulksten 10.00 līdz 10.45, no plkst. 10.45 līdz 11.00 sacensību atklāšana un starta vingrošana dalībniekiem un līdzjutējiem. Starts pulksten 11.00.
Zeltiņu tautas namā Mālupes rokdarbu pulciņa “Annele” musturdeķu izstāde “Raibu raibā pasaulīte”.
Zeltiņu bibliotēkā literatūras izstādes: “Es esmu Latvija” (Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā), “Tavas rokas vēju glāsta, tavas rokas sauli nes, nav par tavām rokām labām mīļākas uz pasaules” (Mātes dienā), “Alfrēdam Dziļumam - 115”.
Zeltiņu vēstures krātuvē: pastāvīgās ekspozīcijas “Ziemeļu zvaigzne” (veltījums novadniekam Edgaram Liepiņam), “Nesenā pagātne”, “Novadnieku istaba”, “Mana skola Zeltiņos”.

Ziemera pagastā
14. maijā 13.00 Māriņkalna tautas namā galda spēļu pēcpusdiena. Būs iespēja spēlēt gan klasiskās, gan populārās galda spēles un piedalīties mini konkursos. Sīkāka informācija 26413370 (Linda). Ieeja: bez maksas.
Māriņkalna bibliotēkā izstādes: 4. maijs – Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas diena, “Ar smaidu vieglāk dzīvot…” aktrisei I. Tirolei - 85, “Māte ir saknes – tautai, dvēselei, mājai” 8. maijs – Mātes diena, “Bērnu/jauniešu un Vecāku žūrija – 2022” grāmatu kolekcijas izstāde; “Bērnu/Jauniešu žūrija 2022”.

Apkopoja: Evita APLOKA,
Alūksnes novada pašvaldības
sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Skip to content