Kultūras pasākumu mēneša plāns

Sporta pasākumi novadā
3. septembrī 16.00-19.00 Strautiņos, autobusu pieturas “Dzeņi” apkārtnē orientēšanās seriāla “Horizonts” 15. kārta.
10. septembrī 16.00-18.00 Kornetu apkārtnē orientēšanās seriāla “Horizonts” 16. kārta.
17. septembrī 16.00-18.00 Mārkalnes apkārtnē pie Meistara ezera orientēšanās seriāla “Horizonts” 17. kārta.
21. septembrī no 10.00 Alūksnes pilsētas Bērnu un jaunatnes sporta skolas angārā Alūksnes novada čempionāts galda tenisā.
24. septembrī 16.00-18.00 pie autobusu pieturas “Liepkalni” orientēšanās seriāla “Horizonts” 18. kārta.

Alūksnē
7. septembrī 15.00-20.00 pie Bānīša stacijas Bānīša svētki “RUDENS GARŠU BĀNĪTIS” – Bānītim 116:
15.00 1901. gada fotogrāfijas “Vilciena sagaidīšana Alūksnes stacijā” rekonstrukcija,
15.15 Bānīša sagaidīšana “Garšas piedzīvojums” – ābolu sulas spiešana un konkurss “Gardākā ābolu plātsmaize” sadarbībā ar Alūksnes novada mājražotājiem,
16.00 Bānīša pavadīšana,
19.00 Alūksnes Bānīša stacijas Vēlais vakars – “Ceremonijorķestris” Ainara Vildes vadībā atskaņos populāru pagājušā gadsimta trīsdesmito gadu mūziku, kas tapusi, iedvesmojoties no “Bellaccord Electro” 1930. gadu ierakstiem. Ieeja: bez maksas,
19.40-20.00 Baltijā vienīgais regulāri kursējošais šaursliežu vilciens Alūksnes stacijā. Vilciena sagaidīšana ar ziepju burbuļu salūtu.
7. septembrī 17.00 Alūksnes Kultūras centrā Raimonds Pauls un Daumants Kalniņš koncertā “Tikšanās Dailē” kopā ar diriģentu un orķestra māksliniecisko vadītāju Kasparu Ādamsonu, koncertam iecerēts stīgu orķestra skanējums un mūziķu grupa Raimonda Macata vadībā ar Maestro Raimondu Paulu pie klavierēm, un mūziķi Oskars Sproģis un Artis Orubs. Ieeja: 16,00 līdz 28,00 EUR.
13. septembrī 19.00 Alūksnes Bānīša stacijā (Jāņkalna ielā 52) Dzejas dienas “Sirds uz perona”. Dzeju dziesmās izdziedās dziesminieks Dinārs Gulbis, darbosies brīvais dzejas mikrofons, katrs varēs pārbaudīt savu erudīciju viktorīnā “Uzmini dzejas autoru”, kā arī piedalīties akcijā “Dzejas grāmatu maiņas punkts”, kurā savu dzejas grāmatu iemainīt pret kāda cita atnestu un sev interesējošu dzejas krājumu.
13. septembrī 19.00 Alūksnes Kultūras centrā Rikardiona koncerts “Starp vasaru un ziemu” - Rikardions, Anna Dribas un Ainars Bumbieris. Par koncerta pavadošo, instrumentālo sastāvu rūpēsies meistarīgais pianists Anatolijs Livča. Ieeja: 6,00 līdz 12,00 EUR.
20. septembrī 13.00 Alūksnes Kultūras centrā koncerts “Mīļdziesmiņas” - Aija Andrejeva - balss, Marts Kristiāns Kalniņš - balss, harmonijs, Goran Gora - balss, ģitāra, Jānis Miltiņš – taustiņinstrumenti, Mārtiņš Miļevskis - sitaminstrumenti, Karina Bērziņa – stāstniece. Ieeja: 5,00 EUR.
21. septembrī 14.00 Alūksnes Kultūras centra Mazajā zālē Gongu koncerts “Klusums. Mīlestība. Ceļš”. Ieeja: 12,00, senioriem, skolēniem un studentiem koncerts 10,00 EUR.
21. septembrī 16.00 Alūksnes Kultūras centra Mazajā zālē Gonga skaņas pelde “Veselībai, atjaunotnei un jaunam atspērienam”. Ieeja: 10,00, senioriem, skolēniem un studentiem koncerts 8,00 EUR.
26. septembrī 20.00 Alūksnes Kultūras centrā Ineses Kļavas dokumentālā filma “Brisele” par latviešiem Pēteri, Gintu, Inetu un alūksnieti Andri Amantovu, kuri strādā Briselē. Ieeja: bez maksas.

