Aicina “Ilgāja zivtiņa” Latvijas un Igaunijas pierobežā - Alūksnes novads

Aicina “Ilgāja zivtiņa” Latvijas un Igaunijas pierobežā

3. februārī Alūksnes novada Veclaicenes pagastā, pašā Latvijas – Igaunijas pierobežā, notiks zemledus makšķerēšanas sacensības „Ilgāja zivtiņa” („Kikkajärve kalakõnõ”).

Šīs sacensības jau kļuvušas par daudzu gadu tradīciju un pulcē vienkopus zemledus makšķerēšanas entuziastus no abām valstīm – Latvijas un Igaunijas. Sacensību dalībnieki sacentīsies individuālā konkurencē, kur apbalvos pirmo trīs vietu ieguvējus ar lielāko zivju kopsvaru. Vērtējot katras valsts dalībnieku lomus, noskaidrosies, kuras valsts pārstāvji iegūs ceļojošo kausu, kas turpmāko gadu glabāsies kādā no pierobežas – Veclaicenes vai Varstu pagastu pārvaldēm. Kausu iegūs tās valsts makšķernieki, kuras sacensību dalībniekiem lomā būs lielākais vidējais zivju svars uz vienu dalībnieku.

Zemledus makšķerēšanas sacensību norise plānota no pulksten 11.00 līdz 14.00. Ceļš uz sacensību vietu būs apzīmēts ar norādēm, sākot no Kornetu ciema Veclaicenes pagastā. Dalībnieku reģistrācija no pulksten 10.00 līdz 10.45, iepriekšējā reģistrācija no 28. janvāra pie organizatoru pārstāvjiem – Jāņa Dambja pa tālruņiem 64329018, 28381507 vai Peeter Lepp (Igaunija) pa tālruni +372 5129059. Dalības maksa 3,00 EUR. Sacensību dalībniekiem vecumā no 16 līdz 65 gadiem, izņemot personas ar invaliditāti, jāuzrāda derīga makšķerēšanas karte.

Zemledus makšķerēšanas entuziasti aicināti uz pasākumu ierasties kopā ar līdzjutējiem, jo bērniem un arī citiem pieaugušajiem, kuri nepiedalīsies sacensībās, būs iespēja iesaistīties dažādās aktivitātēs. Tā kā pasākums notiek uz ezera, kas piederīgs abām valstīm, visiem apmeklētājiem līdzi jābūt derīgiem personu apliecinošiem dokumentiem. Katram sacensību dalībniekam un arī pārējiem jāņem līdzi arī sava krūzīte, karote un bļodiņa, lai varētu nobaudīt karstu tēju un zupu. Sacensību dalībniekiem zupas izmaksas būs ieskaitītas dalības maksā, bet pārējiem – 1,50 EUR.

Sacensības rīko biedrība „Veclaicenes Avotiņš”, Veclaicenes pagasta pārvalde, Igaunijas Republikas Krabu ciema biedrība. Sacensības atbalsta: SIA “Pie zvejnieka”, Anda Plauma, Alūksnes novada pašvaldība, biedrība “Veclaicenes Avotiņš”, Krabu ciema biedrība.

Sacensību nolikums

Skip to content