Latvijas Republikas Proklamēšanas gadadienai veltītie pasākumi novadā

Alūksnē
18. novembrī 14.00 Alūksnes Kultūras centra Lielajā zālē Latvijas Republikas Proklamēšanas gadadiena, Alūksnes novada pašvaldības apbalvojumu “Sudraba zīle” pasniegšanas svinīgā ceremonija. Par pasākuma muzikālo noskaņu rūpēsies māsas Dana un Linda Berkules. Ieeja ar bezmaksas personalizētiem ielūgumiem, kas saņemami Alūksnes Kultūras centra kasē tās darba laikā. Vietu skaits būs ierobežots. Pasākumu apmeklējot, jāuzrāda derīgs Covid-19 sertifikāts un personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte), jālieto mutes un deguna aizsegs.
No 18. novembra Alūksnes Kultūras centrā apskatāma Tautas lietišķās mākslas studijas “KALME” 55 gadu jubilejas izstāde “Ceļš krāsainos dzīparos ievijies”.

Alūksnes muzejā
18. novembrī no 10.00 līdz 14.00 aicinām apmeklēt Alūksnes muzeja ekspozīciju un izstāžu zāles bez maksas. Šī diena ir piemērots laiks, lai kopā ar ģimeni iepazītu Alūksnes un tās apkārtnes vēsturi ekspozīcijā “Laikmetu mielasts” un dotos izzinošā pastaigā pilsētvidē, meklējot atbildes uz spēles “Mazatklātā Alūksne” jautājumiem.

Alsviķu pagastā
18.novembrī – Latvijas dzimšanas dienā, Alsviķos:
no 18.00 līdz 20.00
– aicinām nākt un iedegt svecītes pagasta pārvaldes un kultūras nama teritorijā, veidojot latvju zīmes un godinot senču tikumus;
– pie kultūras nama (labvēlīgo laikapstākļu gadījumā) muzikāli mediālā kompozīcija “Mana Latvija”;
19.00 jaukās ielu muzikantes ar skanīgu balsi Evelīnas Kramas muzikāls sveiciens.
Pasākuma apmeklētājiem jāuzrāda derīgs Covid – 19 sertifikāts un personu apliecinošs dokuments – pase vai ID karte. Lai nodrošinātu visu valstī noteikto ierobežojumu ievērošanu, obligāta iepriekšējā pieteikšanās līdz 17.novembrim pa tālr. 28330421.

Ilzenes pagasts
18. novembrī 16.00 pie SKIM centra “Dailes” aicinām uz Evelīnas Kramas muzikālu sveicienu, aicinām individuāli aizdegt svecītes pie mūra sienas, Jaunzemos.

Jaunannas pagasts
18. novembrī no 17.00 līdz 20.00 Jaunannas Tautas nama un tā apkārtnes izgaismošana valsts svētku noskaņā, iemīļotas latviešu mūzikas atskaņošana. Aicinām ikvienu, kam sirdī ir Latvija, individuāli nolikt aizdegtās sveces pie Tautas nama latvju rakstu zīmēm!
14.-28. novembrī Jaunannas Tautas nams un jauniešu klubs “Tikšķis” aicina izspēlēt izzinošu orientēšanās spēli “Ceļojot pa Jaunannu, iepazīsti Latviju!” Actionbound aplikācijā.

Kalncempju pagasts:
18. novembrī pie Kalncempju pagasta pārvaldes ēkas:
no 17.00 aicinām iedzīvotājus iedegt svecītes, veidojot latvju zīmes;
no 17.00 līdz 20.00 Latvijas valsts karoga izgaismošana, skanēs latviešu dziesmas patriotiskās noskaņās, būs apskatāmas Kalncempju bildes no putna lidojuma.

Liepnas pagasts
17. novembrī 18.00 Liepnas tautas namā muzikāls veltījums Latvijas Republikas Proklamēšanas dienai. Aicinām iedzīvotājus iepriekš pieteikties personalizētai sēdvietai, jo vietu skaits ierobežots, ieeja ar derīgiem Covid-19 sertifikātiem un, uzrādot personu apliecinošu dokumentu.
18. novembrī no 16.00 Muižas alus brūzis Liepnas upes krastā iemirdzēsies krāšņās gaismās. Pastaigas laikā būs iespēja novietot savu atnesto svecīti kādā no latvju rakstu zīmēm Liepnas tautas nama teritorijā.

Mālupes pagasts
18. novembrī no 16.00 aicinām iedzīvotājus piedalīties gaismas ceļa izveidošanā pie Mālupes Saieta nama, individuāli novietojot un aizdedzot savu svecīti.

Mārkalnes pagasts
18. novembra krēslas stundās Mārkalnē pie Spēka zīmēm tumsa pārtaps gaismā, klusums – skaņā, bibliotēkas logos lasāmi citāti no grāmatām par latvieša īpatnībām. Iedzīvotāji aicināti iedegt sveces savu māju logos, pie Mārkalnes daudzstāvu mājām individuāli noliksim svecītes, veidojot dažādus ornamentus.

Pededzes pagasts
18. novembrī Pededzē tumšā svētku vakarā aicinām iedegt mājas logos sveces. Svinēsim Latvijas dzimšanas dienu ģimenes, draugu lokā! Sirsnīgas domas un darbi ir labākā dāvana Latvijas dzimšanas dienā.

Zeltiņu pagasts
18. novembrī zeltiniešu video sveiciens ikvienam Latvijā un plašajā pasaulē (sociālo tīklu vietnēs Facebook un Instagram).
18. novembrī Zeltiņos:
katrā sētā leposimies ar goda vietā plīvojošu valsts karogu, izgaismotu logu, pagalmu. Lai gaismas zobens šķeļ tumsu ikvienā mājā, ikvienā sirdī;
16.30 Zeltiņu ev. lut. baznīcas zvani aicinās uz svētku Dievkalpojumu;
17.20 pie Zeltiņu pagasta pārvaldes vadītājas Elitas Laivas uzruna, vienosimies kopīgā lūgšanā, dziedot Latvijas valsts himnu;
no 17.30 līdz 18.00 baudīsim muzikālu sveicienu Evelīnas Kramas sniegumā (Evelīna ir ielu mūziķe, kas ar skanīgu balsi un skaistām dziesmām paguvusi iekarot dažādu paaudžu cilvēku simpātijas). Svētku aktivitātes notiek “zaļajā režīmā”, lūgums ievērot valstī noteiktos ierobežojumus.
Zeltiņu bibliotēkā literatūras izstādes: “Nezūdošā vērtība” (D. Avotiņai – 95, A. Auziņam –

Ziemera pagasts
18. novembrī no 13.00 līdz 20.00 pie Māriņkalna tautas nama skanēs iedzīvotāju iesūtītās dziesmas, kas saistās ar Latviju, mājām vai dzimteni – “Mūsu dziesmotais ceļš”. Veidojot gaišāku Latvijas nākotni, iedzīvotāji aicināti nolikt sveces “Gaismas ceļā”. “Brīvības ceļš” ataino vienu no Latvijas vēstures posmiem – nacionālos partizānus. Spēle balstīta patiesos notikumos par partizānu vienību “Jumba”, kas darbojušies Ziemera, Jaunlaicenes un Veclaicenes pagastos. Spēles materiāli saņemami no 15. novembra.

Apmeklējot pasākumus, lūdzam ievērot visus noteiktos epidemioloģiskās drošības nosacījumus!

Skip to content