Alūksnes muzejā
Mainīgās izstādes
No 28. septembra Kristiana Brektes darbu personālizstāde. Mākslinieks pārstāv latviešu laikmetīgo mākslu, viņa darbi nereti izpelnījušies skandalozu slavu. Tie vienlaikus ir gan izaicinoši un skaļi, gan rosina domāt un diskutēt par laikmetu, kurā dzīvojam un pievērš mūs apcerei par pasauli, ar kuru mijiedarbojamies.
Līdz 30. septembrim izstāde “Barons un porcelāna stāsti”. Izstāde veidota, sadarbojoties Alūksnes muzejam un Piebalgas Porcelāna fabrikai, kas ir vienīgā porcelāna ražotne Latvijā. Izstādē liela vērība pievērsta porcelānam, tā vēsturei, izgatavošanai, kvalitātes zīmēm, īpašībām, kā arī tā ražotnei Latvijā, kuras daudzveidīgie izstrādājumi arī būs skatāmi izstādē.
Līdz 25. septembrim pagarināta Vitālija Jermolajeva mirdzošo gleznu izstāde. Gleznas veidotas unikālā tehnikā, ko mākslinieks nosauc “Inner Light”. Īpašā apgaismojumā darbi sāk mirdzēt, un skatītājam redzamās gleznas vietā parādās cits, iepriekš paslēptais variants.
V. Blūma foto izstāde “Alūksne toreiz un tagad”. Izstādē Alūksnes vecmeistaru fotogrāfijās redzama Alūksne gan 20. gs. sākumā, gan Pirmās brīvvalsts laikā, savukārt alūksnietis fotogrāfs Vilnis Blūms uzlūko šīs vietas ar šodienas skatījumu. Izstādē vienuviet skatāmas pilsētas ainavas toreiz un šodien.
Līdz 6. septembrim Mārtiņa Belicka velosipēdu privātkolekcijas izstāde. Izstādē ir aplūkojami vairāk nekā 10 dažādu oriģinālvelosipēdu, kā arī velosipēdu ražotāju katalogi, senas fotogrāfijas un velosipēdu aksesuāri.
Digitāla izstāde “100 vēsturiski mirkļi Alūksnē”. Izstāde ļauj ieskatīties un saprast, kā vēsturiskās norises ietekmējušas un mainījušas pilsētas dzīvi un tēlu, vēstot par norisēm dažādās dzīves jomās laika posmā 1918.-2017. gadā.
J. Medmana privātā mēbeļu kolekcijas izstāde “19.gs. muižkungu guļamistaba”. Izstādē apskatāmas 19.-20. gs. eklektikas un bīdermeijera stila interjera mēbeles.

Tematiskā izstāde
Izstāde “No trimdas Latvijā – Austras Lindes 120 tautu meitu miniatūras”. Izstādi veido 120 tautumeitu miniatūras etnogrāfiskajos latviešu tautas tērpos, kurus pagājušā gadsimta astoņdesmitajos un deviņdesmitajos gados darinājusi trimdā ASV dzīvojusi novadniece Austra Linde (dz. Ķauķis).

Pastāvīgās ekspozīcijas
Alūksnes vēsturiskā un arheoloģiskā ekspozīcija “Laikmetu mielasts”. Vienotā vēstures un arheoloģijas ekspozīcija, kur pie lielā mielasta galda satiekas laika periodi no aizvēstures līdz Latvijas valsts neatkarības atjaunošanai.
“Fītinghofu zelta dzīsla Alūksnē”. Ekspozīcijas pamatā fotomateriāli un citas vizuālas un tekstuālas liecības par Fītinghofu dzimtu un tās devumu Alūksnei.
“Leo Kokle. Mākslinieka istaba”. Izcila, tautā populāra un mīlēta gleznotāja un portretista piemiņai veltīta ekspozīcija, kurā apskatāmi mākslinieka darbi un personīgās lietas.
“Totalitārajā režīmā cietušo piemiņas istaba”. Ekspozīcija veidota represiju atcerei un atspoguļo Alūksnes novada iedzīvotāju likteņgaitas Sibīrijā un Tālajos Austrumos. Tajā apskatāmi dokumenti, priekšmeti, fotogrāfijas un atmiņu stāsti.
“Skulptūras un citi nesenās pagātnes liecinieki”. Daudzveidīgu tēlniecības darbu ekspozīcija, kurā apskatāmi gan profesionālu tēlnieku, L. Līces un G. Grundbergas darbi, gan padomju gados neatzītu autoru darbi.

