Alūksnē notiks Baltijas ceļa 30. gadadienas atceres pasākumi - Alūksnes novads

Alūksnē notiks Baltijas ceļa 30. gadadienas atceres pasākumi

Nevardarbīgā Baltijas ceļa  akcija 1989. gada 23. augustā izskanēja visā pasaulē ar milzīgu apbrīnu un cieņu, un to atceras vēl šodien ļoti daudzi visās pasaules malās. Piektdien, 23. augustā, Alūksnē notiks Baltijas ceļa 30. gadadienas atceres pasākumi.

No pulksten 9:00 līdz 12:00 skvērā pie Alūksnes Kultūras centra pasākuma organizatori kopā ar iedzīvotājiem veidos veltījumu “Tauriņu ceļš” par godu Baltijas ceļa 30 gadu jubilejai. Veltījumu iecerēts veidot kā ziedu kompozīciju, tāpēc aicinām novada iedzīvotājus iesaistīties un palīdzēt, nesot ziedus no saviem dārziem. Kopā ar novada mazpulkiem no ziediem iecerēts izveidot 30 tauriņus.

Atsaucot atmiņā 1989. gada 23. augusta notikumus, kad trīs Baltijas tautas ilgās pēc neatkarības vienojās dzīvā cilvēku ķēdē, aicinām pulksten 12:00 Alūksnes Kultūras centra Lielajā zālē noskatīties Askolda Saulīša dokumentālo filmu “Baltijas brīvības ceļš”.

Filmā atspoguļoti notikumi, kas saistīti ar Baltijas valstu nostāšanos uz vienas vēsturiskās attīstības ceļa uzreiz kopš neatkarības proklamēšanas 20. gadsimta sākumā.

Dienas noslēgumā pulksten 18:00 Atvara Sirmā un Kristīnes Dinas Bitānes koncerts pie Alūksnes Kultūras centra vai lietus gadījumā Alūksnes Kultūras centra Mazajā zālē. Ieeja koncertā bez maksas.

Skip to content