Līdz 10. maijam aicina pieteikties Māju kafejnīcu dienai - Alūksnes novads

Līdz 10. maijam aicina pieteikties Māju kafejnīcu dienai

Līdz 10. maijam aicina pieteikties Māju kafejnīcu dienai Alūksnes novada bagātība ir tā neatkārtojami skaistā daba un darbīgie ļaudis – malēnieši, kuru savdabībai īpašu akcentu piešķir ciešā saikne ar tuvējiem igauņiem Igaunijā un ar tiem igauņiem, kuri dažādos laikos ieceļojuši Latvijā. Akcentējot aizsargājamo ainavu apvidus “Veclaicene” ainavisko pasauli Latvijas-Igaunijas pierobežā, malēniešu čaklumu un kultūras daudzveidību, kura veidojusies ciešās kaimiņattiecībās, jau otro gadu notiks Mājas kafejnīcu diena.

 Lai iepazīstinātu viesus ar vietu, kur satiekas ainaviskās Alūksnes un Hānjas augstienes, kultūras tradīcijas un lieliskas garšas pieredzes, Alūksnes Tūrisma informācijas centrs aicina aizsargājamo ainavu apvidus “Veclaicene” (Alūksnes novada Jaunlaicenes, Veclaicene un Ziemeru pagastu) ģimenes, saimnieces, mājražotājus, arī esošos uzņēmējus un citus radošos, aktīvos iedzīvotājus pieteikties Mājas kafejnīcu dienai 27. augustā.

 Kas ir Mājas kafejnīcu diena? Mājas kafejnīcu diena ir reģionāla tūrisma galamērķa popularizēšanas pasākums, ko organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar Latvijas lauku tūrisma asociāciju “Lauku ceļotājs”. Ideja ir aizgūta no Igaunijas, kad uz vienu dienu saimniecību pagalmi un citas vietas, kas ikdienā nav saistīts ar ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu, pārvēršas par kafejnīcām. Interesentiem tiek piedāvāts nogaršot vietējo ēdienu, gūt lielisku garšas pieredzi, kā arī baudīt interesantu kultūras programmu. Piedāvātais produkts ar tam raksturīgajām kultūras īpašībām un stāstu būs maksas pakalpojums.

 Kas var piedalīties Mājas kafejnīcu dienā? Katrs, kurš vēlas, neatkarīgi, ir vai nav reģistrēts PVD, VID, var šajās dienās savā sētā vai citā apvidus atpazīstamību veicinošā vietā piedāvāt savus īpašos ēdienus, dzērienus, našķus, arī demonstrēt savu amata prasmi u.tml., tādējādi reklamējot apvidum raksturīgo malēniešu kultūru un vienkārši kopā ar apmeklētājiem, saviem radiem un draugiem svinēt kafejnīcu dienu.

 Kas ir jādara, lai piedalītos Mājas kafejnīcu dienā? Jāsaka “jā” dalībai pasākumā, jāizdomā savs īpašais piedāvājums un jāizpilda dalībnieka anketa. Kļūstot par dalībnieku jāievēro organizatoru sniegtās rekomendācijas, kā arī jāveic apmeklētāju uzskaite un jāsniedz atsauksmes pēc pasākuma, jāreklamē savs piedāvājums un jāizvieto organizatoru sagatavotie mārketinga materiāli.

 Kas tiks nodrošināts no organizatora? Mārketinga aktivitātes, praktiskas apmācības – sanitārās prasības un drošība (PVD), mārketings (PR aģentūra) un saskarsme ar apmeklētājiem. Vienošanās ar PVD un VID, lai iegūtu atļauju darboties tiem, kas nav uzņēmēji vai ēdināšanas uzņēmēji. Vadlīnijas un ieteikumi viesu uzņemšanai.

 Pieteikšanās līdz 10. maijam, aizpildot elektronisko anketu www.visitaluksne.lv. Sīkāka informācija par pasākumu Alūksnes Tūrisma informācijas centrā, pa e-pastu: tic@aluksne.lv vai tel. +371 26871868.

Dace Bumbiere-Augule,
Alūksnes Tūrisma informācijas centra vadītājas vietniece

Skip to content