Pasākumi
13.-15. septembrī Eiropas kultūras mantojuma dienas Alūksnē:
ekskursijas, lekcijas, tikšanās ar restauratoriem un arhitektiem, noskaņas baudīšana Alūksnes Muižas parkā, koncertprogramma “Visa pasaule ziedos”, izbraucieni ar plostu “Kaija” un kuģīti “Marienburg”. Pasākumu programma www.aluksnespils.lv, www.aluksne.lv.
17.-20. septembrī rudens pārgājieni pirmsskolas vecuma bērniem Alūksnes Muižas parkā - mazo arhitektūras formu un augu daudzveidības iepazīšana, materiālu vākšana izpētes darbnīcai “Barona laboratorija” un tējas baudīšana smalko aprindu gaumē kopā ar baronesi Aleksandra paviljonā.
28. septembrī Kristiana Brektes darbu personālizstādes atklāšana kopā ar mākslinieku un izstādes kuratori Augusti Petri. Pasākuma laiks tiks precizēts. Aicinām sekot informācijai.

Jaunums muzejpedagoģisko programmu piedāvājumā:
“Barons un porcelāna stāsti”- muzejpedagoģiskā programma pastāstīs par porcelāna vēsturi, izejvielām, ražošanu, kvalitātes zīmēm un vienīgo porcelāna ražotni Latvijā - Piebalgas Porcelāna fabriku.
Teatrāli izglītojošs uzvedums ar līdzdarbošanos “Pieci likteņstāsti” – muzejpedagoģiskās programmas laikā skolēnus iesaistīs piecu dažādu deportācijas notikumus piedzīvojušu personāžu likteņstāstu izzināšanā, ko vadīs režisores Daigas Bēteres Alūksnes BJC teātra “SnulliS” jaunieši. Pieteikšanās programmai no 15. septembra.

Alūksnes pilsētas bibliotēkā
Literatūras izstādes: “Rakstīt – tā ir liela laime…”: A. Akmentiņam – 50 (02.-30.09. abonementā); “Johana Kristofa Broces laikmeta mantojums” (02.-30.09. abonementā); “Dzeja iedvesmo! Novadnieku dzejas izlases” (02.-30.09. lasītavā); “Dzejas rindas sirdij!” (04.-16.09. bērnu literatūras nodaļā).

Pasākumi, izstādes:
02.-30.09. Māra Salmiņa gleznu izstāde “Etīdes” (bērnu literatūras nodaļā);
11.09. plkst.14.00 Dzejas pēcpusdiena “Lasīsim dzejiņas par Alūksni!” - dzejas lasījumi (bērnu literatūras nodaļā);
13.09. plkst.19.00 Dzejas dienu pasākums “Sirds uz trotuāra” (Alūksnes Bānīša stacijā);
19.09. plkst.14.30 Tikšanās ar rotaļu pūcīti Ucipuci un grāmatas autori Zani Zustu (bērnu literatūras nodaļā);
19.09. plkst.17.30 Tikšanās ar žurnālisti, grāmatu autori Zani Zustu un sarunas par “Tarakāniem mūsu galvās” (lasītavā);
18.09. Spēļu diena (bērnu literatūras nodaļā);
26.09. plkst.15.00 Lasīšanas maratona “Ar grāmatu vasaras somā” noslēgums (bērnu literatūras nodaļā);
26.09. plkst. 12.00 tikšanās ar tulkotāju Daci Meieri “Tulkotājs kā profesija”.
30.09. Jauno grāmatu diena (bibliotēkā).

