Nedēļas nogalē Alūksnes novadā notiks gaisa balonu lidojumi - Alūksnes novads

Nedēļas nogalē Alūksnes novadā notiks gaisa balonu lidojumi

Eiropas sporta nedēļas laikā ar Eiropas Komisijas, Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas un biedrības “Latvijas Sporta federāciju Padome” atbalstu no 27. līdz 30. septembrim Alūksnes novadā notiks gaisa balonu sporta pasākums fizisko aktivitāšu un veselīga uztura popularizēšanai, kā aicinājums veselīgam dzīvesveidam.

Gaisa balonu lidojumi, kā zināms, ir lielā mērā atkarīgi no laika apstākļiem lidojuma brīdī. Līdz ar to meteoroloģiskie apstākļi var ieviest korekcijas šobrīd esošajā pasākumu plānā un tas jau ir noticis, jo piektdienas, 28. septembra, rītā paredzētais lidojums ir atcelts. Savukārt piektdienas vakara lidojums pulksten 18.00 varētu notikt Malienas – Annas virzienā, kur autoceļa apkaimē arī varētu atrasties lidojumu starta vieta.

Sestdien, 29. septembrī, ir paredzēti divi lidojumi – pulksten 7.00 rīta lidojums, bet pulksten 18.00 vakara lidojums. Šobrīd iecerēts, ka sestdienā lidojums varētu notikt pāri Alūksnei, ja būs attiecīgs vēja virziens.

Informācija par lidojumu norisi un starta vietu, starta laiku, lidojuma virzienu pieejama ne ātrāk kā 2 stundas pirms plānotā lidojuma starta laika un tā būs atrodama norādītajā saitē: http://www.gaisabaloni.info/index/gaisa_baloni_aluksne_2018/0-23. Plānotais lidojuma ilgums – 60 minūtes.

Savukārt sestdien pulksten 21.30 Alūksnes Pilssalā tiks organizēta gaisa balonu spīdēšana, kad balonu korpusi būs piestiprināti pie zemes, bet paši baloni pacelti virs zemes un izgaismoti.

Aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai par gaisa balonu lidojumiem iepriekš norādītajā interneta saitē, kā arī Alūksnes novada sociālo tīklu kontos.

Evita APLOKA,
Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Skip to content