Alsviķu pagastā
5. septembrī 10.00 Alsviķu kultūras namā leļļu teātra “TIMS” muzikālā leļļu izrāde bērniem “Mošķu diena”. Ieeja: 1,50 EUR.
8. septembrī 16.00 Alsviķu kultūras namā svinēsim Tēvu dienu kopā – animācijas filma visai ģimenei “Lielais ceļojums/BIG TRIP”. Ieeja: 1,00 EUR.
13. septembrī 18.00 Alsviķu kultūras namā Alūksnes Bērnu un jauniešu centra projektu un iniciatīvu darbnīca “10 kW radošo citronu” organizē erudīcijas spēli “Izaicinājums kubā”. Uz spēli aicināti arī līdzjutēji, atbalstītāji, skatītāji, kurus gaida pārsteigumu balviņas par īpaši sagatavotu atribūtiku, plakātu vai aktīvu atbalstīšanu.
17. septembrī 10.00 Alsviķu kultūras namā senioru kopas “Noskaņa” ikmēneša tikšanās – rudens nokrāsu baudīšana pagasta teritorijā.
21. septembrī 18.00 Alsviķu kultūras namā jaunās latviešu spēlfilmas “TUR” demonstrēšana (režisors U. Cipsts). Ieeja: 2,00 EUR.
Alsviķu bibliotēkā literatūras izstādes: pirmajam Latvijas Valsts prezidentam Jānim Čakstem – 160, Eiropas valodu diena, Miķeļdiena - Jumīša svētki; 18., 25. septembrī 9.00 senioru grupas “Par prieku sev un citiem” tikšanās.
Strautiņu bibliotēkā literatūras izstādes: “Septembris, sāk lapas lēnām dzeltēt, debesīs kāpj pīlādžogu sārts…” – rakstniekiem Andrim Akmentiņam - 50, Uldim Plotniekam – 95, Mirdzai Kļavai - 95, tematiskā izstāde “Mana pirmā grāmatiņa”, “Septembris – dzejas dienu laiks” (pasākums bērniem).

Annas pagastā
20. septembrī 11.00 Annas bibliotēkā pasākums “Skan balsis rudens lapu virpulī”, veltīts Dzejas dienām.
Annas bibliotēkā literatūras izstādes: dzejnieki – novadnieki; “Tas bija latviešu dzīvais spēks”, pirmajam Latvijas Valsts prezidentam Jānim Čakstem – 160.

Ilzenes pagastā
Ilzenes bibliotēkā literatūras izstādes: “Mans dzīves skolotājs ” - H. Grāvim – 95, “Viņa vārds vēl Latvijas zvaigznājā spīdēs” - J. Čakste, “Valoda, valodiņa” - Eiropas valodu diena; 14. septembrī 12.00 Dzejas dienas pasākums: “ Dzeja - glezna, kuru mēs dzirdam”.

Jaunannas pagastā
21. septembrī 14.00 Jaunannas Tautas nama mazajā zālē “Sveču liešanas meistarklase” un tikšanās ar Unu Teteri-Teterovsku (projekta “Smelies iedvesmu un izglītojies” ietvaros).
Jaunannas bibliotēkā izstādes: “...dzeja ir visur, ap visu un visā. Kā mīlestība un kā elpa” /M. Laukmane/ - Dzejas dienām veltīta izstāde, “Mēs arī esam pasaulē…” – rakstniecei Mirdzai Kļavai - 95.

Jaunalūksnes pagastā
4. septembrī 17.00 Kolberģa tautas namā muzikāla leļļu teātra izrāde bērniem “Mošķu diena”. Ieeja: 2,00 EUR.
20. septembrī 13.00 Bejas novadpētniecības centrā “Piena svētki”, kuros atskatīsimies uz to laika periodu, kad pagastā bija Bejas pienotava - krejotava.
No 23. septembra līdz 31. oktobrim Kolberģa tautas nama foajē linu dvieļu un akordeonu izstāde.
25. septembrī 11.00 Kolberģa tautas namā senioru rīkotais rudens velšu recepšu rīts “Vasaras garša rudenī”.
Bejas novadpētniecības centrā pastāvīgās ekspozīcijas: Jaunalūksnes pagasta vēsture līdz 1945. gadam; Jaunalūksnes pagasta vēsture pēckara periodā no 1945. līdz 1988. gadam; Nacionālo partizānu kustība Jaunalūksnes pagastā no 1945. līdz 1953. gadam.
Jaunalūksnes bibliotēkā literatūras izstādes: “Pasakas par patiesību” (Mirdzai Kļavai - 95), “Pēdējais mohikānis” - Džeimsam Fenimoram Kūperam – 230, pasaku ķēniņam Ansim Lerhim Puškaitim – 160; literatūras izstāžu cikls: “Iepazīsim dažādu valstu literatūru” 8. izstāde – austrāliešu literatūra; 10. septembrī Jauno grāmatu diena, plkst. 16.00 grāmatu apskats; “Bērnu žūrijas” grāmatu lasīšana kopā ar PII “Pūcīte” audzēkņiem.
Bejas bibliotēkā literatūras un tematiskās izstādes: “Latvijas valsts stāv pār visu augstāk” (pirmajam Latvijas valsts prezidentam Jānim Čakstem - 160), “Dzīvi var saprast, tikai raugoties atpakaļ, un dzīvot var tikai uz priekšu” (dzejniekam, rakstniekam, publicistam Andrim Akmentiņam - 50), “Visskaistākām ogām pasaulē pilni šoruden pīlādžu zari” /I. Ziedonis/ (rudens saulgriežus Miķeļus sagaidot); 25. septembrī plkst. 12.00 Bejas bibliotēkas lasītāju klubiņa pasākums “Dzejas vitamīns” (Jauno grāmatu apskats un dzejas lasījumi).

Jaunlaicenes pagastā
No 4. līdz 30. septembrim Jaunlaicenes tautas namā Noras Sudares darbu izstāde “Kad stelles klipu, klapu klab …”.
21. septembrī 16.00 Jaunlaicenes tautas namā Lielvārdes senioru teātra “Paši” izrāde “Darbs lielu dara”. Izrādē līdzdarbojas Lielvārdes senioru dziesmu ansamblis “Lielvārdieši” un senioru deju kopa “Sidrabotie gadi”. Ieeja: bez maksas.
Jaunlaicenes muižas muzejā:
pamatekspozīcijas: “Jaunlaicenes muiža”, “Malēnieši Opekalna draudzē”;
izstādes: “Daudz zābaku pa manu zemi staigā” - par cilvēku dzīvi pasaules notikumu virpulī laikā no 1940. līdz 1960. gadam, “Latvijas Neatkarības karš 1918.-1920. Noklusētā varonība”;
pagalma izstāde pēc pieprasījuma “Malēnieša raksturs jeb ak prieks, ak lustes, ak borģele”;
izglītojošās nodarbības: “Izlaušanās caur vēstures līkločiem”, “Dārgumu meklēšana”, “Mana Latvija”, “Malēniešu vārdu spēle”, “Rotaļas un blēņas”, “Zemnieku ēšanas paradumi”, “Skološanās ne pa jokam” u.c.;
lekcijas: “Malēnieši un viņu valoda” un “Lintenes meitu skola”;
pasākumi: kāzu un krustabu pasākumi, kāzu jubilejas, dzimšanas dienas pasākumi gan bērniem, gan pieaugušajiem, tematiskie pasākumi ģimenēm, draugiem, darba kolektīviem un domubiedriem.

Kalncempju pagastā
14. septembrī Viktora Ķirpa Kalncempju pagasta Ates muzejā tradicionālais pasākums “Pļaujas svētki”, ar moto: Lobs ar lobu sasatyka:
11.00 Svētku atklāšana. Piedalās: Medņevas etnogrāfiskais ansamblis, Briežuciema etnogrāfiskais ansamblis, Saunas pagasta folkloras kopa “Naktineicas”, Grundzāles vidējās paaudzes deju kolektīvs “Rieda”;
12.00 Darbu darīšana:
linu apstrāde “No linu stiebriņa līdz diegam”, veļas mazgāšana, labības kulšana ar spriguļiem un ar kuļmašīnām, piena seperēšana, kartupeļu rīvēšana, kāpostu skābēšana, medus sviešana, kalšanas darbi, karošu grebšana, klūdziņu pinumi, ādas apstrāde un zirglietu darināšana (z/s “Apkalnmājas”), koku un augu vilnas - dzijas izgatavošana (meistars Ritvars Točs), kaņepju papīra izgatavošana (z/s “Obelisk Farm”), puļķu maizes un “bada” pankūku cepšana, zupas vārīšana un degustācija,
radošās darbnīcas: Līvānu stikla radošā darbnīca, Laimdotas Kliesmetes un Uģa Puzuļa keramikas darbnīcas, Ērika Kanaviņa “Seno amatu darbnīca”, mākslinieces Rudītes Liepiņas darbnīca “Dabas mežģīņu gleznas”,
TLMS “Kalme”, TLMS “Sagša” un TLMS “Dubna”, Alūksnes novada mazpulku darbi, tautas muzikanti “Ziemeļmala”,
No 11.00 – mājražotāju un amatnieku tirdziņš, 13.00 – umurkumurs,
Pasākumu vada Santa Sāre-Gerža.

Svētkos piedalās: darbu un amatu pratēji no Vidzemes un Latgales,
Svētkus atbalsta: Alūksnes novada pašvaldība, SIA “J.A.Lejas”, Latvijas Radio 2, Radio Tev, laikraksts “Alūksnes un Malienas Ziņas”
Ieejas maksa: pieaugušajam – 3,00 EUR, skolniekam – 1,50 EUR, ģimenes biļete – 7,00 EUR, autostāvvieta – 1,00 EUR.
Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejā līdz 20. septembrim muzeja dibinātājam Viktoram Ķirpam veltītā foto izstāde un izstāde “Skolas Kalncempjos”;
izzinošas ekskursijas un izglītojošās programmas ar līdzdarbošanos visām vecuma grupām (iepriekš piesakoties):
“Čaklā bitīte” - stāsts par bitēm un medu pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērnu grupām,
“Veļas diena” - sārma gatavošana, veļas mazgāšana ar koka veļas mazgājamo mašīnu, velēšana, gludināšana ar ogļu gludekli,
“Neba maize pati nāca” - stāsts par maizes ceļu no grauda līdz maizes kukulim, izmantojot muzeja krājuma priekšmetus,
“No linu pogaļas līdz kreklam” - stāsts par linu audzēšanu un apstrādi ar aktīvu līdzdarbošanos,
“No aitas sprogas līdz vilnas zeķei” - iepazīstina ar vilnas apstrādes procesu pēc nocirpšanas un vilnas izmazgāšanas, dodot iespēju praktiski izmēģināt vilnas plucināšanu, sukāšanu, vērpšanu, dzijas šķeterēšanu un adīšanu,
“Koka pārvērtības” - izzinoša un aktīva programma par dažādu koku pielietojumu sadzīvē un attēlojumu folklorā,
kāzu programma “Darbi lauku sētā” - atraktīva programma jaunlaulātajiem un kāzu viesiem ar līdzdarbošanos un kopā dziedāšanu.
Kalncempju bibliotēkā literatūras izstāde veltīta jubilāram rakstniekam Uldim Plotniekam - 95.

Liepnas pagastā
4. septembrī 9.00 Liepnas tautas namā Leļļu teātra “Tims” izrāde “Mošķu diena”.
29. septembrī 15.00 svecīšu vakars Liepnas kapos.
29. septembrī 16.00 svecīšu vakars Saidu kapos.
29. septembrī 17.00 svecīšu vakars Sprinduļkalna kapos.
Liepnas pagasta bibliotēkā 24. septembrī “Skolas ikdiena – bibliotēka” (bērnudārza bērniem un skolēniem) ekskursija bibliotēkā, grāmatu apskati, viktorīna zinātkārajiem, viktorīna par izlasītajām grāmatām, spēle; 12. septembrī sāk darbu “Bērnu Žūrija”; grāmatu izstāde “Jaunākais - dzejas dienai” (02.-27.09.).

Malienas pagastā
4. septembrī 12.00 Malienas tautas namā muzikāla leļļu izrāde “Mošķu diena”. Ieeja: 2,00 EUR.
Malienas bibliotēkā literatūras izstādes: pirmajam Latvijas Valsts prezidentam Jānim Čakstem - 160, “Krāsainās dzejas grāmatas”, “Rudens saulgrieži”; pasākums “Dzeja pie kafijas tases”.

Mālupes pagastā
25. septembrī 18.30 Mālupes Saieta namā pašdarbības kolektīvu dalībnieku tikšanās, uzsākot jauno sezonu. Gaidīsim arī jaunus dalībniekus!
28. septembrī 18.00 svecīšu vakars Mālupes kapos.
Mālupes pagasta bibliotēkā literatūras izstāde: “No ganu meitenes ar basām kājām…” – rakstniecei Mirdzai Kļavai – 95; tematiskā izstāde: “Grāmatu salidojums” – senas un ne tik senas mācību grāmatas; “Ziedu rudens valsis” – rudens ziedu pušķu izstāde.

Mārkalnes pagastā
25. septembrī 13.00 Mārkalnes tautas namā Atjautības pēcpusdiena senioriem.
Mārkalnes pagasta bibliotēkā izstāde “Grāmatu otrā dzīve”, literatūras izstāde “Bijušajam Latvijas Valsts prezidentam Guntim Ulmanim - 80”, 10.-14. septembrī Dzejas dienu aktivitāte “Paslēpes ar dzejoli”, Mārkalnes Sabiedrības centrā Birutas Ronkas pastkaršu izstāde “Septembra ziedi”.

Pededzes pagastā
28. septembrī 16.00 svecīšu vakars Pededzes pagasta Kūdupes kapos.
Pededzes bibliotēkā 2. septembrī 9.00 Zinību dienai veltīta literatūras izstāde “Jauni soļi jaunā sparā nāk”, 11. septembrī 13.00 Jauno grāmatu izstāde bērniem “Nāc līdzi drosmīgajam lācēnam”, Dzejas dienu ietvaros pasākums vecākās paaudzes bibliotēkas lietotājiem “Domas kā bišu spiets paceļas spārnos un lido no manis pie tevis” (izbraukums dabā), 13. septembrī 10.00 tematiskā izstāde “Kvēlo liesmās rudens lapas”, 18. septembrī 13.00 pasākums “Ar mīlestību sarūpēts našķis” (kārumiņu burciņā izstāde-degustācija).

Veclaicenes pagastā
20. septembrī 14.00 Veclaicenes pagasta saimniecībā “Pauguri” senioru pasākums “Kad pīlādžogas sārtojas...”, apskatīsim saimniecību “Pauguri”, ieskatīsimies bijušajā “Putnu fermā”, klausīsimies dzeju, baudīsim pie ugunskura dažādus “našķus”, dziedāsim dziesmas.
Veclaicenes bibliotēkā 28. septembrī 11.00 rudens sākuma rokdarbu darbnīca “Rudu, rudu rudentiņ…”; literatūras izstāde “Mēs ar māsu”.

Zeltiņu pagastā
28. septembrī 18.00 svecīšu vakars Zeltiņu kapsētā.
28. septembrī 19.30 Zeltiņu tautas namā Ainara Bumbiera koncerts “No sirds uz ziedu”. Ieeja: 4,00 EUR, biļetes pārdošanā no 23. septembra, informācija pa tālruni 29492284.
Zeltiņu bibliotēkā literatūras izstādes “Vārdu vārti puspavērti” (dzejas izdevumu izstāde), 26. septembrī 15.00 pasākums pieaugušajiem “Saujiņa prieka” (jauno grāmatu apskats Dzejas dienu noskaņās), 27. septembris - Pasaules tūrisma diena.

Ziemera pagastā
3. septembrī 11.00 Māriņkalna tautas namā leļļu teātra “Tims” izrāde “Mošķu diena”.
21. septembrī 19.00 Māriņkalna tautas namā “Danču vakars tautiešiem”. Jestra danču mūzika folkloras kopas “Ore” izpildījumā, jautra sadancošana brīvā atmosfērā. Deju pauzēs - pagurušie varēs atjaunot spēkus ar kādu uzkodu, bet slāpstošie veldzēties ar siltu tēju vai atspirdzinošu ūdeni. Ieeja: 1,50 EUR.
25. septembrī 12.00 Māriņkalna tautas namā senioru pēcpusdiena.
Māriņkalna bibliotēkā izstādes “Dzeja, kas iedvesmo iesākt kaut ko ar savu dzīvi” (dzejniekam A. Akmentiņam – 50), “Dzīvot, lai prieks un skumjas līdzsvarā” (aktrisei D. Bonātei – 60), “Miķeļi – rudens saulgriežu laiks”, “Bērnu/Jauniešu un Vecāku žūrija – 2019”, “Nāc un lasi!” - Jauno grāmatu kolekcija; 12. septembrī bibliotekārā stunda skolēniem Dzejas dienās “Kad gaisā vēl virmo vasaras piedzīvojums”.

 

SAGATAVOJUSI: Evita APLOKA,
Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste